24/25/02/2007 Gökova/Akyaka'ya Balık Avına Gidiyoruz.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Albatros1 tarafından paylaşıldı.

1. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Grup üyesi arkadaşlar iyi akşamlar,
    Bugünkü Eski Foça Balıktayım raporundan sonra Cumartesi sabahı itibariyle ana tema Gökova/Akyaka'da Kıyıdan Av ve duruma göre Tekne ile Balıkavı olabilecek şekilde Pazar günü akşam dönüşlü av proğramı. Bu nedenle bu sabah yola çıkacağız gerçi hava tahmin raporları biraz keyif kaçırıcı olmasına rağmen proğramımız yapıldığından dolayı gitmeyi ertelemeyi düşünmedik.Yanımızda yem olarak Boru Kurdu,Mamun,Sülünez,Sardalye ve ihtiyaç duyulan ekipmanlarımız olacak durum ne gerektiriyorsa o uygulanacak inşallah herşey düşündüğümüz gibi olur güzel avlar yaparız ve dönüşte yüzlerimiz güler ve sizlerle bu iki günlük av proğramımızı paylaşırız.Esen kalın..

2. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Okan abicim inşallah herşey istediğniz gibi gerçekleşir, bereketli ve keyifli bir av olur :)
    Güzel geçen hafta sonunun ve avınızın raporunu bekliyor olacağız ;)

3. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Burakkardeşim,
    Resimler ve yeni av raporumuz pazartesi nasipse.

4. Abicim...
    Yolunuz açık, iğneğiniz keskin, livarınız dolu olsun.
    Rast Gele.

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    umarım herşey yolunda gider,sizlere bol kısmetler diliyorum ve resimlerinizide sabırsızlıkla bekliyorum:)

6. r.oktay

r.oktay

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kılıç 7 kg, Lahoz 8,5 kg
    okan kardeş.cumartesi hava yağmur ama pazar güzel.tedbirli olun.bol şanslar
    rastgele.
    oktay.

7. dersuuzala

dersuuzala T.Yılmaz TÜRK

Okan bey Rastgelsin...Gökovaya-Akyaka ya selam olsun...Tadını çıkartın cennetin...

8. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    rastgele okan abi

9. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Yolunuz açık olsun,Bol balıklı ve şans dolu bir gün geçirmenizi dilerim :)

10. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Gökova/Akyaka'dan Döndük...

