21.01.2007 Pazar Eski Foça Balıavı..

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Albatros1 tarafından paylaşıldı.

1. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    21.01.2007 Pazar Eski Foça Balıkavı..

Arkadaşlar merhabalar,
    Şimdiden herkezin iyi bir hafta geçirmesini temenni ederim.Sabahtan grubumuzdan tanıdığımız sentha Onur,steelrock Burak,Lojistik45 Hüseyin,Sırtıcı ve Çözücü Cem Demirdöven'i gördüm şöyle ayak üstü bir hatır sorup birbirimize rastgele deyip ayrıldık daha sonrası ben ve RHosgor Kaptan ve iki misafir arkadaşımızla birlikte Eski Foça'dan dört kişilik bir ekiple Ramazan kaptan eşliğinde sabah 06.30'da hareketle kaptanın avlaklarına yola çıktık hava sabahtan biraz üşütsede ilerleyen saatlerde yazdan kalma bir hava kendini gösterdi avlaklarda balık nazlı ve isteksiz vuruşlarla av vermeye devam ettiysede yem olarak yanımızda sülünez,borukurdu,mamun ve sardalya vardı ve üç dört avlak dolaşmamıza karşın mercan,karagöz,iskatarya(Fırtına),kupez avlarımız oldu gün sonunda kişi başına yaklaşık 1,5 Kg.oranında balık düştü ama en önemlisi deniz üzerinde av yapmaya çalışan bir çok teknenin balık bulabilmek amacıyla sıkça yer değiştirmesi dikkat çekiciydi.Bu arada bir ara Cem Demirdöven'le irtibatlaştım onlarda Yeni Foça tarafında yelken kayalıkları tarafında olduklarını avın zevksiz olduğu yönünde görüş bildirdi dönüş yolunda olduklarını sanşlarını kıyıyı takip ederek sırtı çekeceklerini söyledi sonucu ne oldu bilemiyorum akşam suyu için son yerimize giderken sentha onur'un ekibindende avın zayıf olduğu yönünde görüş geldi moraller bozuk tabi,neyse bu aralar birşeyler oluyor denizlerimizde allah sonumuzu hayretsin diyelim ve konuyu bağlıyalım en önelisi dostlarımızla birlikte denizin üstünde olmak o muhteşem havayı koklamak herşeye değerdi.
    Av günümüzle ilgili bir kaç makinadan çekilen benim makineninkileri az sonra yüklemeye çalışacamım ve diğer fotograflarımız elime ulaştı vakit sizlerle paylaşacağım tekrar hepinize sağlık ve başarı dolu bir hafta diliyorum.Esen Kalın...

Son düzenleme: 22 Ocak 2007
  2. trofe haberleri geliyordu ama :(
    demek sizde de muhabbet arası az balık.:) tebrikler.

3. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Demek herkesin durumu ayni imiş dün.. Biz de adam başı 1 kg veya daha az alabildik. Ildırı da kupes de yoktu üstelik.. Ama hava harikaydı doğrusu.. Mevsim balık mevsimi değil demek ki... Nisan'a kadar da bu böyle gider diyorum ben.. :)

4. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Sizde bizim gibi Foça'dan umduğunu bulamayanlardansınız Okan abi,
    Aslında denizde kaşılaştığımızda elinizle tuttğunuz balığın boyutlarını gösterdiğnizinde umutlanmıştım,bizde olmasada sizde var birşeyler diye...
    Haklısınız bizde yer değiştirdik defalarca,ama olmadı işte,ne yapalım,canımız sağolsun:)

5. simendifer

simendifer Sennur

Valla utandım kendimden yahu :eek: Dün bir tek ben oturmuşum evde cidden :eek: Hava da güzeldi oysa...

Tebrik ederim, az balık olsa da güzel bir gün geçirmişsiniz. Keşke ben de çıksaydım :eek: Tutamasam bile at çek yapar gönül eğlendirirdim işte :)

6. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    okan abi elinize kolunuza saglık guzel av olmuş

7. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    az demişsiniz ama bence kişi başı 1,5 kg ile gayet güzel av yapmışsınız, tebrikler.

8. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    eğlenmenize bakın
    güzel zamanlar

9. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Okan'cım tebrikler, siz yine bizden iyimişsiniz.:) Ama gerçekten balık çok az,yelken kaya'lıklarına kadar gittik biz, sıkılınca sırtıya devam ettik biz. O güzel havada ve denizde olmak gerçekten çok güzeldi.:)

10. Okan abi tebrikler ,şansınız bol olsun inşallah:)

11. AKIN74

AKIN74

Okan Abi her şeye rağmen gayet güzel bir av olmuş, tüm ekibi Tebrik ederim...:)

12. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    ellerinize sağlık...

13. Okan abi tebrik ederim ,gününüz muhabbetiniz hoş geçmiş:)

14. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Okan Kardeş Tebrikler,güzel günün dışında balık olarak ta günü en karlı geçeirenlerden birisiymişsiniz.
    Sanırım Mart sonu Nisan başına kadar da sürprizlerin dışında denizana dan pek bişey beklememeliyiz..
    Rastgele

15. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Okan ağbi ellerinize sağlık keyifli bir gün geçirmişsiniz. Merakımı mazur görürsen ağbi ikinci resimdeki oltanın bedeni nasıl bir sistemdir aktarabilirsen sevinirim, belki bilmediğimiz birşeydir diye soruyorum da.

16. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Alper Günaydın,
    Bahsetmiş olduğun beden Grup üyemiz olan Kaptan nick'i ile tanınan RHosgor'ün elinde bulunan Amerikadan gelmiş balıkavlarını ve tekniklerini anlatan bir kitaptan esinlenerek yapılmış bir takımdır.Ana bedenden sonrasına yapılan köstek bedene bir kırmızı boncuk arasına fırdöndü sonra bir yaldız boncuk (Kırmızı üstte fırdöndü ortada yaldızlı altta olacak şekilde sabitleyerek) takılan fırdöndüyede sakal ve öyle devam etmekte kaçlı takım yapıyorsan aynen devam ediyorsun iddalı bir takım kullanıcısı iş yapıyor diyor denemekte fayda var sanırım.

17. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Arkadaşlar günaydın,
    Güzel yaklaşımlarınızdan ötürü teşekkürler...

18. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Okan abi bizim tersimiz döndü bu havalardan balıklr ne yapsın. Ben Mutlu ve Akın'ın kışın güzel avllar yaptıklarını biliyorum. Bence ümidinizi kaybetmeyin. Mutlaka denk gelecektir.

19. AKIN74

AKIN74

İnşallah kardeş, bizim de umudumuz bu, bir hafta sonu denk gelmesi, umutlarımızı yitirmedik...:)

20. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Sağlık olsun okan abi o havayı solumakta yeter , keyifli bir gün geçirmişsiniz tebrik ederim rastgele saygılar.