16 Mart (istanbul)balik Bahane Ile Buluşma Gerçekleşti

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında feyyaz tarafından paylaşıldı.

1. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Kıymetli dostlar sabah erken saatlerde Eminönü-Unkapanı,Kabataş ve Haydarpaşan 33 avcı,güzel havanın da yardımı ile çok güzel bir gün geçirdi.
    Ben ve bir çok arkadaşımız solaryumdan çıkmış gibiyiz.
    Artık bahar geldi,taş balıklarıda kendilerini göstermeye başladılar.Büyükada
    arkasındaki taşlık mekanda,eşkina,izmaritus papuçikus,istavrit,isparoz,istavrit
    den oluşan bir zenginlik vardı.Her kes evine bir şeyler götürdü.Esas önemli
    olan eski dostların bir araya gelmeleri,genç arkadaşlarımızla tanışmak,sağlam
    dostlukların kurulmasıydı.
    Her güzel şey gibi vakit çabuk geçti,akşamın ilk ışıklarıyla başlıyan dönüşümüzde güzeldi,adeta hiç ayrılmak istenmiyordu.Bu harekata çeşitli neden
    lerle katılamıyan dostlarımızda hatırlandılar.
    Daha bir çok birliktelikteliklerimiz olacak,çok daha güzel beraberliklere dileğimle,sevgiler,saygılar.

2. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Güzel bir gün oldu, özellikle uzun zamandır görmediğim irilikte ada izmaritleri günümüze renk kattı, bu arada ben marmara da hanos tabir edilen hani balığını ilk defa gördüm, bolca oltalarımıza takılıp intihar ettiler, izmaritlerde 29 cm boyda yakalayan oldu eminim ki canlı tekemiz olsa bolca eşkina da alabilirdik,boru kurtları da oldukça güzel iş yaptı ağırlıklı olarak karides ve boru kurdu kullanıldı. Çeşit olarak ada izmariti,ispari,istavrit,eşkina,mezgit vardı ben bir tane de hamsi yakaladım. Sonuçta güzel bir gün oldu ve güzel arkadaşlıklar kuruldu.Oldukça yorucu ama bir o kadar da zevkli bir gündü, çoğumuz mikrodalga fırına girmiş şempanze gibi yandık :)

3. simendifer

simendifer Sennur

Herkes yanmış bir ben yanmamışım sanırım. :p

Dün çok güzel bir gündü gerçekten. Kocaman izmaritlerimiz oldu nurtopu gibi. Ve tabi günün trofesi de eşkina idi (ölçmedik gerçi ama büyükçe bir şeydi işte). Yücel'in de dediği gibi teke olsa idi iyi eşkinalar yakalanabilirdi. Ama izmaritler bizi sevindirdi. Evde bir tanesini ölçtüm 21 cm.di ama ondan daha büyükleri de vardı. Annem yanımdaydı, söylenmesin diye ötekileri ölçemedim. :p Gelen istavritler de iri ve güzeldi. Ama fazla istavrit yoktu. Bir ara mezgit yatağına düştük, bir iki tane mezgit aldı herkes ama hemen ordan kaçtık, izmarit merasına geri döndük. Çünkü mezgitler oltalarımızı bozuyorlardı ve mera çok derindi. Bir kaç tane de ispari alındı ama alanlar kimlerdi onu hatırlamıyorum. Onlar alt kat balıkçılarıydı, biz üst kat. :) Daha sonra fotoğrafları da ekleyeceğim ama şu an bunun için vaktim yok. :) Katılan herkese çok teşekkürler, gerçekten güzel bir gündü. Kemal'e de ayrıca teşekkür ederim. Yemek işini üstlenerek, hiçbirimizi aç bırakmadı ve yemekler çok güzeldi. Ellerine ve emeğine sağlık. :)

4. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Katılan herkeze sonsuz teşekkürler ,keşke bende aranızda olabilseydim , o zaman balık tutamazdık makara yapmaktan :D:D:D

5. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Cümleten Tebrik ederim arkadaşlar.

6. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Ne mutlu sizlere :)

İnşallah dahada sık tekrarlarsınız dahada fazla katılımcıyla :)

7. iskorpitçi

iskorpitçi kemal

Favori Kamış:
    genelde aklımı kullanırım:) balıklar bizden zeki olamazlar yaa
    En İyi Avı:
    kefal 60cm. levrek 7,250kg.
    Yanmazsın tabii :) . Sen içeride otur sonra ben niye yanmadım :) . Katılan tüm dostlara teşekkür ederim. Gerek balık yönünden gerekse dostluk yönünden çok güzel bir gün oldu. Bizlerin bu platformda buluşmasını sağlayan Sevgili Talat komutanıma sonsuz teşekkürler. Ve daha nice harekatlarda beraber olmak dileğiyle :) .

8. Aramis

Aramis

Resim yokmu resim.

