180 metre atış

Konu, 'Kamışlar' kısmında tayfunkizilates tarafından paylaşıldı.

1. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    bak tayfun kardeşim ben senin yaşından çok daha fazla kıyı avcılığı yapmışlığım vardır senin bu söylediklerin banada çok abartılı geldi her avda 50gr kurşun kullanırım ve en fazla attığım mesefe 40-50metre arasıdır düzgün kamışlarlada bu mesafe en fazla 70-80metre mesafeye ulasır bu konuda yazan arkadaşlarada bu mesafe pek mantıklı gelmemesi gayet normal bunun atarken misinanın motora sürtünmesi kamıştaki kılavuz yüzüklere sürtünmesi vs bunlar hep etkendir sende demişşin bak ne güzel başkası yazsa bende inanmam diye demekki arkadaşların inanmamasıda gayet normal ;)

2. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    Tamam o zaman..kanıtlamak senin elinde..toplanalım bir gün istediğin yerde şu 180 lık atışı tekrarla bizde sana inanalım...;)

3. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

okumanın 765 blu hawk makina aldım misina kapasitesii 0.40 300 m yazıyor oysa aynı kafaya sadece 300m torabuco 0.35 ancak sığdı. acaba arkadaşın oltasının makina kafasıda aynı durum olmasın yani kapasite.200 yazabilir misina 150m olır 0.30 misina veta daha düşük misina ilede rüzgarı arkasına alırsa 120 civarında atabileceğini düşünüyorum.
    ben sazan avcısıyın 420 lik sürf takımla kasıkla 30 m suya giriyorum 0.35 misinayı 70 veye 100 gr kurşunla en fazla 120- 130 m atabiliyorum.
    bence arkadaşımız kendi atış mesafesini karada deneyip burda yorumlarsa diğer arkadaşlarda ikna olabilirler.yinede kalp kırmadan olaya yaklaşmak gerekir

4. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Albastar 2804 Hulk Surf Kamış 4.20 80-170 gr
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    Mustafa abicim benim demek istediğimi kimse anlamadı.
    ben diyorum ki makinamda 180 metre misina vardı ve tamamı boşaldı ben ne yapabilirim abicim.
    ya resmen alay konusu oldum.
    utancımdan foruma giremiyorum.
    ben kimseye 180 metre ileriye attım birde bunu ölçtüm tam 180 metre çıktı demedim.
    sadece olanları anlattım.biriside çıkıp Tayfun o misina şu yüzden bitmiştir.makina bu yüzden tamamen boşalmıştır demedi.
    herkes alay etti durdu.
    ben ustayım demedim.
    1 tane bile böbürlenip anlattığım bir av konusu yoktur.moderatörün bunu bileilecek olmasına karşın tutturmuşlar reklam yapıyorsun.sivrilmeye çalışıyorsun.
    ben sürekli büyüklerimden tavsiyeler alıp bu işi öğrenmeye çalışan , öğrendikten sonra çevremdeki kişileride bu faaileyete katmak isteyen biri olmaya çalıştım.
    buradakiler destek vermektense dalga geçmeyi tercih ettiler.:(

bu beni sinirlendirdi ama hevesim daha çok arttı iyi bir av yapıp benimle dalga geçen kişilere yollayacağım inşallah.

5. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    Kasım abicim Allah razı olsun senden.mantıklı bir cümle kurdun teşekkür ederim.makinada ki misina tamamen bitti dedim.denize girip ölçtüm demedim kimseye.
    birde arkadaşlar bu yanlışlığı senin gibi çözmek yerine dalga geçemyi tercih ettiler.
    dediğin çok mantıklı abicim.

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tayfun hele gel abici.Bir hafta oldu tanışalı. Üzülme, sinirlenme, kızma hemen. Hafif yollu takılan arkadaşlar olmuşsa ne olmuş yani? İnsanlar konuşa konuşa değil mi abici?

Hem, meramını ifadede bazı arkadaşlar muhtelif yorumlarda bulunmuşlar. Herkes diye kesip atma hemen.

Sinirden sınavının nasıl geçtiğini bile söylemedin. Bak, kaç gündür bir cevap bekliyorum. Ben hiç sana küstüm mü?:) :)

7. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    Serdar ağabey dediğin gibi 60 metrelik bir atışta 180 metre misinanın boşalma ihtimal çok yüksek
    hele birde bu atışı 70-80 metre ileriye atabilirsek boşlukla birlikte 180 metre misinanın boşalma ihtimali yüksek.
    birde en büyük ihtimal aldığım misina makarada değildi poşetteydi tam 200 vermemiş olabilir.
    bu da en büyük ihtimal zaten misinanın makineden tamamen boşalmasına şaşırmamın sebebi ilk defa görmemden kaynaklanıyor.
    daha önce başına böyle bir olay gelmiş olan varsa bilgilerinden faydalanmak isterim bu hatayı düzeltmek isreim.

