21 Ağustos Pazar - Yeşilköy

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Evet sabah yine k.çekmeceden bir güzel aldığım kurtlarımla birlikte yeşilköy sahiline indim, dünkü gibi dalglı bir deniz yoktu daha durgundu. Bi süre sıkıcıydı ne vuran vardı nede gelen ama sonra ufak tefek kıpırdanmalarla birlikte kefal ve zarganalar renk vermeye başladı. Zaman zaman hareketlenen deniz zaman zaman hiç balık vermiyordu. bir iki kefal ve zargana derken alttaki resimde de gördüğünüz gibi okyanusta yolunu kaybetmiş bir zargana azmanı ile boğuşmaya başladım zaten kenara bıraktığım kamışı yerinden öyle bir çıkarrtı ki azkalsın kamışımdan oluyordum neyse kamışı yakaladım ama bırakın balığı çekmeyi motoru sarmak bile çok zordu, balığı kıyıya alana kadar motoru 3-4 sefer resmen sarmaya gücüm yetmedi. Neyse bu hayvanı kayalıkların üstüne alır almaz misinamı koparttı (malum ağırlık) ve klayalıkların arasına gitti ama bu balığı tekrar denize göndermek benim için intihar ibi bişeydi çok mücalede ettim ve sıkıştığı yerden çıkartıp livarıma attım oradaki yaşlı amcalar bile bu güne kadar böyle bir zargana gördüklerini hatırlamadıklarını söylediler. Herneyse akşam 8 e kadar kaldım sahilde 2 kefal 14-15 tane de zargana aldım. Tuttuğum ufak Zarganaların birkaçının kuyrukaltından da yem yaptım amaaçıkçası kurta daha iyi geliyor gibi geldi bana çok mecbur kalmazsam artık zaragana kesmem yani elimde kurt kalmazsa keserim artık.
    Resimler aşşağıda hafta sonunu iple çekicem herhalde.

2. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    çok güzel bir av olmuş paylaşım için teşekkürler

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Emre oldukça iyi av çıkarmışsın. Tebrikler :)

4. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Zarganalar gerçekten çok güzel. Tadını çok sevmesem de avı (özellikle şamandıralı) favorilerimdendir. Tebrikler.

5. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Güzel balıklar tebrik ederim o tuttuğun büyük balık gerçekten çok güzel. Özel mesajımda da belirttiğim gibi benim de gördüğüm ve tuttuğum en iri zargana bu kadar. Beni de fena gaza getirdin haftasonu balıktayım bekleyin zarganalar geliyoruuummmmmm :)

6. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    tebrikler güzel av olmuş.her avının bereketli olması dileğiyle rastgele

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Emre
    zarganalar güzel.
    Fakat bir eksiği var.
    Hiç böyle zargana görmedik, dedirten, seni de hem denizde hem karada uğraştıran bu kahramanın boyu bosu ne kadardı, değil mi?
    Hikayesi güzel. bir dahaki sefere daha büyüğünü tutunca inşallah. ya ölç ya tart ya da ikisini birden yap:p
    Afiyet olsun.

8. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Reis amca kalınlığına bakılırsa bu hayvan 45-50 cm civarında babacan birşey. Herkes inşallah böyle güzel zarganalar tutar.

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bunun hikayesini bilmem de, dün Murat'ın bir zargana tutuşu vardı ki, ballı olunurda, ancak bu kadar olur.. Anlatsada kendi ağzından duysanız...

10. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Zarganacı, sen duysan herhalde, bırakırsın tümden zargana filan işlerini, Tibet'e çıkar hayatın anlamını filan sorgularsın..

Şaka bir yana, dün tam bir zargana akını vardı burada, ama bizde bir "zarganacı" yoktu ki, şöyle..

11. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    haklısın reisim.
    balıklar şu an derin dondurucuda :D
    yeneceği zaman çözüp tartarım ölçer bilgileri buraya koyarım.
    daha büyüğünü tutacağımı sanmıyorum reis amca ancak bu kadarı olur herhalde. :D

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    dostum merak ettim muratı şimdi anlatsana biraz çok irimiydi zarganalar :D ?

13. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Levrek
    Valla bi tibet turu yapsam hakikaten çok güzel olacak gördükçe içim eriyo bilgisayarın başında. Klima da var burada ama söndüremedi ateşimi içim yanıyoo. Belki tibete gidip yoga meditasyon rahatlarım biraz. Orada akarsuda çoktur nasılsa oltamı alıpta gideyim yoga yaparken balık tutarım. :)

14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Neyse, o da anlatır.. Biz kenarda, sıcağın altında bir şey tutarız diye uğraşırken, Murat ile Deniz, iskele gibi hurda bir yer var, tepesine çıktılar. Bakınca, görünüyor, Gümüşler, ilarylar filan ganimet gibi deniz. Arkalarında da bolca zargana, hem öylekırık filan değil, baba zarganalar..

Bizim zarganalar uyanıktır. Her yeme filan gelmez. Yemin ardında geziyor, yemiyor. Florokarbon misina filan verdim ama gene tutamıyorlar..

Neyse, denizde, suyun içinde bir şamandıra. Önce duruyordu, sonra Murat'ın altına doğru gitmeye başladı. Ben murat çekiyor sandım, Hamdi farketti. Önde zargana kocaman, arkada şamandıra, boyuna geziyorlar.. Murat, tut, aha önünde filan diye bağırdık. Murat, ne balığı, ne zarganası, şamandırası filan derken, sonunda çaktı durumu. Kamışın ucunu suya soktu, şamandıranın misinasaın şöyle bir doladı çekti. Baya irice bir tanesini..

Bence ayın balı olmaya aday bir durum. Düşünün, 40 derece güneşin altında, uğraşıyorsunuz filan yok. Bir tanesi, hazır, yakalanmış, şamandırası vs. yanınıza geliyor. Siz görmüyorsunuz, taa oralardan birileri bağırıp edip, size zorla yakalatıyor. Bundan fazlası, herhalde Livarın kapısını açıp girmesi olur ancak..

Son düzenleme: 21 Ağustos 2006
  15. tebrikler kısmetin açık olsun ....
    (tarih yanlış heralde?)

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    hıhı tarih 20 olcak:D
    saolasın.

17. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Zarganalar çok güzel

TEBRİKLER!:D

18. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    emre ellerine sağlık çok güzel bi av yapmışsın bu sıralar o tarafa gelmek lazım bakalım hadi hayırlısı tebrikler rastgelsin ..................;) :)

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    26 Ağustos 2006 Cumartesi

Bunlarda bu haftanın ürünleri daha bu işin yarını da var :D
    Bi bu kadar daha kaçırdım ya uff :(