17 aralık Kundu Yunuslara teşekür

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında ozan tarafından paylaşıldı.

1. ozan

ozan Ozan

Arkadaşlar dün yunusların izmarit sürüsünü kıyıya toplamasının sayesine iyi izmarit avı yaptık. sabah erken bir kaç teknenin bulunduğu bi bölgeye çapa attık ama 1 saat kadar beklememize rağmen tek tük ıspara vuruşu başka bişey yok. örnek köye doğru sırtı çekerek giderken yunus sürüsünün balık topladığını gördüm. sürüyü sürdükleri yöne gidip (kıyıya çok yakın ve 15 m. derinlik) oltaları attık anında izmarit ve bizde çapaladık oraya saat 10 dan 2:30 kadar hiç ara vermeden izmarit aldık bıraktığımızda hala devam ediyodu. toplamda 8-9 kilo kadar balık yakaladık (3 kişi).

Sonuç: Denizde avcılar neredeyse oraya gitmekte fayda var.

2. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    resim yok herhalde :D

3. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Ozan izmarit hiç balık alamamaktan iyidir.... 8-9 kg mu of of of, kim temizleyecek o kadar izmariti, Allah sabır versin...

4. ozan

ozan Ozan

resim yok izmaritlerin resimleri reksiz oluyo barbun mercan olursa çeker resimleri koyarız buraya:D

5. ozan

ozan Ozan

annemle yengem temizlediler annem bi daha tutmayın dedi :D :D

6. yusuf sezer

yusuf sezer

süper ellerinize sağlık.
    şu yunuslar körfeze kadar izmaritleri itse ne güzel olur. tadı çok çok güzel değil fakat izmaritleri çok seviyorum.

nasıl bir takım kullandınız?

7. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Tebrikler, eminim av esnasına çok keyif almışsınızdır. Umarım İzmaritler çifli geldiğinde oltalarınızda fazla gam yapmamışlardır.

8. ozan

ozan Ozan

nomal köstekli takım

9. ozan

ozan Ozan

bende fotoğraf makinesi var alt kattada kardeşim oturuyo ondada var ama pil yoktu biraz tembelim bu konuda :D . daha kalamar fotolarını yüklemedim tembellikten mevsimi geçti gidiyo en büyüğünü çekmiştim. neyse genede teşekürler. yunusları görünce zaten çok sevinmiştim daha öncede oldu böyle bişey yönü tahmin edebilirsen sağlam balık topluyolar :cool:

10. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Ozan kardeş eline sağlık. İyi balık yakalamışsınız. Bende kundu diyorum başka bişey demiyorum. Çok güzel balık çıkıyor. Bu arada izmaritin tavada kızartması oldukça lezzetlidir.:D :D ;) Çıtır çıtır.

11. kemalekdal

kemalekdal

Favori Kamış:
    Çıkrık
    En İyi Avı:
    Orkinos-25kg
    Ellerne sağlık. Güzel taktik ve güzel av:)

12. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ya Izmarite nasil lezzetsiz dediniz. Siz onu pullari kazinmis kafa ve ici uzerinde
    koz atesinde yaptiniz mi? Yiyin de gorun.:)

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ha bu arada ben fotosuz mesaja mesaj demem. Aviniz super olmus. Size her daim rastgele diyorum. Her aksam memleketten balik fotograflari gorecegim diye 18bin km otede nobetteyim. Lutfen bizim gibileri dusunerek su fotograflama olayina onem verin.
    Sevgi ve saygiyla...

14. ozan

ozan Ozan

Hüseyin kardeşim mutfakta çekilen fotoğraflara pek bi iyi yaklaşmıyor arkadaşlar. benim makinada pili bitiriyo çalışmasa bile dışarı koysanda olmuyo yani denize götürme koşulları müsait değil bide gereksiz bi malzeme denizde bana göre.teknede mümkün olan en az ve gerekli malzemeyi bulundurmaya özen gösteriyorum. bu sebebten sadece teknik anlamında yunuslara yakın av konusunda yazmıştım bunu. burada yunus olan yerde balık tutulmuyo gibi bi inanış varda o yüzden.

15. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Yunus balikcinin dostu ve iyi anlasilirsa av arkadasidir. Balik hakkinda iyi bir gostergedir. Guzel bir konu acmissiniz. Keske basligini bu konuyu daha bir betimleyecek sekilde verseydiniz. Boyle bir av raporu gibi olmus. Yunuslar hakkinda bir yorum oldugu izlenimi verilseydi pek cok arkadasimizin yunus, balikci ve balik iliskisi konusunda derin tecrubelerini okuyabilirdik.Simdilik baska sefere diyelim..
    Rastgele.

16. ozan

ozan Ozan

o olabilirdi neyse bidaha yunuslarla ortak avda teknik haline gelir yazarım bende