9. iskorpitçi

iskorpitçi kemal

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Selam Yücel. Koşturmacadan dolayı siz misafirlerimizle fazla ilgilenemedim kusura bakmayın. Dediğin gibi özellikle balık yönünden verimli ve bol çeşitli bir gün oldu. Gerçi asıl hedefimiz levrekti ama, ada arkasındaki dalga yüzünden teknenin oraya girememesi, ve kalabalık bir grup oluşumuz bunu imkansız kıldı. Sağlık olsun. Birlikte daha nice levrekler alırız inşaallah. Yanlız dünden beri kafamı kurcalayan birşey var. Murat ın arkadaşının tuttuğu balığı hatırlarsın. Hani beraber bakıpta İSPARİ dediğimiz. Ya ispari desekte ve gerçekten ispariye benzesede, ben o balıkta MARMARA KAYA ÇİPURASI nın çene yapısını gördüm. Ada civarında kaya çipurası olduğu bilinen bir gerçek. Ve bunu daha önce arkadaşlarla konuşmuştuk. Elimizdeki haritada bize bu yönde ipuçları verdi.

Eve geldiğimde şöyle bir arşivime bakayım dedim. İspari bilindiği üzere KARAGÖZ familyasından olup çene yapısı itibari ile karagöze çok benzer. Ama o balığın çene yapısı daha çok çipuraya benziyordu. Sen ne dersin. Kaya çipurası olma ihtimalide varmı??

10. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Yazılanlardan çokgüzel bir buluşma gerçekleştiği anlaşılıyor. Bir de fotoğraflar olsa kıskançlıktan çatlardım herhalde:D :D
    Organizasyona katılan tüm dostları canı gönülden kutlarım.

11. simendifer

simendifer Sennur

İçeride mi oturdum? İnsaf et yahu. Olta sallamaktan ve güneşten başım dönüp içeri girmek zorunda kaldım. O derece dışarıdaydım yani. Sen beni Suat'la karıştırmış olmayasın? :p

12. Conqueror

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Yok abi ,Balık tutmaya gitmişler resim çekmemişler :)

13. simendifer

simendifer Sennur

var var ekleyeceğim sonra amma sabırsızsınız yahu. :)

14. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Koyunda gülcemalinizi bi görelim ,kara kara yazılara bkmaktan iyice karardık :D:D:D

15. iskorpitçi

iskorpitçi kemal

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Onun yüzünü gören cennetlik zaten. Bir oturdu birdaha da kalkmadı yahu :) . Hem ona güzel bir sürprizim var. Donanmaya girmenin yolunu buldum. Birde kayık ayarladım. Allaaaahhh :). Bundan sonra gelsin TROFE LEVREKLER.

Serdar hocama duyurulur. İlk levreği senin şansına 0.70 mm ile çekicem :D:D:D

16. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Yok dostum ispariydi inan çok inceledim artık tek bakışta tanıyorum, en basit şekilde söyliyeyim çipuranın ağzında diş denebilecek çıkıntılar ufak yarımküre şeklinde ve de sadece çenede değil damaktada var yani bir nevi ceviz kıracağı gibi bir ağız yapısı var.Karagöz, ispari gibi balıklarda çenede bizim ön dişlerimize benzeyen bir sıra diş bulunur bu dişler kesici-kopartıcı özellikte.Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, çipuranın iki türü var biri bildiğin çipura diğeri ise alyanak, bazı insanlar ikisine birden alyanak veya çipura dese de aralarında bir miktar fark var.Alyanak karın kısmında normal çipuraya göre daha kavisli bir karın çizgisine sahip ve yanakları da bezbebek gibi al oluyor.Normal çipura bildiğin çipura.Alyanak daha çok kuzey egede bulunur güneye indikçe tamamen kaybolur.Bundan birkaç sene önce bandırma civarında bir çiftlik fırtınalı havada yıkılarak bu balığın Marmara ya yayılmasına neden oldu.Yaklaşık 2 sene sonra Marmaranın kuzey kıyısında çıkmaya başladı, sonraları kıyı boyunca yayılım göstererek İstanbula kadar dayandı.Benim en son tespit ettiğim nokta Bakırköy, el büyüklüğünde bi alyanak voli ağından çıkarılıp üresin diye aynı balıkçı tarafından geri salındı bende kendisini tebrik ettim.Ekleme yapayım adalarda taş çipurası diye bişey bulunmaz, tipi çipuraya benzeyen tek balık var o da sargoz(taş karagözü).İlk bakışta gözün aldansa da diş yapısından bu balıkları rahatlıkla ayırt edebilirsin

Son düzenleme: 17 Mart 2008
  17. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    surf kamış,cormoran big ben 6000 pi makina
    Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz çok güzel bi gün oldu

Son düzenleme: 17 Mart 2008
  18. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:

19. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:

20. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Maşallah herkez pür neşe ,dört köşe içinde kıskanmamak elde değil :( ,mükemmel ortam :)