18.Subat Tahtalı Dağı / Ayt

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında MGB tarafından paylaşıldı.

1. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Zaten benim de endisem bu. Bu teleferik Alp daglarinda olsa idi endise duymaya gerek yoktu. Ama ne yazikki Turkiye'de. Projeyi yabanci bir sirketin ustlenmis olmasi ise hic bir sey ifade etmiyor.

Daglarda ozellikle bitkisel yapi oldukca kirilgan ve hassastir. Gidenin yerine yenisinin gelmesi yillar alir bazen de hic gelmez. Dogadaki yok olma ve kirlenmeden hepimiz sorumluyuz. Dusunun ki Tahtaliya yilda nefesi kuvvetli sadece 200 kisi cikabiliyordu. Bunlarin icinden kendini bilmez 10 kisinin yedigi cukulatanin posetini, izmaritini attigini dusunun. Bu teleferikle beraber simdi bu sayiyi 50 ile carpin simdi. Ve inanin bu olacak. Yarin orada tuvalet sorun olacak ve tuvalet yapilacak. Birisi bufe acmaya kalkacak vs.
    Uludag bir milli park. Oraya kaymaya gidenler kaldiklari otellerin hic arkasini dolasip bakmislarmi. Pis sular aciktan dogaya akiyor...

Bugun Agri daginda bile Dogubeyazit tarafindaki 3200 ve 4200 kamlarinda boktan, copten oturacak yer bulamiyorsunuz. Etrafta onca musait yer varken adam gelip su kaynaginin etrafina pisliyor. Bunu yapan sadece bizler degil yabancilar da bu konuda cok umarsiz. 3200 kampinda su kaynagindan su alirken su kopuklu gelmeye basladi. Basimi kaldirdim 30m yukarida Ingiliz okuzun biri suya girmis dislerini fircaliyordu.
    Bundan 8-9 yil once zar zor ulasabildigimiz kamp alanlarina bugun asfalt dokulmus tesisler kurulmus her yer pislik icinde.
    Demek istedigim su biz nekadar duyarli olursak olalim duyarli olmayanlarin sayisi bizden kat be kat ustun. Ve negatif dongu bir kez calismaya basladiginda geriye donusun imkani olmuyor. Bizim hassas davranmamizin da hic bir onemi yok gittigimiz yerleri, tuttugumuz baliklari elimizle gosterip herkesi ozendiriyoruz.
    Sitedeki arkadaslar 5000 agac dikecegiz diye haftalardir kendilerini paraliyorlar, 6000 olacak mi diye heyecanlaniyoruz. Son 5 yilda kaybettigimiz milyonlarca hektar ormanin yerini tutabilir mi? Bu ormanlari bizler yakmadik.

Son düzenleme: 23 Şubat 2007
  2. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    gökhan tek kelimeyle muhteşemmiş

3. Süper fotoğraflar, bu güzellikleri bizlerlede paylaştığın için teşekkürler.İnşallah gitme fırsatımız olurda bizlerde yaşarız bu güzellikleri...

4. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    SEvgili Gökhan ellerine sağlık,ne güzel memleket havası aldım sayende :)

5. Gökten

Gökten

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,parakete,ağ(parekete ve ağ deniz için)
    En İyi Avı:
    turna
    Resimler gerçekten harika.Yazın istediğin zaman denize girip istediğin zaman kayak yapabileceğin bi atmosfer olması vatanımızın ne kadar harika ne kadar eşsiz bir yer olduğunu gösteriyor.Gökhan bu ilk resimdeki yer Tekirova mı acaba?

6. borayto

borayto

her kelimesine katılıyorum yem yok etme yetenegi var hemde yaşatma sanırım bu zamana kadar gecen asırlarda yok etme 3 gömlek üstte

7. karademir

karademir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lambuka 2,5-3 kg
    Aya çıkmak bu kadar zevkli olasa gerek

trafik kazalarında bilirkişilik yapan bir abimiz vardı Ömerül Faruk Eryılmaz ben staj yaparken tanışmıştık bu projeden bahsetmişti. Nisan da açılması güzel