2016 Ankara İdeal Turna Avlakları Nerelerdir?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AhmetKurt29 tarafından paylaşıldı.

1. mikadiel

mikadiel murat

Bayındır barajına sudak avına gitmiş olup taktik verecek olan yok anlaşılan

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Abi önceki sayfada dediğim gibi sudak sezonu mayısta açılıyo şu an yasak. O yüzden sudak avı yapan yoktur. Turna sezonu açık ama bu aralar kış tan yeni çıktıkları için uyuşuklar yakalaması zor.

3. mikadiel

mikadiel murat

Ahmet bey sizi mi kıracaz Mayıs ayında hatta haziran ayında giderim. Sorum aşağıdaki şekilde idi.

Merhaba arkadaşlar adım Murat. Yakın olmasından dolayı bayındır barajına sudak avına gitmek istiyorum. Bildigim kadarı ile bayındır barajında orada tutulan küçük canlı yemlerle bekleme yöntemi ile sudak avcılığı yapılmakta. Benimde böyle bir lüksüm olmadığı için sahte yem ile at çek yapmak niyetindeyim. Aracım olmadığından geç saatlere kadarda kalmıyacağım mamaktan dolmuş ile gitmekteyim. avlanma saatim 15.00-19.00 saatlerinde olacak. Bu konuda tecrübesi olmuş arkadaşlar cevap verir ise sevinirim 2 önemli sorum olacak; 1. Hangi çeşit sahte yem kullanmalıyım (model marka verirseniz çok iyi olur ) 2. Gölün zeminini bilmediğimden belirtmiş olduğum saatlerde gölün hangi tarafında tutmalıyım. Dolmuşla geldiğimden giriş noktam ana giriş ordan yürüyerek baraj sularının dokulduğu kapaklara çıkmaktayım.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara ***ler

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Vallaha abicim bende tam bilmiyorum :) Hiç sudak abi yapmadım. Ama en çok verim alınan yöntem canlı balıklaymış(gümüş balığı gibi yemlik küçük balıklar). Onun dışında ölü balıkla ve sahtelerle de yakalanıyor. At-çek yaparak avlaması zor bir balık ama tutanların çok büyük kısmı silikon yemle(jig head takılmış silikonlar) yakalıyor. Bunun dışında kastmaster kaşıkla tutulduğunu gördüm ve bazı kaliteli kaşıklarla da tutuluyor.

5. mikadiel

mikadiel murat

dün düşük atarlı bir kamış, birkaç tane silikon , jig head vede misina aldım mayıs ayının gelmesini bekliyorum