20 Aralık 09 Pazar Buluşması: Ustaya Saygı - Vedat Abayoğlu

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında kadrikalemci tarafından paylaşıldı.

1. İlker

İlker İlker Ergülen

Favori Kamış:
    Shimano Bassterra,Power Aero,Trabucco Poetica
    Favori Makine:
    Shimano Symetre,Ultegra XTB
    En İyi Avı:
    MÖ'de tutulmuş yayın 5,2 kg,Sazan 6,5 kg,kofana 2,5 kg,torik 4,3 kg
    Bu bir organizasyon değildi bence..

Bence bir ustaya, saygıdeğer bir insana yalnız olmadığını, her ne kadar yanında olmasakta yüreğimizin onunla beraber olduğunu hissettirmek için bir vefa borcuydu bana göre.....
    Yüzündeki gülümseme ve şaşkınlık ifadesi, bana yol yorgunluğunu, insanı döven rüzgarı, hatta dönüşteki hava şartlarını bile hissettirmedi..(Arada biraz uyudum, itiraf:) )
    Her ne kadar az kişiysekte bizim gibi düşünen bir çok üye ve insanın bir parçasınında bizimle beraber olduğunu bilen bir insanı ziyaret ettik.
    Bunu düşünen, planlayan, katılan herkese benden kocaman bir teşekkür...
    Ha Kadri, lojistik destek konusunda unutmadan söyleyeyim, Ercan'ında hakkını teslim etmek lazım, şansta gerekli ama yinede bir ustalık payı vermek lazım, levreğin ilk hamlesini beraber gördük, tekrar aynı yere olta atışı ve yakalaması bence en fazla %50 şans, onada tebrikler, ilk levreğinin heyecanını beraber yaşamakta çok güzeldi. Kullandığı sahteye ise nazar değdi benim elimde kırıldı, yakalandıktan sonra nazar boncuğunu takmayı unutmuşuz, Ercan yenisi geliyor merak etme, senin için, haberin olsun....

Sevgiler....
    Rastgele

2. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Sennur hiç itiraz etme uyudun... hemde hiç durmadan uyudun... hepimiz şahitiz uyuduuuuuun... :D :D :D

3. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Böyle bir gününde değerli Vedat abimizi ziyeret edip gerçek balıkçı dostluğunu gösteren bu gurubu gönülden kutlarım
    sitemiz adına gurur verici bir olay hepinize teşekkür ederim rastgele

4. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

Böylesine güzel bir organizsyona,özel sebeblerimden dolayı malasef katılamadım.Şimdi resimlere bakıp,Vedat amcanın gülümseyen yüzünü gördükten sonra....
    Başta Ercan abi olmak üzere,bir dostluk dersi veren saygıdeğer abilerimi tebrik ederim.....

5. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    İnsan sevdiği ile beraberdir. Kayseri'de oluşum bir kenara eğer imkanlarım elverseydi hiç kaçırmadan orada olmayı en çok isteyenlerden biri olarak yer alırdım,olmadı. Ancak bolca tembihlemiştim arkadaşlarıma, inşallah acizane adımız ve selamımız, hürmetimiz ustamızın yanında o mecliste ses bulmuştur.

Her ne şartta,zorlukta ve güzellikte olursa olsun böyle bir düşünceyi hayata geçiren ve yollara düşen, gidemese de yürekleri ile katılım sağlayan arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

Biz işte böyle bir aileyiz..

6. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    herşeyiyle çok keyifli bir organizasyon oldu. hava şartlarına ragmen güzel zamanlar geçirdik. vedat abinin yüzündeki o mutluluğu görmek herşeye değerdi dogrusu. katılan bütün arkadaşlara teşekkür ederim, iyiki varsınız :)

orhan küçükbiçmen üstadımızada gösterdiği yakın ilgiden dolayı ayrıca teşekkürler :)

ve nejat abi, sağladığı lojistik destekden dolayı teşekkür ederim :)

bir parantezde hakan abi ( snowman ) için, bu organizasyonun fikir babası odur. sağol abi :)

selam ve sevgilerimle......:)

7. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    ilk levreğimi yakalamamdaki katkın için çok teşekkürler abi, sen yordun, ben yendim :p

inşallah beraber daha güzel avlara imza atarız :)

