24 Aralıkta Levrek Avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında berk43 tarafından paylaşıldı.

1. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Sadece levrek mi? Keyif çatmak yok mu???

Aralığın 23 ünde başlayıp 25 inde sona eren av maceramız hakkında gerek ben,( gördüğüm kadarıyla) gerek Ömer ve gerekse Hocamız foruma birşeyler ekledik. Ama bu eklenenlerin hepsi av ve teknikleri ile ilgili şeyler. Oysa ben şimdi unutamadığım ve kolay kolay da unutamayacağım bir anı paylaşmak istedim.
    24 Aralık pazar günü ikindi vaktine kadar rapala atıp çekmekten, zaten uykusuz oluşumuzdan iyice yorgun düşmüştük. Üstüne üstlük mevsimin soğuğu da buna eklenince bizi tek teselli eden çantamızdaki levreklerdi. Ama bu yeterli değildi, daha fazlası gerekiyordu. Ama ne?...
    Dikkatimizi çeken birşey oldu. Deniz suyu ısınmaya başlamıştı. Ömer elini denize soktuğunda, suyun anormal derecede sıcak olduğunu farketmiş ve bunu bize korkulu bir yüz ifadesi ile bildirdi. Size onun yüz ifadesini anlatamam. O anda aklından geçenleri tahmin etmeye çalıştım. Emindim ki deprem olacak endişesi taşıyordu. Ben ise kıs kıs gülüyordum. Çünkü o bölgede termal kaynakların olduğunu biliyordum. O esnada fotoğraftaki bölgede idik.

Arkadaşlara bölgeyi ve kaplıcanın varlığını anlatınca Ömer' in ve Ayhan Hocamızın gözleri parladı. Ömer hemen suyun ısısını sordu. Ben de edindiğim bilgilere dayanarak su sıcaklığının yazın 70 kışın 40 derece civarında olduğunu söyledim. Artık ikisini de tutmak mümkün değildi. Ömer " sanki çölde su bulmuş bedevi gibi" kaplıcaya hücum etti. Habire " bu bir serap, olamaz böyle birşey" diye bağırıyordu. Ben kaplıcaya vardığımda Ömer çoktan oltaları bir kenara atıp suyun içindeki yerini almıştı bile. Ben de dayanamadım sudakiyerimi aldım.

Aralık ayının sonuna doğru yaşadığımız bu kaplıca sefası, üstelik denize sıfır ( levreklere sıfır ;) ) bizlere müthiş bir haz vermişti.

Gelelim işin avcılığı ilgilendiren kısmına. Bölgenin her tarafında sıcak su kaynakları mevcut ( denizin içinde bile ). Böyle olunca yengeçler için ideal bir bölge olurken, levrekler için de cazip bir yer haline geliyor. Buda bizim av oranımızı artırıyor tabi ki:D . Ama en güzeltarafı ise bölgenin insanlardan uzak bakir bir alanda olması.

Velhasıl yaşadığımız bu 3 günlük macera her bakımdan müthişti, uykusuzluğumuza ve yorgunluğumuza değdi...

2. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Çok keyifli bir av olmuş tebrik eder devamını dilerim rastgele saygılar.

3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    super bir av olmus.ben hayatımda hic rapalay la balık yakalamadım.bu aleti kullanan arkadasım da hic olmadı.rapala nın kullanımı hakkında bilgi veren arkadas olursa cok sevinirim.biz durgun havalarda canlı balık,sert poyrazdada olu butun sardalye kullanarak levrek avladık simdiye kadar.anladıgım kadarıyla rapalayla avlanmakda cok keyifli ve verimli.en kısa zamanda tecrube etmek isterim.

4. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    tebrikler at çek mi yoksa tekneden sırtımı yaptınız

5. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    Tebrikler At çeklemi Yoksa Tekneden Sirtiylami Aldiniz

6. ömer43

ömer43

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg levrek
    poyraz kardeş
    selamlar
    bu avımız kıyıdan oldu
    levrek avını ekserikle kıyıdan çalışırız

7. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Baliklari kiyidan aciga ac cek yöntemiyle yakaladik. Atarken tam karsiya dogru degil de kiyiya capraz bir sekilde atilirsa daha cok verim aliniyor. Ayrica levregin rapalaya en fazla saldirdigi, son hamleyi yaptigi yer, hemen 1-2 metre önünüz oluyor. Bazen deniz ile sahilin tam birlestigi, o beyaz köpüklerin olustugu, yerde bile rapalayi aldigi oldu. Tabi böyle durumlarda hicbir mücadele gerekmediginden isin pek bir zevki kalmiyor.

8. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler güzel av olmuş ayrıca paylaşımlarınz içinde teşekkürler ellerinize saglık:) :)

9. battal1964

battal1964 mehmet

Favori Kamış:
    olta Fox warrio ) makara solid 50
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    sazan 13 kilo turna 7.6kg ) SUDAK 6.3kg
    selamlar

Ahmet busefere bensiz gittin birdakisine afetmem ona göre :D :D biliyorsun ben deli balikciyim saka bir yana baliklar harika ama kütahyadan kaplicalarin icinden gel birde orda kaplicayi bul olmuyo bak hocam hemserelerin duymasin küserler valla:D :D :D

10. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Ellerinize sağlık levrekler nefis görünüyor.
    Verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkürler

11. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Olur mu abi yaa

Ayıp ettin abi be. Sen ben de gideceğim dedin de ben hayır mı dedim? Yaza beklerim inşallah. Şu sorunlarını hallet te sana levrek tutmasını öğreteyim:D :D :D . ayrıca kaplıcayı görsen bayılırsın. Tam denize sıfır. Hatta yazın denizin içinde kalıyor. Kütahyadakiler görse onlar da bırakırlar avlanmayı ve kaplıca keyfi yaparlar:) .

12. ORH@N

ORH@N

Favori Kamış:
    Ocean Surf 3.6 kamış, Sea Master LT6000 makina, malzemeler vs vs:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer:D
    balıklar müthiş...tebrikler

13. battal1964

battal1964 mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    Boncur

Tamam usda dediyin sorunlar islemde gelisme var hallederiz abi dilkiliye gelince balik nasil tutuli bakalim ben battal sistem tutarim baligi her balikciyin ken dinegöre baliktutmasi vardir :p :p :D

14. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Tamam öyle olsun. Bu yaz inşallah göreceğiz nasıl balıkçı olduğunu. Geçenki göl maceramıza dönmesin de:D :D :D :D :D :D :D

15. battal1964

battal1964 mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    hahahaha nedemek cimdi bu battalin hic balik kasirdigi duyulmamasdir hocam:D :D :D beni gören sazanlar kendiliyinden kancaya takiliyor antenler :D :D :D

16. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Bakalım anten sazanları tuttğun gibi levrekleri de denk getirebilecek misin??:D

17. ömer43

ömer43

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg levrek
    değerli arkadaşım, bilirsinki levrek ilk kullanmada bağımlılık yaptığını arkadaşına belirtmeni öneririm daha sonra almanya dan buralara sen gibi hafta tatilene gelip hadi balığa derse ne yaparız....

18. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Valla dogru söylüyorsun Ömer, isin bu kismini hic düsünmemistim:p .Ne yapsak acaba, kurt yine kaynasmaya basladi:D .

19. labas

labas

Favori Kamış:
    Silstar multimesh 3.50, silstar GXB 70 makina
    En İyi Avı:
    olacak birgün mutlaka :)
    Tebrikler arkadaşlar,

Harika av olmuş darısı herkezin başına okurken kendim tutarmış gibi keyif aldım ellerinize emeğinize sağlık..

Sevgiyle kalın...