17 aralık pazar bodrum güvercinlik raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  1 aylık beklemenin ardından tüm planlar yapılmış, kadro belirlenmiş, olta takımları hazırlanmış, yemler ayırtılmıştı. Kadro da Mehmet abi, Haluk abi, Volkan, Zafer, ve Söke yol ayrımından alacağımız Emin abi ile ben vardım.

  Saat 19.30 20.00 arası Zafer ile Mehmet abi Zaferin dolmuşu ile kadroyu toplayacak ve alışverişler yapılacak karşıyakadan yemlerimizide alarak yola devam edecektik. Ancak Zaferin dolmuşu müsait olduğu için biz arkada çilingir soframızı nasıl kuracağımızı düşünmeye başlamıştık bile mehmet abi ile.:)
  İlk olarak beni aldılar. Sonra Haluk abi ve Volkanda katıldı aramıza. Onelikle migrosta durarak çilingir soframızın mezelerini ve rakımızı aldık :)

  [​IMG]

  soldan sağa Mehmet abi, Zafer, Serdar(ben) ve Volkan

  Alışverişimizi yaptıktan sonra bodrum maceramıza başlamıştık. Yoldaki sohbetin tamamını yakalayacak olduğumuz balıklar, kullanılacak yemler ve teknikler hakkındaki bilgi paylaşımımız oluşturuyordu. Bu arada biz soframızı kurmuş rakımızı içmeye başlamıştık.

  [​IMG]


  Söke yol ayrımına varmış ve Emin abiyide kadromuza dahil ederek yolumuza devam ediyorduk. Sohbet aynıydı. Kim en büyük balığı yakalayacak av ne kadar verimli geçecekti. İçimizdeki adrenalin her geçen dakikada daha fazla artıyordu. Bir an evvel bodruma ulaşmak ve sabahın ilk ışıklarında oltalarımızı suya indirmek istiyorduk.Zafer ihtiyac molası isteklerinden sıkılsada hiç kırmadan her dediğimiz noktada duruyor bize hayır diyemiyordu.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 19 Aralık 2006
 2. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  Bu arada resimleri ceken hep Haluk abi oldugu için çok fazla görülmüyor.Ama kendi vermedi makinasını bozmayalım diye :):):):):):):)
  He hehe Ayrıca buradan Haluk abiye teşekkür ediyorum 30 saat boyuna kendisine takılmama rağmen beni çekebildiğinden dolayı :)

  Neyse Zafer kardeşim sonunda bizi Bodrum Güvercinlike ulaştırmıştı. Teknemizin kaptanı uğur abi dediğimiz saatte gelmiş ve bizi bekletmemişti. Herkez halinden memnun bir şekilde bindi tekneye.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  [​IMG]

  Ancak günün sonunda maalesef eski avlar ile karşılaştırma yaptığımızda çok fazla kayda değer bir şey yoktu. Zafer bir kaç lidaki, ben bir kaç mercan, Haluk abi deniz karpuzu (2 adet) ve bilumum işe yaramaz deniz canlısı Emin abi 6-7 adet mercan 3-4 adet çipura Mehmet abi 2 adet orta büyüklükte yakalandıktan sonra geri salınan vatoz balığı yakaladı. Arkadaşlarım Balıkın az olmasının nedenini inanılmaz derecede fazla olan izmarite bağlıyor o heyecanı yitirmeye başlıyorlardı. Bense akşam suyunu beklememiz gerektiğini söyleyerek saat 16. dan sonra balığın başlayacağını söylüyor moral vermeye çalışıyordum. Ve tam saat 16.15 de bir tane antenli mercan alarak uyumakta olan kaptanımız uğur abi yi bile uyandıran ^^ben biliyorum bu işi saat 16 dedim oldu^^ çığlıkları basıyordum. Ardından teknedeki herkez oltalarındaki yemleri kontrol ederek yeniden denize indiriyorlardı. Ama yine yoktu balık. :)Saat 17 diye tutturdum ama oda olmadı :)

  Saat 17.30 olmuştu ve çok yorulmuştuk geriye dönmeye karar verdik ama çok huzursuz yorgun ve ümitsizdik.
  Ama oda ne telefonum çalıyordu. Bu arayanda kimdi. Zaten arayanlara balık yok demek zoruma gidiyordu birde bu telefondakine olmadı diyerek meram anlatacaktım. Telefonu aldım ve birde baktım ki telefonda Bodrum Adnan diye kaydettiğim forumdan tanıştığım BLUEMARİNE nickli adnan abi.
  Yakmışlar mangalı illa uğramadan gitme diye ısrar ediyor. Yok abi yorgunuz felan dememe rağmen misafir perverliğini göstererek beni ikna edip uğramadan geçmeyin dedi. Bende diğer arkadaşlarımında oluru alarak kabul ettim. Uğramamak gerçektende ayıp olurmuş böyle bir insana zaten.

