25/02/2007 Aliağa-Foça Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ufukkula tarafından paylaşıldı.

1. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Organizasyon;

Ekip: Ufuk(ufukkula),Cevat,Muzaffer(mzfozt),Yalçın(çipuracı)
    Yer : Aliağa,Foça
    Hava: Çok rüzgarlı
    Yem : Madya,Sardalye
    Takım:Gezer Kurşunlu Mustad 1/0 tek iğne

Hikaye:Sabaha karşı 3 te yoldaydık.Yalçın abi'nin vazgeçemediği fırınından aldık sıcak ekmeklerimizi.Yolumuz uzundu,koyulduk hemen.Av yerine varırken yolumuza çıkan tavşan günün en güzel görüntülerinden biriydi,aynı zamanda en çok konuşulanlarından biriydi:) Hemen çadırımızı kurduk rüzgara karşı,ama çok uzun sürmedi ilk avlak maceramız.Hem hava hem balık yokluğu caydırdı bizi..Hava berbattı.İki yer değiştirdik yine de bulamadık çupraları.Sadece onları değil hiçbirini bulamadık.Akşam suyuna bir ahtapot yakaladım o kadar.Galiba biraz beklemek gerek havayı ve zamanı.Ama duramıyor işte insan bu tadı bilince,Hiç yakalamasa da Akşama kadar rüzgarın karşısında dalgalarla ıslanarak balık beklemek,belki de dünyanın en keyif verici olayı.Her ne kadar denizden kısmetimiz olmasa da kendi kısmetimizi getirmiştik her zamanki gibi yanımızda:)Yine yaktık mangalımızı,attık kanatları ızgaraya!Yanında yine Muzaffer'in müthiş salatası:)
    Kalan közde çayımızı demleyince ne rüzgarı hissettik ne de balığın yokluğunu.

Balık yoktu ama her zaman ki gibi muhabbetimiz boldu.Yine doğayla baş başaydık.Toprak ve kekik kokularına doyduk,o da bize yetti zaten...

2. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    şunun şurasında kasıma ne kaldı ya:)

3. dert etmeyin ufuk sanırım bu hafta sonu izmir civarından karadan sizden çok

farklı bir rapor gelmeyecek gibi..:(

4. İşte olay bu !!!

Balık olmasada,10 numara anlatımlı bir rapor,10 numara dostluk, 10 numara muhabbet;) :)

tebrikederim:)

Allah muhabbetinizi artırsın,şansınız bol dostlugunuz baki olsun;)

5. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    Ufuk her şeyi o kadar güzel özetlemişsin ama yine de ayakkabılarından çıkan lastik kokusunu paylaşmamışsın :D :D :D :D
    deniz-oltalar-rüzgar (fırtına gibiydi)-muhabbet-sıcak bir odun ateşi-çay-mangal keyfi ve dahası mükemmel bir keyif günüydü. Balık olarak kısmetsiz olsak da muhabbet yönünden inanın çok güzel bir gündü, ama Ufuk o davşanı yakalayabilirdik :D :D :D

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Akşam olunca merakla beklenen raporlar gelmeye başladı nihayet :) Yanınızda götürmeyi akıl ettiğiniz kanatlar için hepinizi tebrik ederim :D:D Haftalardır olmayan balık yüzünden aç kalmamak için iyi bir yöntem :D Kutlarım :D :D Yoksa sonuç tavşan için hiç iç açıcı olmayacaktı :D:D

7. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:

evet,unutmuşum onu yazmayı,o gelen yanık lastik kokusu meğersem benim ayakkabılardan geliyormuş:)neyse ki ucuz yırttık:)

Hayır! o tavşan belki de beni en mutlu eden şeylerden biriydi,çok tatlı zıplıyoru ama:)

8. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    o kokunun köze bastığından dolayı geldiğini ve o davşanında yalçın abinin arabasının lastiklerinden kurtulmak için çok tatlı zıpladığını :D belirtmek istedim:)

9. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    :p :p :p :p :p

10. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000

Çok haklısın bülent abi bende bugün inciraltı,güzelbahçe arasını dolaştım devamlı takımlarımla.kaya balıkları bile bugün isyan edip kayalarının altından çıkmadılar.boşa gitti o güzelim sülünezler,yengeçler,boru kurtları.herhalde mevsimlerin değişmesinden dolayı bu kış yok denecek kadar az balık var körfezde...

11. Tebrikler arkadaşlar,güzel kareler bunlar..:)

12. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    bütün gün bekledim aramanızı ama telefon gelmedi. neyse sağlık olsun. muhabbet yeter. yaza bol bol yakalarız.

13. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Keyifli hafta sonu için tebrikler arkadaşlar :)
    Daha bereketli avlara inşallah ;)

14. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    balık yokmuş ama en azından keyfiniz yerinde. içim gidiyor valla gidebiliyorsunuz ava. kıymetini bilin. mangalı eksik etmiyorsunuz bakıyorum. kuru kuruya yemediniz dimi kanatları :)

15. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    balık olmayınca arıyamadık tabi anlamışsındır sen :D

16. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    üstüne nescafe içtik :D

17. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Hocam sen hep aklımızdaydın zaten merak etme,bol bol çınlattık kulağını,ama telefonlar çekmiyordu çoğu yerde,canlı bağlantı yapamadık:) birdaha ki sefere geçen haftayı aratmayız sana,senin canın sağolsun.

18. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    evet,hatta yalçın abi en son ben arabadan inerken hala ''ya kahve dilimi yaktı evde çayı nası içicem'' diyodu :D :D

19. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    hocam çok balık vardı aramaya fırsatımız olmadı demek isterdim :D ama hiç balık yoktu ufuğun da dediği gibi telefonlarda sağlıklı iletşim kurmak zor oluyordu çoğu yerde çekmiyordu.

20. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    av verimli geçmesede,muhabbet ve temiz hava yeter :D :D mangal keyfide yapmışsınız daha ne olsun,sağolun bizlerle paylaştığınız bu av gününüz için arkadaşlar :)