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Dostlarım
    Bazı durumların muhasebesini yapmanın vakti gelmiştir.
    Bilindiği gibi ayırım gözetmeksizin,uzun senelerdir balık ve balık avı konularında,muhtelif platformlarda,konu hakkında bildiğim herşeyi aktarma gayretinden hic geri kalmadım.
    Maalesef bulunduğum yer bircok meziyetinin yanısıra,adam kaçırma,Midilliye gecirme gibi nahoş,rahatsız edici bir durumdadır.
    Burada yaşayan şehirlilerin hemen hepsi bu olumsuz durumdan nasibini almıştır.
    Bircoğu içten takma motora dönerek,son günlerde bu durumdan kendilerini kurtarmışlardır.
    Bendeniz ise en önde bu şekilde balık avından hoşlandığım ve randıman aldığım görüşüyle halende içten takmalı bir tekne edinmedim,edinemedim.
    Başıma birden fazla gelen bu nahoş durum karşısında,sağolsunlar bircok platforma mensup cok sayıda kardeşim gecmiş olsun mesajları yollamış,ayrıca telefonda etmişlerdir.
    Maalesef gecmişte,bu durum o zamanda başıma geldiğinde,adı herkesce malum,güya Türkiyenin en büyü forumuna sahip olduğunu sanan kişi, üyelerden bana yardım bahanesiyle, Bankalarda hesap acarak para toplamış ve sonrasında bu paranın üzerine yatmıştır.
    İnsanın aklına işte öyleside,böyleside geliyor.
    Öbür yandan işte forumumuzun admini,moderatör ve duayen üyeleri.
    Ben hayatımda böylesine bir duygu yaşamadım.
    Bana hicbirşeye değişmeyeceğim,köşelerde ağlatan bu davranışı,bilfiil ortaya koyan,vesile olan,destekleyen,BALIK AVI NET.forumu mensuplarına,ihtiyar yüreğimde ayakta kalan her hücremle teşekkür ediyorum.
    Varolunuz,sağolunuz.

9. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Şeref duyduk Vedat abi; inşallah daha güzel havalarda gelip, birlikte balık tutma şansımız da olur.

Kısmet olursa, daha çok görüşürüz. :)

10. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Benim mazeretim vardı Vedat Ağabey,
    Ercan'a da anlattım,bellirli sebeplerden gelemedim .
    Ama gönlümüz hep Sizin ile...

Selamlar & Saygılar.

.

11. m-a-v-i

m-a-v-i Yasin

Bu zamana kadar katılmış olduğum en keyifli organizasyondu benim için, oraganizasyonda aldığım keyiften öte, tek başına düzenlenme sebebi bile benim mutlu olmama yettide arttı bile, tüm kalbimle şunu söyleyebilirim ki, sabah Sivrice'ye vardığımızda sevgili Vedat abinin yüzündeki şaşkınlık ve gülümseme herşeye değerdi.

Kendisine ve sevgili eşi Nevibe hanıma bizlere göstermiş oldukları konuk severlik için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Kendisi ile tanışmış olmaktan sonsuz mutluluk duydum, şunu belirtmek isterim ki, “üstad” kelimesi Vedat abi ile daha bir anlam kazanıyor.

Sevgili üstad, tekrar görüşmek dileklerimle, sağlıcakla kal.

Ayrıca tanışma ve sohbet imkanı bulmaktan mutlu olduğum Orhan abiye göstermiş olduğu yakınlık ve ilgi için teşekkürlerim sunarım.

Organizasyonun tek kötü yanı vardı, kalbimizin bir tarafını Sivrice'de bırakıp dönmek.

Böyle bir organizasyonu akıl eden, düzenleyen, destek veren, katılan ve katılmak isteyipde arımızda bulunamayan tüm dostalara sonsuz teşekkürler.

12. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Yasin farkındaysan, raporda hiç dönüşten bahsetmedim.

Çünkü; madden bu gün hepimiz buralarda, işimizde gücümüzde olsak ta, manevi anlamda hala oradayız diye düşünüyorum.

13. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Katılamadığım için üzüntü duyacağım tek organizasyon bu olacak herhalde :(

14. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    çok güzel bir süpriz yapmışsınız gerçekten güzel zaman geçirmişsiniz :)

15. 56562

56562 xxx xxxxx

Değerli arkadaşlar;

Gezme, tozma, balık tutma v.s. tüm gerekçelerin ötesinde sadece Vedat üstadımıza " yanındayız " mesajı vermek uğruna bir minibüse doluşan 12 yüreğe, bir nedenle o minibüse binemesede iyi dilekleri ile katkıda bulunan sayısız arkadaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sivrice' de bulunduğumuz süre içerisinde bizden yakın ilgilerini esirgemeyen, Vedat Abi, Nevibe Hanım, Orhan Küçükbiçmen üstadımız ve isimlerini hatırlayamadığım yöre halkına sonsuz kere teşekkürler.

