18.05.2003 volga nehri==baybalak(sibirya)

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında turna.06 tarafından paylaşıldı.

1. turna.06

turna.06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    60 cm turna kapulukaya barajı
    Yurtdışında babamın işlerinden dolayı 1 ay bende yanında bulundum amerikalı arkadşlarıda vardı herneyse bizi bir gün sabahın 6:00 da büyük bi tekneyle volga nehrine götürdüler. yurtdışı olunca çok değişi ve heycanlı geliyordu teknemizde 4 kişiydik ve benim dışımda herkes sudak ve kurt balığı(black bass)avlamay çalıştılar. suyun dar olduğu bölgede özelikle yayın çıkan yerde at-çek yapmaya başladık black bass avlayanlar canlı boru kurt'u ile 4-5 tane yakaladılar 1 tane de sudak yakaladılar ben ise ölü kızılkanat ile şamandıralı takımla 1 tane 70 cm lik turna (muskie) aldım 2 tanede rapala ile 50'şer cm turna yakaladım av öyle sona erdi ardından gece yine volgadaydık canlı kurbağa ve yuvarlak domuz etiyle yayın avlamaya çalıştık 2 tane 90 cm kelebek (yavru yayın) geldi ama geri saldık çok eğlenceliydi

2 hafta sonra iş için sibirya'ya yol aldık 6 gün kaldık sonra babamın rus iş arkadşları bizi baybalak nehri diye bir yere götürdüler (bilgehan sarp) adlı kişinin de avlanmış olduğu yer sitesinde resimlerini gördüm herneyse baybalak nehri geneli çok dar fazla akıntılı olmayan bir nehir orda kırmızı şeritli beyaz kaşıkla toplam 6 kişi farklı bölgede toplam 65-80 cm arası 20 turna aldık zaten yarım gün durduk ordada yani kalsak 2 gün 90'a yakın turna gelirdi.hayatımda en çok turna veren nehir o olduğuna inandım turnaları hem çok saldırgan bi yer fly fishing yöntemiyle bile yakalayanlar oldu çevrede

dilerim yine bir gün baybalak nehrine yolumuz düşer

========-rastgele========

2. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    turna 06 çok sanslısın degişik ortamlarda av yaptığın için bende ankara ve civarı nda yeni yerler keşfi içindeyim bir sazan ğöleti keşfettim merkeze 20 km sazanlar 6/7 kiloluk kamışların arasında gezerken kamışları yere yatırıyor yanlız ğöletin çapı ve derinliği ufak su da tahliye olmadığından balığı yenmez ğibi ğeldi bana

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Ankaraya 20 km, neresi bura ya, çok merak ettim..

4. emrefurtana

emrefurtana

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4 kg turna
    sana balıkçılık yakışıyor

5. cara

cara

Favori Kamış:
    turna ve sazan için kullanılan hemen hemen bütün takımlar.
    En İyi Avı:
    ferdi olarak turna 54cm.
    Selam dostlar

Parsel dostum 20km yer neresi saray'ın arkasında birgölet varmış oradanmı bahsediyorsun birde bu sıralar sazan havyar attığı için sazlık ve otluk yerlerde sürüler halinde dolaşıp neredeyse karaya vururlar gözleri hiç birşeyi görmez bundan faydalanıp sakın hayvanları yakalamayalım sadece seyretmeye değer..

6. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    abi burası nere yaws benim bildiğim bi yer var yakın oda beytepe orda avlanmak yasak............:D:D:D:D

7. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    güzel maceralar

anlattığın tecrübelerin gerçekten güzelmiş gene oralarda av yapmanız dilği ile rastgele;)