2.90 sea star ahşap katlanır taban bot..

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında 10ur_22 tarafından paylaşıldı.

1. 10ur_22

10ur_22 Onur

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    6 kg sudak 5kg yayın 9 kg aynalı sazan
    Herkese selamlar uzun zamandır düşündüğüm botu almaya karar verdim 2.90 sea star ahşap katlanır taban zodiac tipi şişme bot. fiyatıda diğerlerine göre daha uygun geldi. kullanan arkadaşlar veya bu botla ilgili tecrübesi olanlar yorum yaparsa sevinirim. bot sadece göl ve barajlarda kullanılcak.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Benimde uzun süredir almayı düşündüğüm bir bot. Motor da alacağımdan b ir süre daha erteleyeceğim. Tavsiyem biraz daha ekleyip alimunyum taban alman olacak. Ağırlık ve dayanıklılık olarak eğey bir fark var.

3. baykann

baykann Utku

En İyi Avı:
    23cm Barbun
    Az kullanımlık için ideal ancak sürekli kullanacaksanız botunuz esneme yapabılır hele ki akdeniz bölgesindeyseniz işiniz zor çünkü seastarların CE belgesi yok diye biliyorum. (Yanlışım varsa kusura bakmayın)

4. umutoz35

umutoz35 Umut Özden

Favori Kamış:
    Kaşık,Sahte yem, El Oltası
    En İyi Avı:
    300-400 gr kopez 3 tane:)
    Merhabalar,
    Aynı marka botu, 5HP 4 zamanlı motorumla kullanıyorum. 2011 de almıştım gayet memnunum.. CE belgesi mevcuttur,botu aldığımın haftası liman başkanlığına kaydettirdim.. Botun kapasitesi 3 kişi ve 10Bg'e kadar motor takılabiliyor..
    Önce 3.20 ve 2.90mt arasında kararsız kalmıştım. Fakat arabanın üstünde taşıdığım ve genelde taşıma işlerini tek başıma yaptığım için 2.90 ı seçtim. Bunu bile kurması /taşıması ağır geliyor :)..
    2 senedir, yazları gezi amaçlı kullanıyorum. Herhangi bir esneme olmadı. Bakımına çok dikkat ederim. Her kullanımdan sonra tatlı su ile yıkıyor ve sezon sonu koruyucu cilasını uygulayıp şişik vaziyette saklıyorum..
    Bot seçimi tamamen kullanım ihtiyacınıza göre değişir. Kişi sayısını,eşyaları,takılacak motor ağırlığını hesap ederek seçiminizi yapmanızı tavsiye ederim.Mesela, 4 kişi ile balığa çıkılacaksa 3.30mt üzeri ve alüminyum taban tercih edilebilir. Ama botun boyu arttıkça, taşımanız gereken ağırlık ve takmanız gereken motorun gücünün (HP) de artacağını unutmamak lazım..
    Özetle 2.90 Seastar botumdan memnunum. Tavsiye ederim. :)