18/03/07 yeşilköy raporu

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında AFUSTA tarafından paylaşıldı.

1. AFUSTA

AFUSTA

Favori Kamış:
    remixon horizon 3.5 mt,banax brisa50, remixon horizon 3 mt, dam quick 250 rd
    En İyi Avı:
    sarıkanat, lüfer
    bu pazar yeşilköy açıklarındaydık. fener hizasında 38mt ve 55 mt arasında gidip geldik. dip akıntısı ve yüzey akıntısı çok fazlaydı. 100 gr.lık kurşun bile uçuyordu.standart beyaz tüy, siyah çapraz iğne çapariyle aşağı yukarı 1kg kadar istavrit aldık. istavritler iriceneydi. eşek istavriti büyüklüğüne az kalmış. kuzen oltadan 1 çinekop düşürdü. 1 tanede defne yaprağı geldi. hayda bütün takımı çinekop çaparisine çevirdim. saat 4'ten gün batımına kadar çinekop çaparisiyle devam ettim ama nafile. çapariye gelen birkaç istavritin dışında balık kesti. ve gün batarken geri döndük. akşam rakı ve mangal istavrit ile olayı sonlandırdık.

2. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Orçun kardeş,
    Bizde Yeşilköy Team olarak sık sık tekne ile çıkarız.
    Genellikle Zeytinburnu-samatya açıklarında oluruz.
    Dip derinliğimiz 30-40 mt arası olur.
    Akıntı yüzünden bizim kllandığımız takım:
    25lik kösteğe bağlı 7-8 numara beyaz tüylü ,beyaz singapur iğne.
    200 gr kurşun. bu takım güzel iş yapar.

3. AFUSTA

AFUSTA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sarıkanat, lüfer
    200 gr. ile iyi kas yaparsınız :) ya aslında doğrusuda o ama bi saatten sonra 50 mt.den çekmek yoruyo adamı. ne hikmetse kırmızı bi tanker vardı demirli. balık onun dibindeydi. bi ara baktım 4-5 tekne olmuşuz tankerin etrafında dönüyoruz.bu hafta sonu selimpaşayı deneyeceğim. o taraftan kimseden haber alamıyoruz. kıyıdan biraz deneme yapacağım. 2 oltayı çinekop-sarıkanata yatırıp diğer oltaylada zargana deneme amacındayım.belli olmuyo lüfer familyasının hali. balık varda nerde onu bilmiyoruz. duruma göre kıyıdan istavrite de yönelebilirim. bu arada kayınpederde trakonya çekmiş. uskumru ebatlarında. yenirmi bu meret onu merak ediyorum.

4. abdullahbolal

abdullahbolal

AFUSTA kardeş trakonya eti çok lezzetlidir. ancak trakonyaya dokunmak da çok tehlikeli. Biz trakonya geldimi kösteğe makas atarız gider. Yoksa avını da gününü de berbat eder.

5. AFUSTA

AFUSTA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sarıkanat, lüfer
    evet yemişler. güzelmiş hakkaten. teknede herdaim eldiven olduğu için sorun olmuyor. ama acaip sevimsiz bir balık. bende olsam kesip atarım . 1 lokma balık yiyecez diye kasamam.