220 bot aldım hız yapabilmek ve bota uygun olacak kaç beygir motor almalıyım

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında onur1872 tarafından paylaşıldı.

?

sizce fiyat/performans açısından en uygun bot,boyutları&bot a uygun motor gücü nedir?

1. 2.50 bot ve 5 hp motor

oy sayısı 4
    22,2%
  2. 2.60 bot ve 6 hp motor

oy sayısı 2
    11,1%
  3. 2.80 bot ve 8 hp motor

oy sayısı 4
    22,2%
  4. 3.10 bot ve 9.9 hp motor

oy sayısı 4
    22,2%
  5. 3.50 ve üzeri bot ve 15 hp ve üzeri motor

oy sayısı 4
    22,2%
  1. onur1872

onur1872

6 hp evinrude aldım.bakımını da yaptırdım.lakin denize daha indirmek nasip olmadı.en kısa zamanda denize indirip bot ile tecrübelerimi aktaracağım.şu sıralar hava 3-5 civarında seyrediyor.rüzgar olduğu için denize indirmeyi düşünmüyorum.sanırım mayısa doğru havalar 1-3 şeklinde olacaktır hatta yazın == şeklinde olacağı için sorun yaşayacağımı zannetmiyorum.birde bu botla boğaza çıksam sorun yaşarmıyım?bebek parkının oradaki barınaktan 2 hp botlar bile denize çıkıyor fakat bana 6 hp ile çıkmamın zor olacağını söylediler.6 hp iki kişiyle bot için güçlü bir makina değilmi? ne gibi sorunlar yaşayabilirim?

2. onur1872

onur1872

daha önce de belirttiğim gibi botu denize indirdik.yalnız bir sorum daha olacak.bir tane 9.9 almayı düşünüyorum.fakat botun benden önceki sahibi 9.9 ile kullanıyordu ve önermedi.bazı sitelerde 3 metre botların max 6 hp bazılarında da 15 hp kaldırabileceğini söylüyor.mesela zodiac bombard 305 sitesinde 6 hp motor ile max.kullanılabileceğini yazarken quicksilver aynı büyüklükteki bota 10 15 hp kaldırabilir diyor.bu tarx farklılıklar neden kaynaklanmaktadır.teşekkürler.