20 Agustos Eskihisar Avi

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında hamdi tarafından paylaşıldı.

1. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    :rolleyes: hamdi abi inşallah en kısa zamanda görüşürüz zaten ne zamandan beri görüşemiyoruz:)

deniz abinin kolu olta atmaktanmı incildi:eek:
    ohoooo deniz abi senle işimiz var. bak ben duymamış olayım bu işte acı yok acı yok devaaam. abicim geçmiş olsun

fazla zorladığınmı olur öyle şeyler ;) :)

2. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    bereketli olsun

güzel bir gün olmuş.ugraşınıza degmiş.bende kayserinin denizine gidemde sazan çekem bari.:D :D :D :D :D

3. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Hamdi güzel birgün geçirmişsiniz.Avda fena sayılmaz.Deniz ve sennura selamlar.
    Çağatayın gözlerinden öperim.

4. simendifer

simendifer Sennur

Selamlar Alaattin abi, keşke sen de aramızda olabilseydin... Ama sizin avınız da gayet bereketli geçmiş, tebrikler... ;) Ufuk kardeşimize de selamlar bu arada... Gözlerinden öperim..

5. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Tatlı su olayı bitsin,o zaman bende katılırım aranıza.

6. simendifer

simendifer Sennur

İnşallah Alaattin abi bekliyoruz zaten sabırsızlıkla :p Organizasyonlarda belli oluyor yokluğun ;) Artık katıl aramıza, söz Büyük Ada'ya gitmeyeceğiz :D

7. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Farketmez Sennur sizinle her yere gelirim.Büyükada olsa dahi.

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bu hafta gözlerimiz sizi aradı, ama maalesef göremedi..

Cumartesi, İskelenin öbür tarafından, 300-400 gr kadar gelen istavritlerin şöleni vardı. Küçükleri de vardı, ama büyükleri sıyırtma ile tutmak zevkli oluyordu. Elbette, akşam çekilen bel ağrısını saymazsak.. 7-8 tane tuttum, 2'sini bir arkadaşa verip, gerisini suya iade ettim. 50 gr sıyırtma, 6 numara 5123D iğne, 2 m 0.30 FC misina kullanılan takım.

Aynı yerde, yemli takım denemelerimiz, hüsranla sonuçlandı. Ama bir başka gelişme sevindiriciydi. Hani'ler bolarmış. Bunlar gelince, istavrit, izmarit, mırmır ve kırlangıç görülmeye başlıyor. Levrek, Eşkina vs. de listede yerini alıyor.

Pazar günü, sizde olmayınca, gölgeye serilip, kefale dadandım. Kıbrısın altına yarım metre FC misina ile bir kurşun. Üstüne gene FC bir kulaç kadar beden. Doğru dibe. Sonra gölgede tembel tembel oturmaca. 10-15 dk. da bir koca koca kefaller. 1 kilo vardır hemen hemen. Hemen hepsi geri suya döndüler. Ama kıbrısa kendini dalatanlar mecburen elde kaldı. Piknikçilerin gözleri parladı balıkları alınca.. Toplamda 13-14 tane vardılar sanıyorum.

Öğleden sonra baydı, ekmeklerde bitti, bende mendireğin oraya gittim. Mezgit yok. Pek hevesimde yoktu. İspari filan gelir diye şamandıralı takım denedim. Bir şey çıkmadı. Ama, yanımdaki midye ile, kefal kadar, yarım kiloya yakın bir mezgit çekti.. Bende gene biraz hırslandım, ilerde kefal tutanlara katıldım. 4-5 tanede orada çekip akşamı ettik netekim. Gene kıbrısla, ama yüzeyden. Ama etrafta, istavirt çekenlerde vardı netekim.

14-15 kilo balık tutmuş ama buna mukabil eve boş dönmüş bir balıkçı olarak, az yiyip bir fotoğraf makinesi almak ihtiyacı hisseder oldum. Şimdi karar vermek lazım, yeni bir kamış vs. mi alsak, fotoğraf makinesi mi?

9. abi sagol sende yoktun hoşgeldin bu arada görüşmek üzere:)

10. serdar abi perşenbeden sarosa gittik hafta sonuna kadar bu hafta gelebiliriz oralara..