25 Ağustos 2007 Tekirdağ Organizasyonu

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında mallaca tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tekirdağlı balıkçı dostlarım adına herkeze selamlar.Bu konuyu biraz gülerek yazıyorum.Neden derseniz Sen kalk Bursadan gel Tekirdağ da org.düzenle.Ama Bursa da daha kısmet olmasın.Neyse orada da olacak.Evet gelelim Tekirdağ organizasyonumuza.Resimlere başlamadan önce.Beni kaldığım yere kadar gelip alan.Tam organizasyon adamı Sedat abime.Balıkçıların babası Tuncay abime,Alçak gönüllü olduğu kadar usta bir balıkçı olan Aytekin kardeşime ,muhabbetçi Ulvi abime teşekkürlerimi bir borç bilirim.Sırf ben Tekirdağa geliyorum diye mükellef bir org.hazırladılar.

soldan sağa Aytekin,Sedat,Tuncay ve bendeniz.
    Saat 17.00 da Aytekin kardeşimin ailecek kaldığı Çamlık çadır yerinde buluştuk.Çok sıcak bir karşılama oldu.Sanki devamlı balığa çıkıyoruz gibiydik.Bu da sitemizin verdiği bir duygu her halde.

Daha sonra avlak yerimize intikal ettik.Bu arada sedat abinin arabası tabiri caiz ise tam techizatlı kameraman Cevat kelle gibiydi.Ne ararsanız vardı.Buzdolabı,oturaklar,fenerler,montlar,tabak,çanak vs.inanın saysam yer kalmaz.

Varır varmaz o heyecanla takımlarımızı hazırlamaya başlamıştık bile.Ha unutmadan söyleyim bizden çok önce o bölgeye giden Tuncay abim ziyadesi ile kurt toplamıştı.Çok zahmet etmişti yani Hakkını helal etsin.

Takımları hazırladıktan sonra mırmıra attık ya Allah ya Bismillah diyerek.
    Sedat abi arabadan habire arabadan nevaleleri getiriyordu.
    Mangalsız olur mu arkadaşlar:)

Martı yakalandı desek ne dersiniz peki :)

Önemli olan muhabbet değil mi balık sayısının ne önemi var

Bu org.da emeği geçen tüm dostlarıma canı gönülden teşekkürlerimi borç bilirim.

2. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Eline sağlık Barış kardeşim, bir dip not eklemek istiyorum; Martı sikülere uygun olmadığı için geldiği yere iade ettik:D :D
    Martı hikayesini de onu yakalayan arkadaşlar anlatır herhalde:)

3. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    güzel bir organizasyon olmuş selamlar

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    barış kardeş taaa bursalardan kalkıp geldin ve hoş muhabbetinle bizlere katıldığın için sonsuz teşekkürler güzel bir anlatım ve güzel resimler olmuş balık pek tatmin edici değildi ama sizin gibi saygı değer dostlarla tanışmak ve muhabbet etmek gerçekten çok güzeldi kısıtlı zamanından bizede zaman ayırdığın için sonsuz teşekkürler ve bu orgun düzenlenmesine ön ayak olan sedat ve tuncay abimede teşekkür ediyorum inşallah bunu en kısa zamanda tekrarlarız unutmadan ulvi abimede anlattığı fıkralar ve gerçek hayat hikayeleri ve gecemize verdiği renk için ayrıca teşekkür ederim:)

abi martı için anlatacak fazla bir şey yok balık bulamayınca onlarla idare ediyoruz işte:cool:
    şaka bir yana hayatımda ikinci defa başıma gelen bir olay gerçekten oltayı çekerken insanın içi sızlıyor:(

Son düzenleme: 27 Ağustos 2007
  5. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Güzel bir av olmuş tebrik ederim...

6. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Organizasyona katılan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler ederim. Aytekin kardeşimizin dediği gibi verimli bir av değildi ama ortam ve sergilenen dostluk çok güzeldi. Sabah gelen zarganalar avımıza ayrı bir renk kattı. Belimize kadar denize girip zargana avladık:) :)

7. Allah muhabbetinizi artırsın, harikasınız valla:)

8. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Harikasınız, ortam, mangal, ikramlar... Oohh içinize sinsin valla :)
    Şimdi yazacaklarımla bu keyfinizi kaçırmayı asla istemem ama fotoğraftaki balıkların boyu bana biraz ufak geldi. Hani sonuçta ben de perspektif konusunda uzman değilim. Göz bu yanılabilir. Ama balıkların ölçümünü yaptıysanız ve bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.

