25 Ekim 2009 İstanbul-Karadeniz çinekop avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında xbro97 tarafından paylaşıldı.

1. xbro97

xbro97 Berk Buyruk

Favori Kamış:
    debra3
    Favori Makine:
    bg60
    En İyi Avı:
    12 kg sarıkuyruk
    25 Ekim de saat 7 de kalkıp bir arkadışımıda alıp 12 kişilik bir organizasyon yaptık.Yanlız saatleri ayarlayamadığımızdan saat 8:30 da yola çıktık .Teknemiz 16 metre idi.Arkasında denize girme yeri harika balık alma balık tutma yeri olmuştu.İlk avlağımıza giderken sırtıda maria princess suni yemimi kullandım ama hiçbirşey tutamadım.Sonra ilk durduğumuz yerde Selçuk abi ve ben çaparilerimizi açtık başladık dibi aramaya arkadan Önder abi de yemli attı fakat hiç birşey tutamadık.Sonra öğlene doğru çinekop çaparisine istavrit takıldı ben onu hemen canlı yem yaptım 10 dk geçmeden Küüütt bir vuruş tasmalayamadım iğnede batmamış olacak ki istavrit sadece kafasından taktığım yer geldi.1 satt daha oyalandık orda sonra orda bir sürü balıkçı teknesinin olduğu bir yere geldik ama orda olan hiçkimse gibi bizde bir şey alamadık orda Karadenizli abimiz Murat abi Karadeniz'e gidelim dedi.Bizim kaptanda tamam abi dedi sonra karadenize doğru gitmeye başladık o anda sırtı çekmeye karar verdik.Çekmeye başladık Murat abinin oğlu benim arkadşım ve ben sırtı çekmeye başladık sonra üçümüzde peş peşe 3 tane çinekop aldık.En sonunda Karadenize geldik saat 4:20 civarı ve baktık herkes balık alıyor Önder abi ve Selçuk abi çapari ben de mantarlı çinekop yemlisini açtım yem olarak yaprak olarak istavrit kullandım 5 dakika içinde 11 balık aldık ama o anda ne olduysa oldu balık kesti 1 saat daha uğraştık birşey tutamadık o kadar verimli değildi ama o 5 dakika gerçekten çok zevkliydi.Eğer 1 saat daha devam etseydi balık 100-120 balık tutardık:) .Elime fotoğraflar dah geçemedi geçtiğinde koyacağım.

Alp Pergel

2. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    tebrikler.. bu gırgırlar boğazda avlanmaya devam ettikce bize de balık kalmayacak..

3. xbro97

xbro97 Berk Buyruk

Favori Kamış:
    debra3
    Favori Makine:
    bg60
    En İyi Avı:
    12 kg sarıkuyruk
    Evet aynen dediğinize çok katılıyorum bir gırgırın yanından geçtik diye adam bize bağıra bağıra küfretti ve en az 1-2 ton balık tutmuşlardı yağmur gibi balık düşüyordu bunlardan amatör balıkçıya hiçbirşey kalmıyor ki.:(