18/02/2007 Çeşme/Dalyan Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ufukkula tarafından paylaşıldı.

1. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Herkese Merhaba,

Organizasyon ekibi:Ufuk(ufukkula),Muzaffer(mzfozt),Yalçın(ÇİPURACI),Ufuk(ufukkula'nın arkadaşı)
    Pazar günü yapılacak av için perşembe gününden organizasyon çalışmalarına başlandı.
    Çipura avı yapılacaktı,gerekli takımlar hazırlandı,yemler ayırtıldı.
    Gece saat 3 civarı buluşulup yola çıkıldı.

Havanın nasıl olacağı konusunda herkes hemfikirdi,verilere göre yağmur yoktu ama mekana varıldığında hesaba katılmayan rüzgar adeta beni unutunuz diyordu.Herkes çok heyecanlıydı sabah.Fırından sıcak ekmekler alınıp av yerıne varıncaya kadar herkes pür neşeydi.Fakat esen rüzgar moralleri biraz bozmuştu.Herşeye rağmen bunlar balıkçıyı yıldıramazdı ve tertibatlar arabadan mekana taşındı fener eşliğinde.Günün belki de en çok iş gören fikri yalçı abi'den gelmişti.Arabada hazır bulundurduğu çadırını hemen kurduk oracıkta!
    Ateşimizi yakıp kömür ateşinde çayımızı demleyip ''rüzgarsız'' çadırımızın içinde kahvaltımızı yaptık.Zaman kaybetmeden oltaları suya attık.İnanılmaz bir rüzgar vardı,Bağdat'tan attığımız oltaları Şam'dan çekiyorduk!Hava aydınlanmıştı ama rüzgar çok kötüydü.Biran yer değiştirme fikirleri tartışıldı ama rüzgar kuzeybatıdan esiyordu ve yakın çevrede başka da uygun yer yoktu.Mecburen beklemeye geçildi,ama olatalar da sudan çekilmedi.Bu arada Muzaffer'in bu olaylara morali bozulmuş çadırda uykuya bile dalmıştı! Derken rüzgar şiddetini azalttı ve hemen ilk çipuramızı aldık! Rüzagrın yaklaşık 2 saat süren sessizliğinde oltalarda yakalanan bir çipuryala beraber sonuçsuz kalan birkaç hareketlilik daha yaşandı.Rüzgar 2 saat sonunda aynı hızında yeniden başladı.Tabi biz bu arada mangalımızı hazırlamıştık bile:)Muzaffer'in yetenekli ellerinden çıkan kanatlar neşemizi yerine getirdi:) Yanındaki söğüşün tadı damağımızda hala(galiba sumak o harika tadı vermişti)!

Herşey çok güzeldi rüzgar dışında.Bu sefer istediğimiz av olmadı ama beklediğimiz ortam oluşmuştu.Yeni planlar yapıldı...Yeni anılar kazanıldı...En önemlisi doğayla baş başa bir gün daha geçirildi...

Fotoğraflar ve video en kısa zamanda eklenecek...

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Allahtan kanat varmış :D
    Denide aslında en önemli şey rüzgar ve yağış bunlar aman vermiyor adama herzaman. Herşeye rağmen anlatımından keyfili bir av olduğunu anlıyorum. Keşke bi kaç resim olsaydı şu çuprayı merak ettim valla oda rüzgarlı havada ne geziyormuş orda yahu :D

3. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    ufuk o kadar güzel anlatmışsınki teşekkürler. Bu arada benim uyuduğumdan da bahsetmişsin :) moralim çok bozuldu en iyisi güneşin doğuşuna kadar uyumak dedim ve uyudum :D daha sonra yalçın abi sayesinde uyandım ben de ortama ayak uydurdum. evet rüzgar bize göz açtırmadı ama ufuk arkadaşın da dediği gibi yeni eylem planı hazırlandı ve bir sonraki organizasyon için hemen harekete geçilmesine karar verildi