Grup üyesi arkadaşlar iyi akşamlar,
    Cuma akşamı gruba yazmış olduğum gibi Gökova/Akyaka'ya balıkavı için Cumartesi ve Pazar günü için gideceğimizi yazmıştık ve dediğimiz gibi gidip az önce eve geri döndüm.Şahsım adıma söylemek isterimki bugüne kadar yaşamış olduğum güzel günlerden bir iki gün olarak hafızama kazınmış oldu kah balıkavı yönünden kahsa o bölgenin el değmemiş güzelliğinden son derece etkilendim ne yalan söyliyeyim.Neyse gelelim işin esas yönüne Cumartesi sabahı başlayan yolculuğumuzla birlikte ögrendiğimiz kötü hava koşulları sebebiyle teknemi son anda yanımızda götürmekten vaz geçtik hal böyle olunca bizde Akya'ya vardığımızda duruma göre hareket edip tekne kiralayarakta (Sırtı) yapabiliriz diye düşündük onada imkan bulamazsak ki (bu imkanı elde edemedik kimse olumlu yaklaşmadı) o vakit bizde ağırlıklı olarak kıyıdan av yaparız diye düşündük.Sabah 08.00 de başlıyan yolculuğumuz 10.45 gibi Gökova/Akyaka'ya varışımızla sonuçlandı.Öncelikle bugüne kadar kısa sürelerle girip çıktığım bu bölgeyi biraz gezip tanımak için vakit ayırarak geçirdik yanımda bana eşlik eden ve grubumuzda master1973 nick'i ile tanınan Özgür Türe ve kardeşi Songür Türe ile birlikte ki Özgür kardeşim bir çok kere bu bölgenin farklı yerlerinde farklı zamanlarında avlar yapmasının avantajını kullanarak muhtemel av yapabileceğimiz yerlerini kontrol etmemizi ve duruma göre tam bir yer tespiti yaparak oraya yerleşmemiz yönünde fikir verdi olabilecek yerleri denedikten sonra nihayi kararı Akyaka merkezde bulunan mendirek'in o an için en iyi yer olduğuna karar verdi.Mendirek'te yavaş yavaş akşam suyu hazırlıklarımıza başladık mendirek tarafına büyük azmak tarafından gelen yoğun akıntıya rağmen denemelerimizi öncelikle o taraftan başlayarak yaptık şansımız yaver giderse durumuma göre Levrek,Çipura,ama en önemlisi Levrek ve Çipura olmazsa bile büyük olasılıkla Mırmır yakalayabileceğimizi söyledi ve bundada haklıda çıktı akşam suyunun başlaması ile birlikte gecenin ilerliyen saatlerini ve sabah suyunun bitimine kadar geçen sürede yaklaşık 5 kilogram Mırmır yakaladık bunun dışında başka av alamadık yakalamış olduğumuz avlarımız ile ilgili resimleri Özgür kardeşim yarın akşama doğru sohbet bölümünde yazmış olduğumuz Gökova/Akyaka balıkavı konumuza ekliyecek.Bu arada birazda havadan bahsemek isterim Cumartesi gündüz ve gecesi tam anlamıyla süperdi verilen hava tahminleri yanıldı bunun sonucunda ben ve arkadaşlarım son derece güzel bir gece ve aynı zamandada çok neşeli av saatleri geçirdik.Gece hiç üşümedik dersem yalan olmaz yanımızda gece giyeriz ve yakarız diye götürdüğümüz ısınma amaçlı malzemelerin bir çoğunu kullanmadan geri getirdik.Teknemizide yanımızda götürmediğimiz içinde bin pişman olduk çünlü önümüzde sütliman bir şekilde duran Akdenize açılan o muhteşem ve birçok denizcinin gönlünde taht kurmuş Gökova Körfezine bakıp kendimize kızıyorduk ne vardıki tekneyi getirmedik hava şartları müsade etmese bile römork üstündeki teknemizi bir yere park eder kıyıdan balık avına devam ederdik tekneyi götürmek istememizdeki amaç o koyların güzelliklerini dolaşarak yaşamak ve sırtı çekmekti nasibimizde var ise birşeyler yakalamaktı.Şu ana kadar bu bölgeyi gezmemiş ve av yapmamış arkadaşlarım olabilir ne olur kendinizi bu güzel ve şirin beldeyi görmekten,tanımaktan mahrum bırakmayın hiç balık tutacak yer bilmesenizde en azından Mendirek'ten olta atarak bu hobinizi yerine getirebilirsiniz.Çünkü ben en yakın zamanda bu defa eşim ve çocuklarım ile birlikte hem gezmek hemde balıkavı için mendirek'teki yerimi alacağım.Bu aradada bu güzel yaklaşımlarınızada çok teşekkürler. Esen kalın..

Son düzenleme: 26 Şubat 2007
  11. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Okan abcim sizin ve diğer arkadaşların adına çok sevindim,hayattan böyle zevk alınıyor değil mi :)
    Şimdi biraz yorgun,ama çok huzurlu ve deşarj olmuş bir şekilde evlerinizdesiniz..
    Ne mutlu sizlere :)

12. Okan abicim,

Allah içinize sindirsin çok güzel bir haftasonu geçirmişsiniz

Fotografları merakla bekliyorum abi;)

tebrikler:)

13. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    beş kilo ha.mükemmel.gece hiç dipdenememiştim.ilk fırsatta gidiyorum.