Çünkü benim bu yaşlı gözlerim o balıkları 33 cm'lik 1.5 litrelik su şişesinin 5/2'si kadar görüyor...:eek:

9. LÜFERCİ

LÜFERCİ serkan

her zaman muhabbet en önemlisi

10. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Sevgili barış Bizler için söylediğin övgü dolu sözler için bende arkadaşlarım adına sana teşekkür eder birnebze olsun hoş bir zaman geçirebildiysek eğer ne mutlu bize :)Sevgili Barış Balikavi.net büyük bir aile bizlerde hepimiz bu güzel ailenin güzide fertleri olmanın keyfini yaşıyoruz :)Yanaklarındar öper hayırlı kandiller dilerim :)

Son düzenleme: 27 Ağustos 2007
  11. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    gerçekleşen ilk trakya organizasyonundan ötürü başta tuncay amca ,sedat amca,aytekin abi ,barış abi ve orda bulunupta ismini saymadığım herkese sonsuz teşekkürler ,aranızda olamadığım için çok üzgünüm ,çok güzel olmuş emeği olan herkese tekrar sonsuz teşekkürler iyi varsınız iyiki sizin gibi değerli insanları tanıma fırsatım olmuş kendimi çok şanşlı hissediyorum

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    valla diren bacım 33cm nin 5/2 diyorsanız buda 6.5 cm yaparki ozaman bu isparilerin hemen üst tarafındaki zarganalarda 3 ispari boyunda olduğuna göre 18cm olması lazım ama ne hikmetse zarganalar 33cmlik şişeden uzun isterseniz balıkların boylarına birdaha bakın ve bu düşüncenizden şayet vaz geçerde balıklarınız 6.5 cm değilmiş yanlış görmüşüm derseniz yazmış olduğunuz mesajı düzeltmenizi rica edeceğim saygılarımla;)

13. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler.......:)

14. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Öncelikle 33 cm'in 5 te 2 si 6.5 değil, 13.2 cm yapıyor. Ben zaten bu ölçüler için zarganaları kast edecek kadar henüz gözlerimi bozmadım ;) Benim kastettiğim balıklar mırmırlar ya da isparoz olanlar (fotoğraf küçük ölçülerde yüklendiği için büyüttüğümde netlik kaybı oluyor. Mırmır ya da isparoz değillerse ne olduklarını anlamam güç). Dediğim gibi yanınızda değildim, balıkların boyunu elime metre alıp hesaplayamacağım için fotoğrafı büyüterek ekrandan orantıladım. Bu da ne kadar sağlıklıdır, tartışılır.
    Bu nedenle eğer ölçüm yaptıysanız ve bunları bizlerle paylaşırsanız sevinirim dedim. Siz bana o balıklar 15 cm ve üzerindeydi derseniz benim aksini iddia edecek halim yok.
    Saygılarımla ;)

Son düzenleme: 28 Ağustos 2007
  15. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    güzel organizasyon tebrikler

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    öncelikle ünaydın diren bacım evet dediğin gibi gecenin saat 00:20 sinde üç günlük bir kamp yorgunluğu üstümde iken elimde hesap makinası olmadan kafadan hesap yapmaya kalkınca 13cm olması gereken hesap 6cm çıkabiliyor balıklardan beşi ispari boyları 13cm üzeri biri mırmır boyunu tartışmaya gerek yok sanırsam diğer ikisi lapindir isparinin boy limiti 12 cm dir +-%5 hakkımız saklı olmak şartıyla saygılarımla iyi günler ...
    şimdi mesajınızı düzeltirsiniz umarım;)

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Benim de sizden beklediğim yanıt buydu. Teşekkürler.
    Yalnız ısrarla mesajımı düzeltmemi yazıyorsunuz ve ben bunu anlayamıyorum. :confused: Ben size bir konuda soru sordum, siz de beni yanıtladınız ve ben de öğrenmiş oldum. Mesajımda neyi değiştirmem gerekiyor? Sorduğum soruyu mu? Yoksa saygısız bir cümle var da onu mu silmem gerekiyor, gerçekten anlamış değilim.

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    estağfulullah saygısız bir kelime var demedim sizden zaten saygısız bir kelime beklemek mümkün değil ben sadece bu bir org olduğu için gölge düşmesini istemediğim için öyle yazdım neyse okadarda problem değil zaten;)

19. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Ben ve sitedeki bir çok arkadaşımız sizin balıkçılık konusundaki bilgilerinizden yararlanırken ve biz bizi bilirken gölge düşme diye birşey söz konusu bile olamaz ;)
    Ben aklıma takılan bir noktayı sordum ve siz de aydınlattınız. Yani forumumuz içinde olması gereken ama bu aralar nedense pek sık olmayan "sorma ve öğrenme" yazışmasıydı bizimkisi. Aksini düşünecek arkadaşlarımızın olduğunu sanmam ;) :)
    Tekrar bilgilendirme için teşekkür eder, org.'a katılan arkadaşlarımızı da kutlarım :)

20. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sağolun diren bacım kendinize iyi bakın:)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.