20.07.2006 bafa gölü

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Geçen yaz bodrumdan kuşadasına geçicektik ve ben merakımdan bafa gölüne gitmeye karar vermiştim hanım çocuklar biraz isyan çıkarsalarda ;) gece sabah 7:00 civarı göle ulaştık müthiş manzara beni çok etkilemişti ve arabayla inebiliceğim en yakın kıyısına düşünmeden vardım orda hanım kahvaltılık hazırlarken bende biraz keşif yapıyım dedim ve oranın bir köylüsüne rastaladım ve biraz sohbet ardından balık konusu açıldı ne tür balık çıkar dedim köylü yüzüme baktı gülümsedi abi boşuna uğraşma bu kıyıda balık çıkmaz kayık falan olsa neyse dedi bende olsun kardeşim sen söle dedim başladı sazan,levrek,kadife yılanbalığı dedi benide heycan bastı sonra ardından köylü kardeşim yoluna devam etti bende direk arabanın bagajındaki olta takımlarımı almaya koştum... Denizde kullandığım dip oltalarının iğneleri ni büyüttüm ve 2 makaralı oltama su kenarını kazıp çıkardığım solucanları takıp salladım gözüme kestirdğim kısımlara zillerini taktım ve bir tanede kurt şeklindeki plastik sasi ile at-çeke başladım 2 saat geçti hanım, çocuklar bi yandan gidelim gidelim birde balıktan ses seda çıkmayınca bende gitmeye niyetlenir oldum ve ne olsa iyi zillerden biri öyle bi çalmaya başladıki bende yola koyulma düşüncesi sona erdi ve direk oğlum koş kepçeyi getir dedim ve hemen oltaya yetiştim besbelli balık sağlam bişi olucaktıki debriyaj kısık olmasına rağmen yinede misanayı boşaltıyordu biraz bekledim balık duraklayınca yavaş yavaş çekmeye başladım baya bir yavaş geliyordu yaklaştı kıyıya balığı gördük one öle sanki sazan değilde bir halat parçası gibi birşey derdemez oğlan paldur küldür kepçeyi geçirdi ve kıyıya çektik ne olsa iyi bir yılan balığı sazan oltasına solucan takmıştık ve bir yılan balığı yakalamıştık biraz sevindim ve iğneyi zor bela balığı yıpratmadan çıkarıp suya geri saldım ve dikkatimi çeken olayda gölün çoğu kısmında su yüzeyi ağ ile kaplı olmasıydı belkide sazan ve levrek bundan tükenmye başlamıştır

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    bület abi Bafa gölünün kıyısında bir tesis var daha doğrusu restaurant gibi bir yer
    orada hiç balık yedinmi yada mola verdinmi yol kenarından 100 150mt kadar sağda kalıyor. tam ismini hatırlamıyorum ama orada müthiş bafa gölü çipurası yapıyorlar :D
    yani diyeceğim şu ki orada ki lokanta da sorarsan sana bafa gölü çipurasını nasıl yakalayacaığını söylerler :D:D:D:D
    Bu arada bafa göl, yani tatlı su ve adamların kartvizitlerinde bile çipura resmi var ve çiftlik çipurasını bafa gölü çipurası diye satıyorlar :D:D:D