14. türkay

türkay

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    kalkan kaç kg olduğunu bilemiyorum
    abi ben orada tatil amaçlı bulunmuştum ama bi şey tutamadım yaa :(

15. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Gökova körfezi anlatılmaz arkadaşlar görmeyenlerin ilk fırsatta gidip gezmesi gerekir ben en son yılbaşı tatili marmaris dönüşü akyakaya girdim ama bagajda eşim ve kızımın eşyalarından yer kalmadığından:D :D av malzemelerimizi yanımıza alamamıştık orman kampının oraya kadar gittim arabayı çekip şöyle güzel bir yürüyüş yaptık umarım o doğa harikası körfez bozulmaz şimdiki hali ile kalır kendine özgü bir mimari yapısı var şu anda çoğu ev ve apart neredeyse birbirinin aynısı yazın en kalabalık döneminde dahi gelseniz ki benim işimden dolayı tatilim hiç yok bir tek hafta sonları 2 geceliğine gidiyorum yer bulma sorunuda yaşamazsınız çok temiz aile apartları var bahardada harikadır o bölge,gerçi egenin harika olamayan bir köşesimi var derseniz yok tabiki,ilk fırsatta eşinizi çocuğunuzu veya arkadaşlarınızı alın gelin bana hak vereceksiniz,eğer gelirsenizde azmakta tekne turları var muhakkak bu turlara katılın sanki bir akvaryumda gezer gibi tertemiz berrak bir su ve içinde kiloluk levrekler kefaller sizlere gezi boyunca eşlik edeceklerdir akşamıda mutlaka azmak başındaki lokantalara uğrayın eşsiz manğal keyfini harika kalamarı ve bölgeye özgü zeytinyağı ile hazırlamış salata ve mezeleri tadın ,bir daha vaz geçemeyeceğinizin garantisini veririm sizlere:)

16. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    eveeet.azmağın diğer adı akvaryumdur zaten mehmet abi.birde akakadaki apartlar ve müstakil evler akyaka evleri olarak meşhurdur.akyakada farklı bir yapda v yapmak yasaktır.ne ev ne dükkan farklı yapıda olamaz:::?

17. r.oktay

r.oktay

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kılıç 7 kg, Lahoz 8,5 kg
    okan kardeş.banu ve ben sizlere katılamadığımızdan dolayı cok üzüldük.niyetlendiğimizde sizler dönüş yolundaydınız.geç kalmıştık.ama mutlaka bir gün beraber bir program yapacağımıza inanıyorum.balıklar için tebrikler.
    banu-oktay

18. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Merhabalar,

R.Oktay bey merhabalar,
    Nasılsınız her ne kadar sizi ve eşinizi tanımasamda Özgür kardeşimin sayesinde sizlerin bize karşı gösterdiği yakın ilgiye yinede çok teşekkür ederim bu defalık görüşüp beraberce av yapamadık ama mutlaka ki en yakın bir zamanda havaların ve balık durumlarının iyi sinyaller verdiği bir zamanda(balık işi nasip işidir bilirsiniz,bu balık işine gönül veren insanlara mesafeler vız gelir) siz ve eşinizle tanışıp beraberce o muhteşem koylarınızda bizde kendi teknemizde olmak şartıyla balık peşinde koşmayı isterim.Eşinize ve size çok selam eder.Görüşüp tanışabilmek ümidiyle.Esen kalın

Son düzenleme: 26 Şubat 2007
  19. Okan abi güzel bir gün geçirdiğiniz için sevindim oralara kadar gitmenize deymiş inanın bu hafta metoroloji hepimizi yanılttı sizde mağdurlardan olmuşsunuz teknede yanınızda olsa imiş dahada güzel olurmuş ama olsun en azından oraları daha iyi tanımış oldunuz bir dahaki sefere dahada güzel olur...;)

20. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Günaydın,

Burak günaydın,
    Yazımınla hislerime tercüman olmusşun,şu an için en ufak bir yorgunluk emaresi mevcut değil. Cumartesi sabahı başlayıp Pazar akşamı eve dönüp yatana kadar geçen süreyi yaklaşık bir buçuk saatlik uyku ile geçirerek tamamladım bundada o güzelim beldedeki çam agaçlarının mis kokusu ve bol oksijenin etkisi oldu sanırım şu an bile içim kıpır kıpır ve şimdiden bu hafta sonu terkrar o mutlulugu yaşamak için ama bu sefer ailemle birlikte bu cennet köşede olabilmek için araştırma yapmaya başladım bile.Herkezin benim gibi yaşananlardan mutluluk duyabilmesi ümidiyle.Esen kal.