20 Agustos Eskihisar Avi

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında hamdi tarafından paylaşıldı.

1. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Evet öyle olur dev gibi mezgit kala kala 1 lokma kalır. Livarda olmasından dolayı gidene kadar parçalanmamış olabilir balıklar. Bir de bir dahaki sefere takımı biraz daha kalın yap bence. Hem iri balık gelir ( gerçi en ufak mezgitin ağzına serçe parmağım raha rahat giriyo iğneyi çok yuttukları için test etmiştim:) )hem de mezgit gelirken dönerek geldiği için takım karışmaz. Neredeyse unutuyordum kopmaz da.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Sennur, takım yapmadığı zamanlarda tuttuğu balıklar ile göz doldurdu. Öyle ki, arkamızda dikilen çocukların koro halinde "Anaaa, abla bile balık tuttu" demesi apayrı bir olaydı ve sanırım, akıllardan uzun süre çıkmayacaktır..

Diyordu ki ben fiyuvvv dedirtemiyorum, o yüzden tutamıyorum. Dün sanırım hırsını almıştır mezgitlerden bir hayli... En azından yaptığı takım kadar tutmuş olsa bile bir kiloyu bulur. Takımı dipte bırakmadığı her defasında, 2-3'erli çektiğini düşünürsek, baya bir balık sahibi olduk onun ellerinden..

3. dün sennurun oltadan ses baya çıktı arkada koro halinde deniz,ben,murat efekt yaptık fiyuwwww fiyuwwww:)))))

4. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Haftasonu ben de çıkacam balığa araştırma yapıyorum şimdi (hanımı zar zor ikna ettim :) ). Ağırlık olarak kefal gibi görünüyo gideceğim balık ama mezgit de çok cazip geldi bana açıkçası. Belki sabah palamuta gidip öğleden sonra kefale ve zarganaya atabilirim. Diyafram abiden gelecek cevaba göre belli olacak.

5. Tebrikler arkadaşla beklediğinize deymiş güzel ve keyfli bir vakit geçirmişsiniz.

Sizleri böyle bir arada görmek çok güzel..Umarım diğer güzel avlarda beraber ve balık olması dileği ile ...

6. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    Yapma selçuk abi allahaşkına allah büyük işte ta önümüze kadar getirmiş balığı çekmeyelimde ne yapalım şimdi:D

7. Kardeşler hepinizi ayrı ayrı tebrik ederim.
    İstediğiniz kadar balık nasibinize düşmüş.
    Aslında herzaman olduğu gibi, balık bahane dostluk şahane....
    Tekrar hepinizi tebrik ediyorum...

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Zarganacı, ya sen bu tarafa gel, kefal üzerine çalışalım. Öyle oturup tutamayız ama, araştırmacı balıkçı olacağız. Burada, bilhassa Darıca tarafında kefal ganimet gibidir. Ben kefal takımı filan yapmayı bilmem, midye yerine ekmek takar atarım, denk gelirse şansıma.. Sen bana öğretirsin.

Yada ben geleyim, Boğaza nazır bir yere çıkalım, palamut diyelim, lüfer diyelim. Sen bana bunları tutmayı filan öğret.. Bende sana Murat metodu ile zargana tutmayı öğreteyim, bir adet şamandıra alınır, denize atılır............ Elde kamış, ucu suyun içinde olmak şartıyla beklenmeye başlanır... Arkası gelince..

Elbette, herkesi yanımızda olmaya bekleriz değil mi? Önümüzdeki hafta ne düşünürsünüz, bir fikir var mı, filizlenen? Bir arnavutköy çıkartması fena bir fikir olmayabilir?

9. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Levrek
    Olabilir neden olmasın birlikte balık tutarız böylece. Ben kefale kıbrıs sarması atıyorum. Zargana konusunda ise ben o kadar şanslı değilim ama ustayımdır onu söylemem gerekir. Eğer tanıdığım bir avlakta avlanıyorsam daha oltamı suya atmadan söyleyebilirim balık olup olmadığını (müracaat Amd_athlon'a verdiğim tiyolar :) ). Ben pazar günü karar veririm şimdiden bişey söylemek yanlış olur (arkadaş beni kefale çağırdı da) ama orada kırmızı bir suzuki marutti görürseniz ve karı koca balık tutan bir çift rahatlıkla konuşabilirsiniz çünkü bizizdir muhakkak onlar. Ayrıca simendifer beni tanıyor. İzmarit organizasyonunda tanıştık sennurla. Mesaim bitti yarın cevap yazarım bana birşey derseniz iyi akşamlar.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2006
  10. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Muhakkak ustasındır Zargana'da, ama, murat metodu kadar garantilisi bildiğin sanmam valla :) Tek gereken bir iskele. Oradan bakıyorsun, zaten önünde gezinip duruyorlar. Sende tutuyorsun. Hoş, tekniğin yaratıcısı Murat burada iken boşa konuşuyoruz ama..

Herneyse, şaka bir yana, kefal düşünüyorsan, tavsiyemi dikkate al derim, Darıca - Bayramoğlu/Aslan Çimento vs. civarı kefal yatağıdır. Gidenler, 2-3'er kilo alırda gelir hep. Eskihisar'da tanıdık yüzler daha çok, o yüzden o taraflara gitmiyorum. Ama iyice kış basmadan bir uğra derim..

11. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    çok güzel bir organizasyon, tebrikler...

12. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    oradaki dostluk ta güzel, av da güzel , daha ne olsun. tebrikler arkadaşlar...

13. sagolun arkadaşlar iyi dileklerinize :)
    cep telefonuyla çektiğimiz görüntüler var onlarıda klip yapıyorum şu an bitince eklerim umarım beğenirsiniz...

14. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    abi çok güzel bir av olmuş valla bende yeni döndüm yeni bir organizazyon bekliyorum haberiniz ola herkeze merhaba bu arada

15. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    hamdi allah muhabbetinizi arttırsın ellerinize sağlık

16. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Levrek
    Hanımla bir daha konuşayım da bakarım yine de söz vermeyeyim.

17. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    Koral hoş geldin inşallah tatilin umduğun gibi geçmiştir:)

18. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    heeeyt bee organizasyona bak maşallah onadolu yakası komple buluşmuş tebrikler maşallah bayağıda balık tutmuşsunuz
    bu arada deniz abinin eli sarılıydı galiba bişeyi yoktur inşallah

buluşmayı gerçekleştiren herkese tebrikler tebrikler tebrikler
    kancanız yemsiz kovanız boş kalmasın :) rastgelsin;)

19. sagol mustafa senide bekliyoruz..:)
    denizin kolu olta sallamaktan incindi biraz oda sardı...