  [​IMG]
   
 4. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  Bu arada Adnan abinin yakaladığı barakuda ları forumdan takip ediyor hünerlerini marifetlerini biliyordum. Ancak bu avlarda her zaman kendini ön plana çıkaran Adnan abinin eşininde barakuda avında Adnan abi kadar iyi olduğunu öğrendim.:) Umarım kızmazsın Adnan abi açık veriyorum ama yenge özellikle belirt dedi :)

  Adnan abiler yakmışlar mangalı ve kocaman bir ateşin etrafında toplanmışlardı. Muhabbet ve ortam harikaydı. Bizi çok sıcak karşıladılar. Bu misafirperverliklerinden ötürü hepsine ve özellikle Adnan (BLUEMARİNE) abiye sonsuz teşekkürlerimizi buradanda iletiriz.

  Adnan abi balığın az olmasına üzülmüştü. Ve günün bombasını yine Adnan abi patlatıyor bizi eve boş yollamıyordu. Balıkları Adnan abiden tarifleri eşinden aldıktan sonra yeniden teşekkür ediyor ve oradan ayrılıyorduk. Yorgunluğumuz bu balıklardan sonra azalmış yeniden bi enerji gelmişti. Bu arada iki adet baracuda aldık Adnan abiden ve bunlar sanırım 10 kişiyi doyurur. İlk işim zaten Adnan abiden bu işin sırlarını öğrenmek olacak.

  [​IMG]

  [​IMG]

  bir kez daha hem baıklar hem bize gösterdiğiniz misafirperverlikden dolayı çok teşekkür ederiz...

  [​IMG]

  işte günün en güzel fotoğraflarıda bunlardı arkadaşlar.

  Bu forum sitesini bizlere açan ve böyle dostlukların başlamasına sebep olan emek veren herkeze ayrıca teşekkürler.
   
  Son düzenleme: 19 Aralık 2006
 5. Zeybeğin asıl adı

  Zeybeğin asıl adı

  Mesajlar:
  162
  Şehir:
  manisa
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  çekerken 3-4 kiloluk çipura sandığım vatoz :)
  Serdarcım elinize sağlık iyi anlatmışsın ancak balıkları göremiyorum bir problem var herhalde. Tamam gördüm. Hani abi çipuraların resmi ?
   
  Son düzenleme: 19 Aralık 2006
 6. bluemarine

  bluemarine

  Mesajlar:
  239
  Şehir:
  Bodrum
  Favori Kamış:
  Sırtı
  En İyi Avı:
  Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
  Sabırsızlıkla bekliyordum konuyu açmanı,ilk önce seninle sonra sayende tanıdığım Mehmet abi,Emin abi,Zafer,Volkan,Haluk abi tanışmaktan inanın çok mutlu oldum,tabi bunun için foruma vesile olduğu için de çok teşekkür ederim.
  Gönül isterdiki daha fazla zaman geçirelim ama ne yazıkki sizlerin zamanı kısıtlıydı artık bunu telafisini bir daha ki sefere programlı bir şekilde yaparız.Yalnız serdar sen benim bütün havamı söndürdün be kardeşim ben hanımı hep sen benim gizli kahramanımsın diye kandırıyodum,şimdi nasıl kandırcaz bakalım işin şakası o gördüğünüz balıklarda en az onunda benim kadar emeği var hatta daha çok,oldumu hanım memnun oldunmu.konuya gelince mükemmel anlatmışsın resimlerde çok güzel süslemiş,birde balık olup zahmetinize deyseymiş çok güzel olacakmış neyse bir sonrakine.Yine söylüyorum sizlerle tanıştığım için gerçekten çok mutlu oldum en kısa zaman da görüşmek dileğiyle.
   
 7. lustral

  lustral osman karatepe

  Mesajlar:
  327
  Şehir:
  bursa
  Favori Kamış:
  klasik 3'lü takım
  En İyi Avı:
  sazan 7.250gr
  az balıklı ama bol dostluklu bi gün geçirmişsiniz serdar belki balık tutamamışsınız ama yeni dostlar tutmak daha önemli bence bereketli avlar dileğiyle...
   
