22.09 yumurtalık raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında leopar27 tarafından paylaşıldı.

1. leopar27

leopar27

Favori Kamış:
    makine,kamış
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 kg
    Bazıları şanslı olur,bazıları da o şansa ulaşabilmek için her türlü rezilliği çekmişlerdir.İşte ben o rezilliği çekenlerdenim.2 yıldır hemen hemen her haftasonu adana ve mersinin çoğu yerini gezip,geceleri sabahlayıp,heryanım çamur ve diken içinde eve balıksız döndüğüm çok olmuştur.

Bu haftasonu daha denizde ilk balıkavı deneyimini gerçekleştirecek olan dostum fatih le balığa gitmeye karar verdik.Aslında acemi adamla balığa çıkmak zordur.Ancak şöyle iki yıl öncesine gittiğim zaman ondan daha kötü olduğum günler aklıma geldi.Ancak hala öğreneceğim çok şey var.

İki yılönce balıkavı malzemecilerine gidip hazır takımları alıp , gerekirse orda fırdöndüleri bağlatıp balığa giderdim.Artık kendi kendime yetebiliyorum.İğne nasıl bağlanır,olta nasıl hazırlanır,rapala nedir,hangi balık ,hangi yem,hangi teknik , hepsini kendi çapımda becerebiliyorum. Bana bu konuda yardımcı olan balıkavı.net ailesine kısacası hepinize teşekkür ediyorum.Ben herşeyi burdan öğrendim.

Boru kurdunu ve canlı karidesi temin ettikten sonra dostum fatih le av yerimize geldik.Akşamüstü sandviçleri götürdükten sonra işe koyulduk.2 levrek aldıktan sonra 3 kişi daha yanımıza geldi ve başladılar gürültü yapmaya.tabi ne levrek kaldı ne de balık.adamın biri elinde kepçe karides yakalamaya çalışıyordu.2-3 gibi hiçbirşey tutamadan gittiler.Sabaha karşı diğer levrekleri tuttuk.Aynı zamanda da dip oltasına zil bağlayıp mırmırı ve çupraları tuttuk.

Yalnız o mırmırın kafa ata ata gelişi anlatılmaz yaşanır.;)

Sonuç itibariyle güzel ve yorucu bir gün geçirdik.
    Ben de fatihi nasıl zehirlediysem:D adam ameliyat sonrası dikişlerini aldırıp baliğa geldi.ameliyatta Sinüs plonidalis halk arasında kıl dönmesi olarak bilinir.O halde 15 saat oturdu.Acısı sonra çıktı tabi:D :D

bu haftaki av da verimli geçti,onun da raporunu hafta içi yazarım.

saygılarla

http://i158.photobucket.com/albums/t118/leopar27/EKOMedium.jpg

http://i158.photobucket.com/albums/t118/leopar27/EKO-0145.jpg

http://i158.photobucket.com/albums/t118/leopar27/EKO-0143.jpg

2. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    olay budur hey gidi hey maşallah be tebrikler

3. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    tebrikler güzel av olmuş olmasınada, o 2-3 tane çok koyu renkte olan balıklar nedir tanıyamadım?

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    tebrikler guzel bir av olmus...

5. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    yucel abi o baliklar akdenizde yerel adla seytan arabi,plaka arabi diye gecer hani ailesinden bir balik turu...irilestikce renkleri bölgeye göre degisir..genelde iri olanlari kayalik ile kumluk alanin birlestigi sinir noktalarda yasar...kumluk alana gectikleri an rengi acilir ve kuyruguna yakin olan siyah benekten tespiti kolay olur...oltayla avi balik buyudukce zordur...cok dikkatli atik ve kuskulu davranan bir baliktir..kullanilacak yem canli olursa av sansi artar..atherinaya bayilir..yanliz bu balik hakkinda av yasagi olup olmadigini bilmiyorum..ama cocuklugumda gördugum kadar sik görmez oldum bu baligi nesli tehlikede bence...