bir diğer konuda sizinde dediğiniz gibi 180 metre ileriye düştü demedim ve aldığım levreğinde 180. metrede olduğunu yazmadım millet dalga geçmeye yer arıyor.
    makina tamamen boşalınca düğüm açılırda misina gider diye düşünüp bayağı sarmıştım bu yaklaştırdı sonra kurşunu göremediğim ve uzun süre vuruş olmadığı için yem belki düşmüştür diye sararken vuruş geldi ve tasmalayınca büyük bir ağırlık bindi o sırada sarınca kuzucuğu aldım.

abicim bu bölüm sana değil
    Kartal'da levrek yok diyenlere;
    bir sözüm var kaya balığını iğneye canlı bağlayıp levrek alanı gördüm onun için denedim.

Serdar abi dediğin gibi başkalarını görmedik dediğin yok anlamına gelmez geçen gün minibüste lafladığım bir amca Pendik'te palamut tuttuğunu söyledi fakat ben mezgit ve sarıkanattan başka duymamıştım.yeni yok anlamına gelmez.

8. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    ya abicim kusura bakma hakikaten çok geldiler üzerime .
    yok efendim biraz daha misina olsaymış adalar a atarmışım

yok efendim çok iyi atıcıymışım

neyse yaa

sınav pek iyi değildi abicim.süre sıkıntısı vardı ama ümidim yüksek inşallah geçerim.yeni bir iş buldum Salı sabahı işe gideceğim ve ilk günüm olacağı için geç kalmak istemiyorum şimdiden uyuyacağım.
    herkese selamlar.
    bozulmasın aralar:)

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hayırlı geceler Tayfun. İşlerinde kolaylıklar dilerim.:)

"herkese selamlar.
    bozulmasın aralar:)" Bu sözünden devam edeceğiz ona göre.;)

10. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

tayfun olur böyle şeyler takma kafana aslında sitelerdeki amaç bence bilgi alışverişi olmalı burda kimse 4x4 değil hepimizin bildiği bilmediği var bazende bazı arkadaşlar moral bozucu yorum yapınca ister istemez insan sinirleniyor sana yapılan birkaç yoruma baktım bende olsam üzülürdüm ama bu ne senden nede o arkadaşların ard niyetinde kaynaklanıyor genelde satıcılar mallarını satmak veya alıcıya sözde avantaj sunmak için yalan konuşuyor o da burda seni yanıltmış olabilir.sen sen ol alacağın olta ve malzemelerini markasına varıncaya kadar önceden tesbit et git satıcıya arkadaş bana şu malzemeleri ver .de satıcıya bırakırsan ya abi bu iyi değil bende bu var daha iyi v.s. bir sürü laf elindeki malzemeyi nsatmaya kalkacak.

neyse sözün kısaı fazla canını sıkma bu konu burda kapanır.dediğim gibi kendinide acaba yalan konuştummu diye suçlama.bence problem kesin satıcının eksik misina sarmasından kaynaklanmıştır.
    derslerinde başarılar dilerim
    balık avındada şansın bol olsun

11. uckunmetin

uckunmetin METİN UÇKUN

herkeze selamlar
    bütün yorumlarınızı okudum saygıdeğer büyüklerim küçüklerim.
    yazmak istediğim birkaç cümlem var sizinle paylaşmak istedim yazımda herhangibir hata olursa uyarırsanız mutlu olurum.
    arkadaşımızın açtığı konuya benım fikrim en ılımlı ve mantıklı yorumu yazan serdar abi olmuştur
    yorumları okuyan herkezin dikkatini çekmiştir arkadaşımızın açtığı konu ben de olmak üzere bi çok kişi inanmamıştır ama inanmayıpta dalga geçmeyide eksik etmeyenlerde vardır ve arkadaşımızın bu yorumları okuduktan sonra gaflete düşüp eksık veya değşik anlamlı yazması tabiki hatadır ama arkadaşımıza yapılan hatırlatma neden arkadaşımızla dalga geçilen abilerime kardeşlerime yapılmamaktadır.bu muhabbet birbirini tanıyan arkadaşlar arasında geçse bu şekilde ilerlemeyeceğini düşünüyorum ama burada bu şekilde ilerliyorsa ve gaflete düşen yanlşış yapan arkadaş uyarılıyorsa baştan sona bişiylerin uyarılmasıda gerekilir. arkadaşın atışı hakkındaki düşüncemde okadar atamamıştır ben inanmıyorum abilerin dediği gibi misina eksiktir diye düşünüyorum. herkeze selamlar.

12. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan bülent

Favori Kamış:
    Ecusima 7000 Banax 4000
    Favori Makine:
    silver star lux
    En İyi Avı:
    2 kg minakop 2.5 kg kırlangıç
    uzun atış

Tayfun kardeşim önce sinrlenmeyeceksin kızmayacaksın olur böyle şeyler benim düşüncemde misinanın eksik olması diğer konuya gelince balığın nezaman hangi yeme geleceği her zaman aynı olmaz Ben de zargana oltasınla 35 cm lüfer tutmuştum her zaman olmasada arada bir oluyor.sevgiler

13. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    sizin avınızı okumuştum.çok güzel bir rapordu.
    gerçekten de ilginçti zargana takımına lüfer kimseye gelmez diye bilinir ve sahilde lüfer tutucam diyene makatıyla gülerlerdi ama dediğiniz gibi oldumu oluyor.
    yeni av raporlarınızı ilgiyle okuyacağım.
    saygılar

14. jq3800

jq3800 mithat

Favori Kamış:
    fındık çubuğu :)
    En İyi Avı:
    ???
    tayfun kardeşim öncelikle tebrik edrim güzelbi atış yapmışsın ama senin dediğin gibi 180 mt misine boşaldı demişsin bu 180 mt attın anlamına gelmez hava şartları nasıldı rüzgar varmıydı bunu bilmek lazım şimdi çıkıp en usta balıkçı bile deseki ben 180 mtr misineyle 50 gr kurşunla hepsini boşaltım dese kimseler onada inanamaz ama dediğin gibi olmuştur burda herkez bi nebzede olsa neden olmasın kelimesini muhakkak içinde geçirmiştir atmışsındır ama 180 mtr deyilde 60,65 mtr maksimum bu mesafe içinde makineden çıkacak misine 120,130 mtr denk gelriki bogazda atıyosun kurşun suya indikten sonrada bi 20 mtr kadar daha çektiğini var saysak geriye kalan 40 mtr de 20 deyilde 40 mtr almış ola bilirsin bu bi ihtimal tabi benim kanaatimce ama atım diyosan atmışsındır kardeş bi gün yine denk gelirde resimlersin saygılar bi de kimse seni kırmak istemez bizler burda amaç olarak bilgilendirme ve bir birimizden bişeyler öğrenip bunları başkalarıyla paylaşmak için güzel dostluklar için güzel arkadaşlıklar için burdayız balık olmuş 180 mt gitmiş bunlar önemli deyil önemli olan burda amotör ruhla gidilen avcılkta yapılması ve yapılmaması gerekenleri tartışmak yeni dostlar ve arkadaşlar kazanmak sohbet muhabbet etmek tayfun. boş ver 180 mtr de gider 60 mtr. de gider bunlar gelir geçer saygılarımla kusurum olmuşsa affola.

15. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm

Estağfirullah Mithat abicim . Benim de amacım bu sporda ve aktivitede dostlar edinmek.organizasyonlara katılıp sohbetimizi ve çevremizi genişletmek oldu herzaman.

benim bir huyum var.ben bir işi yapmayı seviyorsam onu yapan herkes benim kardeşimdir.
    kısa sürede mahallemde hiç tanımadığım kişilerle arkadaşlık kurup beraber balığa gittik ki ben 23 yaşındayım.benimle gelenler 37 ve 41 yaşlarında sizler gibi çok değerli insanlar.

bir arkadaş daha buldum kısmet olursa hafta sonu Çanakkale saros körfezine gidip zıpkınla avlanacağız.

Amaç dostluk diyenlerin hakaretleri bana nasihat gelir....

16. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Birçok arkadaşımız yazıyı ya tam okumamışlar yada okuduklarını tam anlamamışlar ve anladıkları kadarıyla belkide gerilen muhabbeti yumuşatmak için ortaya koydukları tezler var. Bakın Tayfun kardeşimiz ne yazmış , 180 metre mesafeye giden kurşun DAHA SUYA DEĞMEDEN şak diye ses çıkardı , yani kurşun gideceği mesafeye kadar gitmiş , bu mesafede oluşacak boşluk 2. yada 3 metreyi geçmez , yani yok şukadar suyun eğimi yok bu kadar rüzgarın yarattığı boşluktu demek tamamen bir çuval yanlış. Tayfun kardeşim açtığın konuya ustalarının yazdıkları sana belki ironik gelmiş olabilir, daha evvel dediğim üzere sana eksik misina verilmiş. Ustaların hatta benim tepki vermemizin sebeplerinden biriside şu olabilir, daha evvel boğazda bilmem kaç metreye atış yapıyorum diyen bir arkadaşımızın tartışmasıda yeni bitmişti , senin açtığın konuda bunun üzerine denk gelince zannedersem bu tepkiler oluştu. Keşke senin dediğin mesafeye atış yapılabilse, sana yeni avlarında başarılar dilerim.

17. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    Teşekkür ederim İsmail abicim

18. marya

marya ilker

tebrikler güzel bir av.........

19. ergir

ergir ergir

ben yannış anlıyorum galiba..180m kurşun gidecek ve o uzunlukta kopan kurşunun sesi duyulacak..
    bi yannışlık var heralde bendedir..

20. marya

marya ilker

VAY BE surfacter:)