2 parça Spin oltayı toparlama konusunda yardım.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Monsanto tarafından paylaşıldı.

1. Monsanto

Monsanto Emin Bey

Favori Kamış:
    Shimano fx xt 270
    Favori Makine:
    Shimano fx 3000
    Merhabalar aranıza İstanbul’dan yeni katıldım . Üstatlara bir sorum olacaktı.

bugün shimano fx xt 270cm 14-40 spin kamış ve shimano fx 3000 makina aldım 8X ip sardırdım. 6-7 parçada sahte aldım .

Her Avlanma işi bittikten sonra spin oltayı kulıfına kaldırırken ucundaki fır döndü yü keserekmi topluyoruz. Her avlanmada tekrarmı bağlıyoruz Yoksa bunun kolay bir yolu varmı . Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

2. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Fırdondüyüilk fincandan geçecek şekilde küçük tak tüm ekipmanalrını çıkar sadece fırdöndü kalsın. makinaya akdar sararsın misinayı makinanın misinayı serbest bırakmak için açılan kısmıafırdöndnün klipsini açıp takarsın. Yada böyle yapmak istemezsen misinayı serbest bırak oltayı iki parçaya ayır daha sonra oltanın iki parçasını tek parça boyunda olacak şekilde yan yana getir . Misinanın fazlalığını sar ve üstteki fırdöndünün klipsini en üst fincana tak. 2. dediğim yöntemi kamış ve makina kamışın kılıfına aynı anda sığabiliyorsa yap. Benim makina ve kamış için kılıf kullanmadan 2. anlattığım yöntemi yapıyroum böylece ilk yöntemin aksine kamışın 2 parçasınında kaybolmasını engelliyor. 1 defa ilk yöntemi uyguladım o seferde kamışın üst parçasını kaybettim.