Son düzenleme: 1 Ekim 2007
  6. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    11

bildiğim kadarıyla o boyda avı yasak o yüzden merak ettim

7. selam

aviniz bereketli gecmis bundan sonra gideceginiz av daha bereketli olur insallah paylasim icin tesekkürler rast gele.

8. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    tebrik ederim.bereketli av olmuş.Yücelin söylediklerinide dikkate almamız gerekir.rastgele

9. lampard73

lampard73 fatih

Favori Kamış:
    makina,kamış
    En İyi Avı:
    1.8kg. lagos
    çatalkuyruk

ekremcim raporu nihayet yazmışşın, ellerine sağlık. Her nekadar 16 saat boyunca acımı yansıtmasamda bunu sadece ve sadece o anki levrek yakalama heyecanıma borçlu olduğumu söyleyebilirim;). Ayrıca bende balıkavı.net ailesine ve sana teşekkür ediyorum. ekremcim Çatalkuyruk gördüğünde korkup sahile kaçmayacağın günlerin yakın olduğunu söylemek istiyorum. cuma günü görüşmek üzere...

10. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tebrik ederim güzel av olmuş.Levrekler göz kamaştırıcı

11. simendifer

simendifer Sennur

O siyah balıkların adı nedir tam olarak ? Yani eğer yasaksa sirkülerdeki ismini öğrenebilir miyim ? Ben bilmiyorum çünkü bu balığı...

12. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler......:)

13. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ekremcigim avini ve guzel anlatimini kutluyorum.Dahasi Balikavi .net ailesine ifade ettigin degerli yorumlar. Cok nazik ve guzel ruhlu bir balikci oldugun belli.

Koyu renkli baliklari Mustafa izah etmis. Hani baliginin bir turu.Kisaca hani diyebiliriz.Sirkulerde herhangi bir boy verdiklerini sanmiyorum. Bildigim kadariyla fazla da buyumuyorlar.(yanilabilirim:rolleyes: ) Sanirim diger baliklara ve 5 kg limitine giriyor bu.

Sevgili Ekrem

Balik boylarina dikkat etmeye oncelik ver. Ozellikle boyle bereketli avlarinda etinden dirhem cikmayacak balikalari denize iade edersen tabii bizleri cok sevindirirsin. Levreklere helall

Dahasina rastgele. Sevgiyle kal degerli kardesim.

14. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    bu baliklara akdenizde dedigim gibi seytan ve plaka arabi ve tas hanisi derler..cak kurnaz atik ve koyu renklere sahip olmasindan dolayi bircok kisi seytan ,diger hanilere göre daha ince bir vucud ve uzun bir gövdeye sahip olmasindan dolayi plaka baligi derler.....bu baligin 3kg ustunde olanini daha once yakaladim ama kesin bir boy ve agirlik konusunda benim de bilgim yok:eek:
    sitemizdeki hani cesitleri ve akrabalari bu konuda resimlenmis..
    http://images.google.fi/imgres?imgu...=s&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=HN1&sa=N
    alttaki resimde ise erkek bir seytan arabi-plaka arabi veya tas hanisi:D

Son düzenleme: 2 Ekim 2007
  15. leopar27

leopar27

Favori Kamış:
    makine,kamış
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 kg
    öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.
    o siyah balıkların adını taş hanisi olarak biliyorum.Sirkülerde de hani ile ilgili birşey bulamadım.yalnız şunu söyleyebilirim; o hanilerin daha küçüklerini suya geri bıraktık.Ancak bunlardan büyüklerini de görmedim. Ben de bunları tutmanın pek taraftarı değilim.

Zaten binbir zorlukla canlı karides temin ediyorsunuz,balık oltanızı bir çekiyor,tamam levreğin kralı geliyor diyorsunuz ve taş hanisi çıkıyor.

genelde suya geri bırakıyoruz. bunları da yemek durumunda kaldık,çünkü yemi öyle bir yutuyorki cerrahi operasyon yaparken balık zaten ölüyor.