21.12.2006 Eminönü raporudur.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında zephyr tarafından paylaşıldı.

1. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    sevgili dostlar merhabalar tanısma bolumune giremedim o yuzden herkese buradan merhabalar.engin bilgi ve tecrübelerinizden çok seyler oğrenmek ve nacizane bildiklerimizden bahsetmek isterim:) hemen konuya geleceğim bugün Eminönü iskele arasında sabah 6-7 arasında seyrek yaprak daha sonrasında ise ben gidene kadar (14:00) kıraca-istavrit yaptı. Özellikle bir ara İstavritler son derece güzeldi. İzmarit sevenler ise benim ve baska bir arkasın istavrit caparisine atladı el kadar izmaritler yemli dusunen olursa aklında bulunmasını hatırlatmak isterim. Asıl olarak dün yani Perşembe günü sabahtan 15:00 a kadar bir arkadas 40 baska bir arkadas 50 parça yaprak almıs zaman zaman çinekop bile gelmiş.Hava durumu bugün kapalıydı sert poyraz ama yağmursuz ve soğuk bir hava vardı.
    Her zamanki gibi yeşil flos capariler iyi işledi.Özellikle bir ustamızın kahverengi-yeşil karışımı takımı boş kalmadı kostek uzunluğu 10 cm civarındaydı takım kalınlığı ince takım (10-20, 12-22) kullandık genelde.Ağırlık 50-60-75 gr kullanıldı balık dipte barınmıstı.Herkese iyi avlar en yakın zamanda görüsmek üzere Bu arada adım Mert :)) Rastgele...

Son düzenleme: 23 Aralık 2006
  2. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Arkadas dediklerin yapraklarì tutmaya devam ettigi surece cocuklarìn balìklarì ancak internette bulacaklarì resimlerde gorurler.

3. TANIŞMA BÖLÜMÜNE GİREMEDİNMİ?:confused:

KAPININ KAPALI OLMAMASI LAZIMDI ASLINDA ,BENCE KAPIYI BİDAHA ÇAL ANINDA AÇILIR SEYRET;) :)

4. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    Moderatorler ile görüstüm konuyu ama bir türlü yeni konu acamadım tanısalım bölümünde. Diğer konularda hic problem olmadı ornegin buraya sorunsuz yazabildim. sonuc olarak kapıları cok caldım hatta zorladım ama olmadı. benim icin sorun yok nasıl olsa tanışıyoruz ve daha da tanışacağız öyle değil mi :)

5. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg

Tabii ki hemfikiriz ben orada bulunanlara hitaben oyle söylemistim zira yaklasık 15 senedir bu işle uğraşıyorum ve taa o zamanlar öğrenmistim el kadar Karagözleri geri atmayı. bugün geri attığım balık aldıgımdan daha fazlaydı yanımdaki arkadasim neden attığımı sordugunda buyusunler buyusunler diye esprili bir cevap vermeye calıştım:) Neyse biraz savunma gibi oldu ama yanlıs anlasılmasın hem fikir olduğumuz pekistirmek icin soyledim bunları...

6. ümitay

ümitay

Favori Kamış:
    Dip,Kamış,vs.vs.
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 5.4 kg
    Birol Abinin Dediği gibi Yapraklar Suya geri Dönmeli...
    Bizlerin veya bizden sonralarının bu paylaşımı devam ettirebilmeleri için...

7. ultrass

ultrass

Favori Kamış:
    6 adet mutelıf kamıs ve makınalar 3 adet takım cantası
    En İyi Avı:
    antalya -side 13 kg kuzu
    cok bılıncsız ınsan var

bende sureklı galata veya unkapanı koprusunde avlanıyorum malesef ınsanlar kucucuk kıraca ve yaprakları kovalara tepeleme dolduruyorlar cok yazık cokk

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    dün biz karaköydeydik biz yemlik kıarça tutarken bazılarından şöyle bir konuşma geliyordu bugün 15 kg.tuttum o neki ben dün 2 kişi 20 kg tuttum:mad::mad::mad::mad::mad:
    biz biraz yemlik tutarken cıkan yapraklarıda geri attık yandaki adam bana soruyor çaktırmadan senin arkadaş(ahmet özdemir) neden geri atıyor?ne diyeceksin böyle insana

9. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Mert ben yanlış anlamışım.Arkadaşınla balığa gidip yaprak tuttunuz sandım.
    Kusura bakma....

10. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Aramıza hoşgeldiniz.

11. bekarbey

bekarbey

Favori Kamış:
    Olta:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer
    yaprakları kurutmak yerine yeşermesini beklemek bu kadamı zor:mad: anlamıyorum bu insanlarımızı... o kadarmı açsınız yahu:mad: :mad: :mad:

12. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    Birol Abi rica ederim estagfirullah :) ben aynı seyleri kara avında daha cok onem kazandıgını dusunuyorum zira denizin dibindeki balık bir sekilde kendisini koruyabilir ama vahsice katledilen Keklikler bir türlü geri gelmiyor.dedemler anlatır hep onların cocukluğunda Çanakkale/Ezine de köyün içine kadar girermis keklikler simdi ara ki bulasın. Ancak gecen gün İstanbul'da Samandıra da bir tane kınalı keklik gördüm önce gözlerimi ovusturdum acaba hayal mı görüyorum diye başka birisi beni onayladı inanılmaz sevindim ne kadar mutlu olduğumu dusunemezsiniz.

Tekrar hosbulduk herkese beraber nice avlara gidebilmek dileğiyle sevgiler saygılar:)