Bu arada anlatmadan geçemiyeceğim. sitenin aktif üeyelerinden Orcun hoca ile gün içinde sürekli iletişim kurduk. ilk balığımızı çektikten sonra kendisi ile konuştuk ve bize dedi ki bir tane olta da benim için atın ve sonucu bildirin :) ama maalesef biz ikinci aramayı akşam dönüş hazırlığı sırasında yakaladığımız balık sonucunda gerçekleştirebildik :(

Son düzenleme: 18 Şubat 2007
  4. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    aynen öyle oldu muzaffer. sağolsun arkadaşlarım beni habersiz bırakmadılar. keşke avınız biraz daha verimli geçseydi de keyifleriniz katlansaydı. ama sağlık olsun. nasıl olsa tanıştık, kaynaştık. sizlerden av arkadaşlarım diye söz ediyorum çevreme. nasıl olsa başka zaman, başka bir yerde birlikte avlanırız. çıkarsanız bensiz ava böyle olur demeyeceğim, üzüldüm valla az balık olmasına. sabah uyanır uyanmaz muzafferin iri bir çipura yakaladık haberi ile neşelendim. kulağım hep telefondaydı arkası gelir diye. ama sağlık olsun. başka zaman artık.

5. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    harika bir gün olmuş tebrikler gittiğiniz yeri tam olarak tarif edersen seviniriz,

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Tebrikler Ufukçum

Ege Nin Değerli Baliklarindan çipura 1 Adet Bile Olsa Keyif Verir Insana

7. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    her şeye rağmen güzel bir gün geçirmişsiniz,tebrikler arkadaşlar:)

8. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bir çuprayı bulamayanlarda var, boşverin. Bahar yaklaşıyor adetler atacaktır mutlaka.:)

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ohh harika bir hafta sonu geçirmişsiniz :) Okurken ferahladım buradan .Ne güzel anlatım olmuş :) Ama ben artık korkar oldum :D Bu balıkavı net üyeleri işe çadırla başladı ,yakında ev bile yaparlar av uğruna :D Tebrikler arkadaşlar :)

10. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Arkadaşlar ellerinize ayaklarınıza sağlık, olsun gene de iyi vakit geçirmişsiniz, böyle durumlar için bir büyümüz ne demiş? Balık bahane muhabbet şahane;)

11. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    1 adet çipuranın yanında bir de karagöz var serdar hocam,o da fena değildi.resimlerle uğraşıyorum.

12. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:

esas olarak tam bilmiyorum ben ama yalçın abi(çipuracı) uğrarsa bu taraflara size anlatacaktır sanırım.

13. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    güzel bir hafta sonu tebrikler

14. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    orcun hocam umarım bir dahaki sefere interaktif :) yaparız balık avını
    kısmet başka zamana diyelim artık

15. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şöyle yapalım muzaffer, ben sana benim oltayı göndereyim. sen onu at benim yerime. balık gelirse kargo ile bana ulaştır. ben onu güzel bir ızgara yapayım. dostuğumuz pekişsin :) nasıl olsa benim burada çok fazla ava çıkma fırsatım yok. ancak kıraça tutarız istanbulda. ah aah. güzelim ege denizim.

16. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür

:) güzel fikir neden olmasın. hatta balıklarla bende geleyim yanında bir de tekir ne güzel olur hocam
    :)

17. Kemall

Kemall

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg sazan
    Beklediğiniz ortamın gerçekleşmesine sevindim. Birazda kullandığınız takımlar ve yemlerden bahsedersiniz sevinirim.

18. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    her zaman beklerim muzaffer. olmadı balığı satın alır tekiri öyle açarız :)

19. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    Ne Güzel Anlatmişsin Ufuk Ellerine Saglik...bir De Havadan Ve Baliktan Yana şansimiz Olsaydi çok Daha Güzel Olcakti...baliklari Yedinmi Yoksa Resileri Göremedim?

20. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    yalçın abi ufuk galiba yedi balıkları :)