23 Ekim 2006 - Çapariyle lüfer

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında John Dory tarafından paylaşıldı.

1. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Her gün her gün artık sıkmaya başladım farkındayım ama şu 1 haftalık zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. E havada güzel olunca bir şekilde denizde buluyorum kendimi

Bugün dünden yarım kalan bir hesabı kapattık. Dün çapariyle lüfer aldıkları haberini alıp çapari açmıştık ancak uzunca bir süre gezdikten sonra pes etmiştik. Meğer biraz daha sabretmeliymişiz. Lüfer adeta güneş battıktan sonra çıldırıyor. Bildiğiniz palamut gibi su üstüne sıçrayarak oynantı yapıyor. Biz de oynantılardan nasibimizi, çok verimli olmasa da, aldık. 4 lüfer çektim, birini tekneye alırken düşürdüm. 25lik düz beyaz tüylü palamut çaparisi kullandık. Alacakaranlık olunca çapariyi düzgün toplayıp salmak çok zahmetli oldu ve çok zamanımızı aldı. Ağırlık olarak 250 gram iskandil kullandık ancak iskandili çaparinin sonuna bağlayarak hata etmişiz. Sonuç olarak hatalarımızdan ders aldık, önümüzdeki maçlara bakacağız
    Herkese iyi bayramlar, güzel avlar...

2. lüferin vurduğu çağapariyi tarif eder misin?

Selam emre, güzel bir av yapmışsınn. er ya da geç lüferi sudan çıkarmayı başarmışsın yaa, helal sana. :) Peki bu lüfer çaparisini tarif eder msin. Nasıl yaparız ?
    Biz bu hafta sonu "Güneyli" ile birlikte neler kaçırdık neler. benim anlatmama erek kalmadan o anlatacaktır zaten. herkese bol bol bol "RASTGELE" . :)

3. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Aslında lüfer çaparisi diye ayrı bir çaparimiz yok. 25li beyaz tüylü eski palamut çaparimizi kullandık. Eski olmasının nedeni yeni çaparinin kösteklerini lüferin dişlerine emanet etmeye kıyamayışımız, 25li olmasının nedeni de alacakaranlıkta toplamanın nispeten daha kolay olması.
    Ancak lüfer her zaman çapariye rağbet etmeyebilir. Daha önce palamuta gezerken çapariye lüfer bindiğini biliriz ancak ilk kez lüferin bu denli yoğun olarak çapariye atladığını görüyorum.

4. DR_BLOoD

DR_BLOoD

tebrikler ellerine salık harika av olmuş balığın en güzellini almısın ... :)

5. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    emre ellerine sağlık güzel lüferler çekmişsin tebrikler :)

6. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler emre nice böyle zevkli avlar

7. afet

afet

güzel bir av yapmışsın , okyanusları aşmak orkinosların harcı olsada, varmı lüfer gibisi . nice bereketli avlara. rastgele.

8. emre eline sağlık güzel av kaçan balık yine gelir sana merak etme:)

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Hamdi banada capari ayarla en iri iynelerden olsun :D

10. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    lüferler yakışıklı tebrikler ;)

11. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    oy oy oy massllah massallah.........:D:D:D:D

12. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    biz dün gece karaburundan yemli attık ama hiç bişi yoktu :(