21.01.07 güzelbahçe/İZMİR raporu

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında TuRKLoRD tarafından paylaşıldı.

1. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    C.tesi gecesinden bizim hatunla biraz tartıştık(kız arkadaşım).onun sıkıntısınla sabah erkenden kalktım pazar günü,kahvaltımı ettim evin içinde dolanışmaya başladım.Canım sıkılıyor!!!

Yaklaşık 3 aydır yapmadığım bi şeyi yapmaya karar verdim.. BALIK AVLAMAK :).İzmirli olanlar hatırlar harika bir hava vardı o gün.

Nasılsa bagajda olta takımı var bi tek yem eksik.narlıdereye dogru çıktım yola..yemci zeynele ugrayıp biraz sülünes biraz boru kurdu ve 8,10 kadar yangeç aldım....

Saat 10 gibi güzelbahçe girişindeki dalgakıranda yerimi kaptım.arabadan çıkardım takımları ve bismillah çekip salladım denize.

İlk olarak 30 gramlık kurşun takmıştım...yakına atıyordum o kurşunla.ama daha dibe değmeden bizim sülünesler ufak balıklara meze oluyordu.

Çektim oltayı sinirle bu sefer 50 gram taktım kurşunu.ama yine ufak ısparozları yemledik malesef.Saat 12 civarı oldu bari dedim 100 gram takayım...yengeç,boru kurdu ve sülünes taktım iğnelere...bismillah deyip atabildiğimin en uzağına attım oltayı.

Sonuç olarak bi şeyler bekliyorsunuz benden ama malesef hiç ama koca bir hiçle döndüm o gün eve...

Sadece ben değil çevremdeki 50 kadar oltada boş döndü...

2. sevgili polat kardeşim sen baştan kaybetmişsin zaten.. o siniri balıklar hisseder.;)

bu arada imza ayarlarıyla ilgili hassasiyetine teşekkürler.:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ocak 2007
  3. Abi mükemmelsin ...

Polat kardeş...
    İlk yapacağın iş önce yenge hanıma bu siteyi tavsiye etmen ardından bizim hanımlar ve diğer bayanlar ile (avatarlarında elinde merdane olanlar) kaynaşmasını sağlaman.
    Gör bak ozaman ne gam kalır nede keder.
    Sonra benim gibi teknede oltanın ucundaki balıkları çıkartır ve yem takarsın baştan söyleyelim...:D :D

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tabii tutamazsın

Polat boşuna söylememiş atalarımız değil mi '' öfke ile kalkan zararla oturur '' diye :rolleyes: Kız arkadaşının ahı tutmuştur :eek: Nasıl üzdüysen kızcağızı :confused: Git kendini affettir bak balıklar nasıl çifter çifter geliyor oltana ;) :D

5. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000

Kapısında serenatlar yaparım be o çifter çifter balıklar için... :)..

Bülent abicim...belkide dediğin doğru.. en baştan kaybetmişiz biz sinirli olarak :)...

AHMET abi şu lafın gerçekten kahkalara bogdu beni...(avatarlarında elinde merdane olanlar) sağlıcakla kal.... güzeldi....

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu kadar işte ;) Benim avatarımda merdane olmaz hiç :D Onlar şiddet eğilimli olanlar :D:D Ahmet benim için söylemez öyle :D Değil mi kardeşim ?:mad:

7. Peki canım ablam neden bana kızdın şimdide :mad: bu işareti kullandın...:D

8. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Kötü niyetle söylememiştir be abla :)..kızma ona...

9. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Hocam Balik Konusunda Yalniz Değilsin, Pazar Herkes Için Balik Yönünden Kabus Gibiydi...

10. Sevgili Reha pazar günü hakkatten balık yoktu bu bir gerçek,ancak şuda var güzelbahçede filan zaten balık yokki artık
    3 sene öncesine kadar limanın orda 5-10 parça bişi alma şansı vardı ,fakat artık elde var sıfır.Oraya sadece sohbete gidiceksin açacaksın sandalyeni gel keyfim gel;)

(Sağolmasınlar kıyı boyunca ağ atıp etrafı talan eden tekneler utansınlar :mad: )

11. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bir ara oğlumla beraber uğramıştık o gün oraya. Balık tutmak için değil tabi. Balık tutanları göstererek oğlumu zehirlemeye çalışıyordum. Zavallı annesi bizi geziyor sanırken ben sinsi planımı çoktan devreye sokmuştum. Hatta oranın müdavilerinden (yanında şarap şişesi eksik olmayan) bir abinin yanına gittim. Balık çekerse oğluma göstereyim diye. Maalesef hayal kırıklığı... Uzun zamandır bişey çıkmıyormuş. Zargana varmış ama bugün oltaya gelen giden yok dedi. Eğer orada da yoksa zaten Güzelbahçe'nin hiç bir yerinde balık yoktur. Limana doğru yürürken sadece küçük gruplar halinde kefaller görünüyordu suda. Gider ayak bir arkadaş yanılmıyorsam beyaz montlu olan vapurun yanaşacağı yerin hemen solunda olta atan arkadaş bir kaya balığı yakaladı ve kedilere verdi. Kedilerde hayır demediler tabi.

12. Yahu Mehmet ,senle Onur'un mesajlarına bayılıyom vallahi devamlı:) Hocam bi insan bu kadarmı detaya inipte anlatır:) Sağolasınız;) :)

13. Quixilver

Quixilver

Favori Kamış:
    olta
    Ava gitmek için bir bahane her zaman vardır dimi :) :)
    Yanlız Polat arkadaşımınki biraz planlı olmuş galiba, oltalar bagajda hazır beklediğine göre :p

Son düzenleme: 25 Ocak 2007
  14. kbülent

kbülent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ıldır levrek 1 kg
    Can mehmet iyiki detaya girmiş bak o şarap şişeli olan arkadası ben tanıyorum mesela bi tarihte beraber içerek zargana avlamışlığım bile var kendisiyle :D :D

15. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Yok be arkadaşım sen benim bagajı bi görsen mangaldan tut salata için zeytinyagına,etler için baharatlara kadar her şey var... :D

16. leventkislali

leventkislali

mehmet meraba htırlarmısın bilmiyorum levent kışlalı ben.okan,kazım, sen ben osman basket falan.bu mesajı alırsan lütfem leventkislali@yahoo.com dan yaz.senelerdir sizlere ulaşmaya çalışıyorum.