Orhan Abi, ben dönmemize yakın birlikte yemek yememiz konusunda yaptığın ısrarı bir kenera not ediyor ve hakkımı birlikte kısada olsa bir ava çıkma olarak kullanmak istiyorum.

Son olarakda, bu organizasyonun gerçekleşmesi uğruna gösterdiği yoğun çaba ve güleryüzü, tatlı dili için Ercan kardeşime ayrı ve özel bir teşekkür etmek istiyorum.

16. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Değerli dostlar,

Gönderilen mesajların hepsini tek tek ve büyük bir mutlulukla okudum. Bu sevgi ve dayanışma ortamını görünce ne kadar doğru bir yerde bulunduğumu daha iyi farkettim. İyi ki varsınız.

Sevgiler

17. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Bu güzel organizasyonu ortaya atan , ona iştirak eden siz güzel dostları saygıyla selamlıyorum, ayrıca Vedat babaya , sevgili eşine ve Orhan abimizede saygı ve selamlarımı sunarım, Ercan kardeşim bu organizasyonu bana bildirdiğinde cuma günü bende Anyalyaya yolculuk yaptım ve bu gece 02 15 .te İstanbula geldim , benim için sıkıntılı geçen gidiş ve dönüş yolculuğu sonrasında gördüğüm bu harika ötesi kareler içinde sonsuz teşekkürler ederim , gerçekten orada olmak varmış.

18. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Bu organizasyon için öncelikle emeği geçen herkeze teşekkür ederim. Bir üstadımızı ziyaret etmenin keyfi ile beraber heralde hiç unutmayacağım, Vedat abinin sabah büyük bir heyecan ile eşine seslenmesidir. Heyecanını anlatmak okadar zor ki, eşine ardarda seslenmesi; çağrması, şaşkınlığını, gülüşünü, heyecandan o soğukta üstüne bile bir şey almaması sanırım hiç unutamıyacağım anlardandır.

Ustaya, üstada saygı;
    Vedat abi seni ben hep burdan tanıdım, görmemiştim ama hep okuyordum. Ustalığını, paylaşımını, öğreticiliğini okuyordum. Not alıyordum, kayıt ediyordum, senin anlattııkların üzerine fikirler geliştirmeye çalışıyordum. Bu haftasonu nihayet seni fiilen görmüş oldum. Heyecanlandım açıkcası; çünkü karşımda duran kişinin geçmişi, zihni hepimizin toplamından daha fazla birikim ile dolu. Bana gösterdiklerini unutmıycam, küçük taktikleri, kalama ayarını, yakın ilgini, eşin ile beraber bizi ağırlamanı unutmıyacağım. Benim üzerimde emeği olan insanlara ben hep gönül borcu duymuşumdur. Benim üzerimde sen farketmesen de çok emeğin var ve benim de sana gönül borcum var... Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Sevgili Vedat abi, Nevibe hanım ve Orhan abi tekrar tekrar binlerce kere teşekkür ederim.

Duruş;
    Bu organizasyon bence bu sitenin bir duruşuydu, tavrıydı, sahiplenmesi ve kenetlenmesiydi. Üstada duyulan saygıyı gösterebileceğimiz en güzel olaydı.
    Bu organizasyon, bu sitenin içinde oluşmuş olan ama belkide birçok insanın farketmediği bize; sitemize ait bir kültürün, bir değerin göstergesidir 12 kişinin tüm site olarak Sivrice'ye gitmesi

Bu onurlu duruşu gösteren değerlerin yaratılmasında payı olan herkeze ve bu duruşu sahiplenen tüm Balıkavı.net sakinlerine teşekkürü borç bilirim...

Sevgilerle,

19. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Bunlar da benden

Arkadaşlar, Çanakkale dönüşü Babaeski'den alarak İstanbul'a getirdiğimiz annemin rahatsızlığı ve benim sol ayağımdaki menüsküs yırtığının getirdiği rahatsızlıklarla uğraştığım için resimleri servis etmem gecikti.Bunun için kusuruma bakmayın.

20. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Saygı değer üstad Vedat Abayoğlu sizi tekrar selamlıyor ve ellerinizden öpüyorum:)

Böylesi değerli bir üstadı böyle zor bir gününde değil sivrice fizanda bile olsa seve seve ziyaret ederdim ve inanıyorumki bu forumun üyesi olan tüm arkadaşlarımda benimgibi düşünüyor :)
    biz iyi günlerimizde olduğu gibi kötü günlerimizdede birbirimize böyle destek olduğumuz sürece sırtımız yere gelmez iyiki varsınız sevgili arkadaşlarım, iyiki varsın balıkavı.net:) :)