 8. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  abi çipuraları koymaya gerek görmedik barakuda olunca :):):):):):)


  zaten onlar yahya abi ile kalmışlar eski foçada :)
   
  Son düzenleme: 19 Aralık 2006
 9. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  Abi inan o mutluluğu biz çok daha fazla yaşadık

  sağolasın bir gün niyetimiz zaten gelip seninle sırtı çekmek bunun için program yapacağız rahatsız edeceğiz seni
   
 10. Zeybeğin asıl adı

  Zeybeğin asıl adı

  Mesajlar:
  162
  Şehir:
  manisa
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  çekerken 3-4 kiloluk çipura sandığım vatoz :)
  Ya sende haklısında bir haftadır çipura yüzü görmüyorumda ondan özledim keretaları.:(
   
 11. biz çuprayıda göremedik bu hafta elimizde.. elinize sağlık güzel anlatım güzel paylaşım..:)
   
 12. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  bu hafta eski foçadayım nasipse yahya abi ile açılacağız sadece zarganaya çıkacağım sonrada ver elini bodrum a baracuda avına :)
   
 13. bluemarine

  bluemarine

  Mesajlar:
  239
  Şehir:
  Bodrum
  Favori Kamış:
  Sırtı
  En İyi Avı:
  Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
  Her zaman sen sadece gelmeden önce ara çekelim sıtımızı yiyelim balıkları
   
 14. akadam

  akadam Haluk

  Mesajlar:
  145
  Şehir:
  Manisa
  Favori Kamış:
  2 iğneli Sarkıtma Olta ve hırsızlı Zoka
  En İyi Avı:
  hala denizde olduğu için bi şey söyleyemiyorum.
  önce herkese paylaşımlarından ve cevaplarından ötürü teşekkür ederim. serdar söyleyene kadar farketmemiştim fotoğraflarda olmadığımın. bundan sonra daha çok gözükeceğim (umarım :) ) . gelelim dostlara ve ortamın sıcaklığına, ortamın sıcaklığı 2 türlüydü; birincisi ve en önemlisi insanların bizlere ilk defa görüşmemize rağmen çok iyi davranmalarıydı, ikincisi ise ortada yanmakta olan meydan ateşiydi :)

  keşke daha bol ya da daha iyi balık tutabilseydik ama bu seferde nasip böyleymiş. daha bol avlarda yazı yazmak dileğiyle...
   
 15. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  abi makineni benim kullanmama izin verirsen daha çok fotoğraflarda olursun bak benden söylemesi
  hem söz kurcalamıyacağım orasını burasını :) tamam biliyorum meraklıyım:)
   
 16. yalcinicli

  yalcinicli

  Mesajlar:
  260
  Şehir:
  Canım Izmir
  Bir tane akli basinda adam yok burda :D :D :D

  Kardesim, yorucu bir yolculuk olmus ama sonuca degmis. Paylasim ve guzel fotograflar icin sagolasin.
  Simdiden rastgelsin... :)
   
 17. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  :) abi elde olmayan sebeplerden dolayı böyleyim ilacını bulurlarsa tedavi olup amator balıkçılığı bırakmam konusunda eşimin baskıları devam etmekde zaten :)
   
 18. bulent

  bulent

  Yaş:
  49
  Mesajlar:
  191
  Şehir:
  izmir
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  levrek 2 kg
  herzaman çok balık yakalmak önemli değil bazen hoş sohbetler balıktan daha tatlı olabiliyor.
  Buda bunun bi örneği...
   
 19. akadam

  akadam Haluk

  Mesajlar:
  145
  Şehir:
  Manisa
  Favori Kamış:
  2 iğneli Sarkıtma Olta ve hırsızlı Zoka
  En İyi Avı:
  hala denizde olduğu için bi şey söyleyemiyorum.


  o zevk ve onur bizlere ait, sizlerle ve ortamınızla tanışmak da ayrı bir zevkti, tekrar teşekkürler...
   
 20. akadam

  akadam Haluk

  Mesajlar:
  145
  Şehir:
  Manisa
  Favori Kamış:
  2 iğneli Sarkıtma Olta ve hırsızlı Zoka
  En İyi Avı:
  hala denizde olduğu için bi şey söyleyemiyorum.

  kardeşim al bi makine sende rahat edelim, farklı açılardan farklı çekimler yapalım derim netekim. :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.