18-19 Kasim 2006: Bereketli hafta sonu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

1. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Tum hafta suren kosusturma nedeniyle bu hafta sonu iyi bir av icin planlar yaptim, takimlar hazirladim, kisisel isler ile randevulari ya hallettim ya da daha sonraki zamanlara erteledim.
    Mevsim itibariyle izmarit, istavrit, kefal, zargana, kalkan, az biraz lüfer, belki levrek, ustune durulursa kalkan, pisi ve kirlangic avlamak mumkun du. Ben hazirliklarimi kalkan avlamak icin yaptim.
    4 takim, plastik kasnaga sarili, 2 kostekli kalkan oltasi ve cehenneme de gitsem yanimda goturecegim seytan oltasi ile ne olur ne olmaz diye yanima aldigim hantal bir kamis takimiyla Cumartesi gunu sabahi Sinop Karakum otel iskelesine kamp kurdum.
    Kalkan oltalarini hevesle yemledim, salladim kiyidan yaklasik 25-35 metre mesafeye firlattim.
    Bekleyisler, iki saatte, sonra bir saatte yem degistirmeler sonuc vermedi, yemleri bir sey yiyor ama tek tiklama tek vurus alamiyordum.
    Aciklarda esen karayelin gala$lari $eytan oltasiyla izmarit avlayarak oyalanmama izin vermiyordu. Saat 14:00 gibi soguga teslim olarak eve dondum.
    Pazar gunu Samsun'dan gelen bir arkadasimla saat 08:00 de Sinop iskelesine gitmek uzere anlasmistik. iskeleye ulastigimizda herkesin hararetle capari attigini gorduk. Hic sevmedigim bir avlanma bicimiydi. Onemsemeden onlardan uzak bir yerde kalkan oltalarini attim. Sonra tanidik birine denk gelir, taze yem olarak kiraca alirim dusuncesiyle capari atanlara yoneldigimde oltalardan ikiser ucer palamut ciktigini gordum.
    Oltalarimin basina dondum. $eytan oltasini hamsi ile yemleyip izmarit avina basladim. Bir, iki, uc derken 10 u a$kin izmarit almisim. Misafirimin palamut avindan mahrum kalmamasi icin cinekop icin kullandigimiz caparilerden birini hazirlayip ona verdim. Atis cekisler sonuc vermedi.
    Sonra o dipli ile izmarit pesine duserken istemeye istemeye elime aldigim capariyle 25 civarinda ince palamut aldim.

Buz kesen hava ve sabahin sakinligine kanarak giyindigim ince giysiler nedeniyle iyice usumeye baslayinca eve kadar gidip kiyafetimi yeniledim.
    Saat 14:00 gibi baslayan av sonunda son yarim saatte 70 i a$inca saymayi biraktigim iri izmaritlerle gunun ikinci guzel avini yaptim.

Sedat ve izmaritler

Saat 17:00 ye yaklasiyordu ve soguk dayanilacak gibi degildi.
    Kalkan oltalarina gelince; maalesef onlarin yemlerini deniz salyangozari yiyormus. Yemi tam olarak yutmus olarak oltaya gelen rapana'lar (deniz salyangozlari) ortadan kaybolmadikca kalkan avini biraz unutmamiz gerektigini anladik.

2. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Hocam, bence gayet güzel bir av olmuş. Deniz salyongozları balık vurmadığı zamanlar bizimde başımıza bela oluyor. Ama o taraflarda olur mu bilmiyorum, esas baş belaları çıyanlar. Özellikle sardalye attığınızda kılçıklarını ve bu kılçığın üzerinde top olmuş çıyanları görüyorsunuz sık olarak.Malum elle de dokunulmuyor. Ayıkla pirincin taşını ayaklarınla, bulduğun diğer materyallerle. İzmarit çok ilgimi çekiyor benim. Çok sevdiğim bir balıktır ama maalesef ben İzmir' de kıyıdan hiç rastlamadım. O tarafta kıyıdan bu kadar çok alınabilirken acaba İzmir Körfezinde kıyıda bu balığın yakalanamayışının sebebinin ne olduğu çok uzun süredir kafamı kurcalıyor doğrusunu isterseniz.

3. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
    abi supersin daha ne diim tebrikler;) ;) ;) :cool:

4. AKIN74

AKIN74

Yakup hocam güzel bir gün olmuş, Tebrikler...

5. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    harika av olmuş tebrikler kalkanlarda bi dahaki sefere artık

6. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Cumartesi dereköy limana gittim suyun üstü hamsi yagı olmuş atmadım,sonra doğru belediye evlerine gittim yarım saatte orda attım tık yok döndüm gittim.

İşte samsun sinop farkı sana bol avlar diliyorum bizim içinde tut.Rasgelsin..

7. Matchbox

Matchbox

Tebrik ederim Yakup Hocam...

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    tebrikler palamut bayağı verimliymiş. bi tanede zargana gördüm sanki oralarda o da çapariyemi geldi ?

9. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    pardon balıkların araısnda zargana diye gördüğüm şey kovanın kapağıymış :D

10. tebrikler üstadım.. makine güzel gibi..fotolar iyi çıkmış..

11. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    tebrikler

Yakup Hocam, çok yakışıklı çıkmışsınız....

izmir den sevgiler

12. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Yakup Hocam ellerinize sağlaık güzel av olmuş..soğuğa da değmiş anlaşılan...
    Dün tek başıma avdaydım..DENİZE BİLE GİRDİM..Hava o denli güzeldi yani..Ama balık yok:eek:

13. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))

:D :D :D

tebrikler cok güzel av olmus ;) afiyet olsun

14. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Tebrikler gerçektende baya bi bereketli av olmuş, afiyet olsun

15. 3182

3182

Maşallah. Sinop tan çok güzel fotograflar gördük bu ay. Elleriniz dert görmesin. Palamutun üzerindeki renklere bakarmısınız. Muhteşem.

Emre kova kapağını zargana gördüğüne göre senin zarganan geldi.:D :D

16. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    izmarit

Mehmet Bey, zaman zaman özellikle üreme mevsiminde hareli rengarenk iri erkek izmaritleri urla iskele mendireğinden tutmuşluğumuz var ama, teknede dip oltalarına daha fazla gelen bir balık.
    Burada avlamasını ve yemesini seven özel hastalarınan çoktur. Biri de benim. Lezzetini, irisinin oltaya gelişini çok balıkla mukayese bile etmem.

17. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Arif bey arkadaş ancak çapraz sığdırabilmiş kareye, :) arık kusura bakmayın .

18. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Hemşerim böyle denk geldi bu hafta sonu. O kadar yol yapmışsın ki, Dereköyden belediye evlerine döneceğinize Sinop'a gelebilirdiniz.
    Her zaman beklerim.

19. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Taylan Tomrukçu kardeşimin ısarlarıyla artık telefonun 320X240 lık sınırladırmasından kurtulduk. Nikon coolpix L4, 4mp, 3Xoptik. aynı şartlarla başka yüksek mp li makineler varken elim buna gitti. kurallarına uyunca net fotograflar elde edilebiliyor.

20. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Yanımdaki ve fotografta asker kıyafetiyle poz veren arkadaşım Mersinde diş hekimiydi, eşi Silifkeli... Bu bol balıklı bir iki buluşmalarımızdan biridir.
    Zaman zaman "ey gidi Akdeniz" diyordu. Bu sefer az da olsa unutturduk.
    Yalnız yakında mezitli den tissandan rapor geçmeye başlarsa hiç şaşmam.
    Mersin güzel yer zira.