17 eylül pazar Çanıllı Raporu !!!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında GurhanANKARA tarafından paylaşıldı.

1. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Bugün kahvaltıdan sonra yola çıktım 11 gibi oltamı çanıllı sularına attım..Yalnız müthiş bir kalabalık vardı.Arabayı parkettikten sonra oltayı atacak boşluk bulmak için 500 metre civarı yürüdüm..Hatta yaşlı bir abimiz 20 ye yakın dip oltası döşemiş uzunca bir sahili parsellemişti kendisine nasıl durumlar dedim.Akşam yatılı geldiğini ve 3 tane Turna tuttugunu söyledi.Kadife için solucanlı olta kullanmış ama üçüne turna yakalanmış hiç kadife vurmamış.Neyse Turnaları gördüm üçüde 20-25 cm civarındaydı keşke geri salsaydın yazık dedim -Napalım yeğenim boş mu döneyim dedi oradan ayrıldım.
    Boş bir yerde at çek yaparken 4 kişilik genç bir ekip yanımdan geçiyorlar ve tuttukları 5-6 turnayı ipe geçirmiş ellerinde taşıyorlardı.Tahmin edin bu Turnalar ne kadar? En büyüğü 30 cm gelmez..Küçücük Turnaları yakalayıp sepetlerine koyan onlarcasına tanık oldum bir kaçına bunun yasal boyutun altında henüz yavru olduğunu söylediysemde pek umursayan olmadı.
    İyice moralim bozuldu.
    Akşam 6'ya kadar tek Turna yakaladım onuda küçük olduğu için suya iade ettim.
    Hem gördüğüm görüntüler hemde balık tutamamanın üzüntüsüyle eve döndüm.
    !!!!!!! BÖYLE GİDERSE ÇANILLI KISA ZAMANDA ÖLECEK !!!!!!!!!

2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Neyse abicim sağlık olsun.

Yanlız o adam nasıl solucanla turna yakalamış hayret özel bir beceri gerekli bence :D:D:D

Acaba Solucanlı ve Canlı yemli oltalarımı karıştırdı. :eek: :D

Bakalım ustalar ne diyecek.

3. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Yalnız Numan gelmemem isabet olmuş seninde moralin bozulurdu.Ben bir daha çanıllıya gitmeyi düşünmüyorum.Kurtboğzınında tadı yok.Artık kesin olarak tüm organizasyonlarımı Köprüköy olarak ayarlayacağım.

4. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    inşallah bu tip kişiler olayı geç anlamazlar eyer geç anlarlarsa zaten iş işten geçmiş olacak hayırlısı allahtan:(

5. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Abicim o yöndende kusura bakma inan takım hazırlıyorum onun için gelemedim. Sen illede Turna mı çalışmak istiyorsun. Sazan veya Yayın konusunda çalışmak istiyorsan bir organizasyon düzenliyelim. Nasılsa Turna için Eylül sonrasıda mecburen çalışacağız.

6. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Yayında olur sazanda olur.Ama sazan için yatılı bir organizasyon lazım.Malum iyi sazan almak için geniş bir alanı yemlemek ve beklemek lazım.

7. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Tamam o zaman abicim bir ayarlama yapalım. Bu hafta değil gelecek hafta sanada uygun olursa bir ava çıkalım. Yayın ve Sazan için Hirfanlı uygun olur. Yayın için Sakarya tarafı.;)

Sazan için zaten yatılı yaparız abicim.

8. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Abi millet balık olsun nası olursa olsun diyor adam küçüklüğüne bile bakmıyo baksana abicim =(

9. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Tabii Murat kardeş senin gibi mesela 300 gr sazan kaç cm geldi. 10-15 :D:D:D

10. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Murat Ankara'ya yolun düşerse uğra senle büyük balık tutalım alabildiğine....

Livarlara sığmasın sabahlar olmasın heyt bea....

11. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    çanıllı sezonu çoktan kapattı...

dostum yaklaşık iki ayki yorumumda bu konuyu dile getirmiştim ve ne olacak bunun sonu demiştim...işte sen söylüyosun sonunu.ve bugün siteden parsel,meriç ve özgür de ordaydı.durum pek iç açıcı değil yani...artık ordan uzak durmak lazım.ama gördüğün gibi bütün ankara orda.

ve kesinlikle seneye hiiçç bişey kalmayacak...

geçen sene ağ vardı,sanırım o daha iyiydi.en azından küçükler kurtuluyodu.bu sene ordan aldığım en büyük balık 1kg.civarında...yanii beyhude üzülmenin ve yorulmanın gereği yok,mutlu kal....

12. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    kaç haftadır yazıyorum,kurtboğazı ve çanıllı da durum vahim.ufacık turnalar livarda,hatta bu siteye fotoğraf bile koymuş vatandaş ve mazeret hazır.
    ''iğneyi çıkarırken öldü'' varmı böyle bir şey arkadaşlar.

13. ayabaci

ayabaci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 2,5 kg
    çanıllıya gitmek ve balık tutmak artık insana zevk vermiyor kalabalık gürültü birde bilinçsiz avlanan tırıvırı balıkçı diyorum ben onlara insanları gördükçe stres atacağıma stres oluyorum.

14. Dolunay

Dolunay

Favori Kamış:
    Sapan
    En İyi Avı:
    18 kg Hamsi
    Açık Konuşmak

Ben de dün Çanıllı Barajı'ndaydım. Gün içinde 100'e yakın kişi baraj kıyısına toplanıyor. Açık konuşmak gerekirse, kıyıdan sirkülere uygun turna yakalamak mümkün değil. 40 cm'lik turna sadece bot ile yakalanabilir. Bu durumda da her yakalanan turnanın, tekrar suya atılması koşuluyla baraj kıyısına gidilmesi gerekiyor. Konu biraz sorunlu gibi...:confused::confused::confused:

15. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    bence buralarda 2 yıl av yasaklanmalı,ve daha sonra da denetim altında tutulmalı.

16. ayabaci

ayabaci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 2,5 kg
    iyi bir denetleme olsa tutulan küçük balıklar bırakılsa doğa bunu karşılıksız bırakmaz.herkese bilinçli avlar.

17. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sevgili ahmet ,denetim de şart ama ,öncelikle bizler kendimizi eğiteceğiz.kurtboğazına 2 sefer gittim,ve bir daha gitmeyi düşünmüyorum.inşallah bu bilinçlenmeyi rededen kişiler diğer avlaklarımızı öğrenmezler.
    uyardığım kişiler,maalesef laftan anlamıyor,hatta sen tutamamışsın bizim balıkları kıskanıyorsun triplerine giriyor.ve hatta bir de akıl veriyor;tabiki tutamazsın o eşşek kadar sasiyle.kendisi takmış 4 lük sasi çekmiş 20-25cm turnaları,kasıla kasıla geziyor.

18. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Arkadaşlar günaydın
    dün ben kurtboğazındaydım inanın 34 cm lik turnayı bile tekrar bıraktım allahtan ağzının kenarına takılmış iğne bende üzmeden çokardım ve geri saldım.tabi allah beni gördü heraldeki sonra bir torna tuttum 55cm ve 1,200 kg çok güzeldi tabi canlıyla yakaladım ha bu arada şunuda söyleyim ben canlı balığın sırtından iğne geçirmiyorum daha doğrusu iğne takmıyorum balık hiç ölmüyor

19. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ercan abi nasıl hiç iğne takmadan,canlı yemle balık tutuyorsun,ipekle mi?

20. Dolunay

Dolunay

Favori Kamış:
    Sapan
    En İyi Avı:
    18 kg Hamsi
    En İyi Avın

En iyi avında 1 kg'lik turna yazıyor. Dün 1.2 kg'lik turna yakaladım diyorsun. Değiştir artık en iyi avını:D:D:D