20.21/01/2007 E.foça Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında lojistik45 tarafından paylaşıldı.

1. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Merhaba Balıkçı Dostlar,
    Yaklaşık 16 - 17 gün sonra tekrar Foça ’da balık avı yapmak için kararımızı verdik, Sırtıcı ve Çözücü Cem kardeşimle birlikte 19 Ocak akşamı Foça’’ya gittik. 20 Ocak sabahı erken kalkıp, kıyıdan olta ile at çek yaparak levrek avı yapmayı planladık. Gecede ’den, sabah yapacağımız av ile ilgili hazırlar yapıldı, sabah 05.30 kalkarak Foça Lion Otel’i civarında saat 06.00 civarında at çek yapmaya başladık. Saat 9.30’da ilk levrek Cem’den geldi. 400 gr civarında. Ümitlenmeye başlamıştık ki, arkası gelmedi. At çek yapmaktan artık yorulmuştuk ve saat 11.00 civarında avı bıraktık.
    Pazar günü yapacağımız tekne avı ile ilgili hazırlıklara başladık, yemlerin siparişleri verildi ve diğer hazılıklar, Hafta içinde Cumartesi akşamı için Yahya kaptan ’na 2.5 kg. civarında bir levrek siparişi vermiştik. Pazar günki tekne avı’mıza Avcı Perdeci Serdar’da katılacaktı. Akşam oldu serdar’da geldi ve yahya kaptan’a meşhur çiğ köftesini yapmaya başladı, diğer taraf’tan levreği pişirmek için ben ve cem Yahya kaptanın direktifleri ile hazırlamaya başladık, Çiğ köfte bitti ve afiyetle yemeğe başladık ve derken levreğimizde harika bir görüntü ile fırın’dan çıkardık. Aman allah’ım neydi o öğle. Hafta sonu bazı arkadaşlarımızda, bize katılır düşüncesiyle her şeyi bol almıştık, gelebilirim belki diyen arkadaşlar, çok şey kaçırdınız.  Derken, sabah erken kalmamız gerekiyordu, ortalık toparlandı, yarın sabah’ ki avı’ mız için son kontrol yapıldı ve her şey hazırdı.
    Sabah 05.30 kalktık ve sabah çayımızı neco’ nun orada içiyorduk, Sayın, Okan Soybayraktar arkadaşımızla karşılaştık, derken yolumuz uzundu ve hemen tekneye binerek arslan burunu yola koyulduk. Güzel bir gündü, ocak ayı’nın 20 inde böyle bir havanın olması gerçekten şaşırtıcı bir durumdu. İlk çapayı attık, yaklaşık 10-15 dakika sonra Yahya kaptan’dan bir mercan geldi, büyük değildi ama bir anda bizde ümitlendik mercan’a bulduk diye. Yaklaşık bir saati geçti ve kimse de tek bir vuruş dahi yoktu, yemler olduğu gibi duruyordu, yer değiştirdik yine yok, yer değiştirdik yine yok. Artık beklememenin bir önemi yoktu, SIRTI yaparak geri dönmeye karar verdik. Kıyıları dolaşarak yavaş yavaş yol alıyorduk yaklaşık bir saat’i geçti sırtı’ da bir şey yok derken benim sırtı ’ya bir şey vurdu, hemen durduk ve çekmeye başladım, iyi bir şey geliyordu, çek çek derken bir baktık ki, palamut geldi. 
    Bir anda yüzümüz gülmeye başladı, günü bir palamut’la kurtarmıştık.  Dönüş yolumuza sırtı çekerek devam ettik, fakat herhangi bir vuruş olmadı ve hafta sonu avı’ mızada böyle kapatmış olduk. Bir daha ki av raporlarında görüşmek üzere, bütün balıkçı dostlarıma rasgele.   

2. manisa team.. yakışmıyor size.. :)

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    ellerinize sağlık güzel muhabbet olmuş

4. Çok keyifli bir gün geçirmişsiniz tebrikler:) Palamutu,tekiri yuvarlamadan öncemi aldın yuvarladıktan sonramı:D

5. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Önce :D :D :D

6. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    hüseyin abicim ortam super deniz gusel arkdaşlık guzel balık olmasa da onemli değil tebrikler bir dahaki ava berber olmak dileğiyle

7. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Bence de bülent abi,
    :D :D :D

8. Tebrikler...

9. Eh işte olacagı bu zaten tek balık.Ben sana herzaman diyom abi,sen tekir atmadan balık tutamazsııınnn:D :D :D

10. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    güzel güzel
    herşey çok güzel

11. Manisa Team tebrikler.
    Balık olmasada dostluk şahane.
    Allah mutluluğunuzu daim etsin.

12. AKIN74

AKIN74

Raporlara devam, bu seferde Eskifoça'dan Manisa Team...:)

Güzel bir hafta sonu olmuş, ekip olarak süpersiniz, ama benim haberdar değildim Hüseyin Abi çıkacağınızdan, gerçi yine de gelemeyecektim ama...:(

Güzel gün için Tebrikler....;)

13. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tebrikler Hüseyin abi ve ekibi :)
    Bizde Eski Foça'dan çıktık sizin gibi lakin bizimde av raporumuz sizinkinden pek farklı değildi;)

14. iskaroz

iskaroz süleyman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lagos 5,5 kg
    güzel bi gün olmuş, daha nicelerini yaşamanız dileğiyle:)

15. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    ellerinize sağlık

16. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Mutlu'cum, teşekkürler. Senin'le bir av yapalım artık.:D

17. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Arkadaşlar bence harika bir haftasonu geçirmişsiniz, balıkmı o da ne o bu fotolara bakıldığında ikinci derece de önem arzeden muhabbete bahane bir konu. Ellerinize sağlık.

18. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Sevgili Hüseyin,
    bu güzelim havayı kaçırmamıssınız ya o bile yeter.
    muhabbet de çok güzelmiş...;)

19. simendifer

simendifer Sennur

Ben İzmir'e taşınmaya karar verdim :D İzmir av raporu doldurdu bugün, bir tanesi de yolda :) Maşallah ne diyeyim :p Oraya taşınıp, her hafta bir grupla balığa çıkmak lazım :)

Tebrikler, güzel bir gün geçirmişsiniz :)

20. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Hüseyin kardeşim selam,
    Balık avı bahane dostluk şahane en kötü gününüz böyle olsun....Esen kal..