25.03.207Eski Foça Raporu..

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Albatros1 tarafından paylaşıldı.

1. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Grup üyesi arkadaşlarım günaydın,
    Öncelikle hepinize işlerinizde kolaylıklar diliyorum.

Tarih : 25.03.2007/Pazar
    Yer : Eski Foça/İzmir
    Yem : Sulünez,Mamun,Sardalye,
    Olta : Klasik 3'lü 4'lü Mercan Takımları

Sabah 06.00 daki İzmirden hareketimizle başlayan av günümüz 07.10 gibi av için ayarlanan teknenin yanına varmamızla başladı.Ekibimizde Albatros1 Okan,Kaptan RHosgor,ve yanınızda iki misafirimizle Adnan Takla,Mikail Dağlar'la birlikte av yerimize hareket edeceğimiz sırada gruptan tanıdığımız Ömer65 Ömer,bMutlu Mutlu,Kennyg Güven ve Volverine Berke'ninde ava çıkmak üzere hazırlık yaptıklarını gördük kısa bir ayak üstü selamlaşmadan sonra birbirimize güzel av temennileriyle rastgelsin diyerek teknelere binerek kıyıdan açılmaya başladık(Bu arada meraların balık avı durumuna göre haberleşelim diye Mutlu kardeşimle mutabık kaldık)Liman çıkışımız itibariyle gerek su üstü gerekse orta suları kontrol ederek sırtı çektiysekte herhangibi bir sonuç alınamıyarak avlaklarımıza doğru yol aldık.İlk avlak yerimiz Hayırsız ada oldu ilk oltaların suya inmesiyle birkaç karagöz den başka balık alamadık sonraları birkaç değişik yer değiştirmemize ragmen istenilen randımanda balık avı olmasada vakit ilerledikçe tek tükte olsa av yapmaya devam ettik arada sırada Mutlu kardeşimle av durumları hakkında bir kaç telefon görüşmesindede onlarında pek iç açıcı av yapmadıkları yönünde bilgiler aldık günün ilerliyen saatlerine doğru deniz üstündeki teknelerin sıkça yer değiştirmek suretiyle balık aradığını gözlemledik ve akşam suyuna doğru av yapacağımız yere doğru yavaş yavaş yol alalım düşüncesiyle oltalarımızı toplamaya başladık saat 14.00 gibi yola koyulduk dönüş yolundada sırtı denemelerimizden bir netice alamadık,bir vakit sonra akşam suyunu yapacagımız yere vardık burasıda Orak adası ile Fener adası arasındaki bir meraydı ve burada akşam suyunun başlamasını beklerken birkaç güzel vuruşla 2 adet güzel balık alındı tekneye herbiri porsiyonluk olmak üzere 400-450 gr civarı biri Karagöz bir digeride Ben Sivri burun Karagöz diyorum ama teknenin kaptanı Sona dediği balıkların ardından birçok Karagöz, Erkek Mercan İstavrit ve bunların yanında olmazsa olmazlardan İsparoz yakalandı sabahtan kesat giden av günümüz akşam suyu bereketiyle bir anda neşeli bir hal ile yüzlerimizin gülmesine sebep oldu bu arada diger av yapan arkadaşlarımızı arayarak akşam suyu için yanımıza gelmeleri konusunda onları uyardık onlarda bizi kırmayıp yakın bir alanda av yapmak için geldiler ve birbirimize tekneden tekneye laf atmalar eşliğinde hoş vakit geçirerek akşam suyunu noktalıyarak dönüş yoluna koyulduk ümit ediyorumki onlarda bu deniz üzerindeki dostluk ve muhabbetten mutluluk duymuşlardır.Ama yinede kısa günün karı diyelim genel toplamda kişi başı 2 şer kilo balıkla evimizin yolunu tuttuk.Av günümüzle ilgili resimler bir kaç makineden çekildiğinden elime ulaşır ulaşmaz raporumuza ekleyeceğim.Hep derim Denizin üstünde olmabilmek o güzelim İyot kokusunu Ciğerlerimize doldurup haftaya Full enerjiyle başlamak çok güzel bu nedenle derimki"BALIK BAHANE DOSTLUK VE MUHABBET ŞAHANE".Hepinize Rastgele..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Mart 2007
  2. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Güzel av olmuş. Tebrikler.

3. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    tebrik ederim güzel bir av hikayesi. bir dahakine daha iri balıklarıda yazarsın inşallah.

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Okan ustam tebrikler güzel av olmuş:)

5. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    tebrikler, bir de fotolar olsaydı şahane olacaktı. bol avlar.

6. simendifer

simendifer Sennur

Tebrikler, balıklar harika arkadaşlar. Güzel bir günde, temiz havayla çok güzel bir av olmuş :) Bereketli avlar, rastgelsin...

7. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Okan abiii Okan abiii...Yapmışsın yine yapacağını ;) tebrikler abicim...

8. simendifer

simendifer Sennur

Bence en iyi avlara aday ama kendileri bilirler tabi :)

9. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Resimler yeni çıkmış sanırım,abi maşallah balıklarda ebat olarak harika tekrar tebrikler:)

10. tebrikler arkadaşlar.. güzel balıklar imrenmemek kıskanmamak mümkün değil..:(

karagözler sirküler üstü olmuş..:)

11. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    elinize sağlık güzel bir gün olmuş

12. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Okan abi ne güzel av oldu değil mi. yanyana güzel çektik balıkları. Tebrik ediyorum karagözler ve sivri muhteşemdi. Rastgele. Berke...

13. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler güzel av olmuş:)

14. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Okancım güzel havayı kaçırmamışsın...
    Şansın bol olsun,

15. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    sizin gibi deyerli arkadaşlarla tanışmak ve böylesine güzel organizosyonlarda karşılaşmak avlak yerlerini paylaşmak şakalaşmak harika duygu :)
    yakaladıgınız o iri balıklar için sizleri tebrik ediyor ve avlak yerinizi bize bildirip bizimle paylaştıgınız içinde sonsuz teşekkürler:)
    şansınız daim olsun sevgiler:)

16. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    nasıl yani rastgele berke :p :p sanki en çok balıgı sen tutmuşsun gibi koca ekibin içinden bi tek kendini yazmışsın oraya :D :D :D :D

17. simendifer

simendifer Sennur

Mustafa Çelen abimiz hangi teknedeydi ? O'nun ismini göremedim :confused: O da ava gitti diye biliyorum... :confused:

18. Tebrikler,balıklar süper.Ellerinize sağlık :)

19. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    neden sadece mustafa abini soruyosun :) ya ömer abin ne olacak ha:mad: :D
    bizim teknedeydi hadi dayanamadım söyliyim dedim:p :)

20. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Fazla söze ne hacet tebrikler .