17 Aralık 2006 - Zargana devam

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında John Dory tarafından paylaşıldı.

1. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Av Ereğli'den, raporu ise İstanbul'dan yazıyorum:) Tekneden indim, duş alıp yemek yedim ve otobüsle İstanbul'a döndüm.
    Yine harika bir gündü. Üzerimde tek kat polarla üşümedim:confused: Her ne kadar balık için havalar çok uygun gitse de, kışın hala gelmemesi beni endişelendiriyor.

Herneyse asıl konuya dönelim. 12 gibi denize çıktık. Yine kıyı boyu ipek çektik, çok yoğun olmasa da balık aldık. Ardından biraz da açıkta çapari deneyelim dedik. 40-45 metreden iğne iğneye kıraça gelince tat vermedi, belki balık biraz daha irileşir diye daha açığa yöneldik, bu sefer de istavrit kayboldu, seyrek mezgit başladı. Yine en zevklisinin zargan olduğuna karar verip ipek çekmeye devam ettik. Dönüşte balık durumu daha iyiydi, ancak benim otobüse yetişebilmem için erken dönmemiz gerekince tadı damağımızda kaldı avın.

Böylece çok büyük ihtimalle Karadeniz'de tekneyle balık faslını Mayıs'a kadar kapattık. (Çok büyük ihtimalle diyorum, çünkü Kasım ortasından beri her tekneyi topladığımızda aynı şeyi diyordum :) ) Güzel bir kapanış oldu. Aralık ortası olmasına rağmen hala bu denli verimli av yapabilmek iyi mi kötü mü orasını çok kestiremiyorum gerçi.
    Fazla uzatmayayım, saat geç oldu. Hızımı alamadım, yarın sabah Aşiyan'a atabilirim kendimi :D

2. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bence sen şimdi yeşil yeşil parlıyorsundur Emre.:D

3. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Karadeniz'den bu hafta sonu güzel haberler geldi. Yalnız almıştım, Oh beee diyorum çünkü bu deniz balık yapar, bu sene daha da fazla yapıyor (iyi haber iyi :))
    Doğru takımla doğru yerde balık alınıyor vesselam...

Tebrikler Emre

4. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Tebrikler Emre bu haftasonu senden ve Yakup abiden güzel haberler aldık. Günümüz şenlendi. Sanırım bu bereket biraz daha devam eder.
    Senin dediğin gibi havaların böyle gitmesi benide ürkütüyor. Kış yaşayamaz olduk. Allah sonumuzu hayır etsin