27 mayıs Antalya Büyük Liman Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında specials tarafından paylaşıldı.

1. specials

specials

Favori Kamış:
    Kamış, Misina, Olta, Yem ve BEN
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    27 mayıs Antalya Büyük Liman Raporu Palamut Başladı

Palamut Başladı…
    Biraz geç oldu ama kurtarabildiğim tek balık bu oldu… arkadaşlar Pazar sabah yine her zamanki gibi güzel bir av için ben savaş fatih ve engin arkadaşlar 4 kafadar büyük limanın yolunu tuttuk. Limana ulaştığımızda yavaş yavaş avcilar toplanıyordu hiç vakit kaybetmeden kaptana çıkalım dedik ve açıldık. Hafta içi aldığımız palamut var söylentilerine aldırış ederek salladık rapalaları denize. Deniz sakin ve dalgasızdı saat:05:35 sularında limandan çıkmıştık il palamut kıpırtısını kaptan gördü, daha sonrakinide fatih, heyecanlanmıştık derken ilk vuruşu savaş aldı ama palamut yakalanmadı aradan geçen 10 dk sonra ben ilk palamutu büyük bir heyecanla aldım. Sabah sabah çok iyi geldi derken bu resimde gördüğünüz 40 cmlik palamut geldi ve arkasından 30 cm lik pir tane daha birden kova dolmuştu… 3 palamut sabah neşemiz oldu ve asıl avlak yerimize doğru rapala çekerek devam ettik.

110 metreden izmarit…
    İlk avlak yerimizde önceleri hiçbir varlık göremedik önceleri başlayan vuruşlar yavaş yavaş yerini sessizliğe bırakıyordu. Fatih hemen atıldı ben mercan tutmak istiyorum diye… yeni bir kargı ve 200 metrelik misinası ile birden karşımızda balıkçılar kıralı duruyordu onu kırmadık ve balık çiftliklerinin açığına 100 ila 120 metre arasına gittik burada hedefimiz mercan yakalamaktı fakat gelen 3-4 adet mercandan başka birde izmarit vardı. O kadar derinlikten sadece bir izmarit çekmekte inanın hayal kırıklığı…

Nihayet üzüm Salkımları…
    Sonunda dayanamayıp sıçan adasının karşısındaki 2. avlak yerimize geldik balık bulucumuz aşağıda bir maden göstermesine karşın ilk dönemlerde aldığımız birkaç izmarit yine bizi hayal kırıklığına uğrattı. Canlar sıkılmaya başlanmıştı derken hafif bir meltemle akıntı yön değiştirmeye başladı işte bu andan itibaren yem değiştirmeden tutulan balık avımız başladı… yem değiştirmeden diyorum çünkü ben tel yemle 10 balık yakaldım yem bu arada süpye hiç çıkmıyor oltadan… adete üzüm salkımı gibi gelen izmaritler neşemizi yerne getirsede fatih hala üzgündü. Çünkü balık tutmak için durmadan takım değiştiriyordu ve bu arada hiç yakalayamıyordu en sonunda beklenen çümleyi kurdu. Benim balık tutmamı istemeyen güçler var.. bu bizi bir yarım saat idare etti gülmek için derken oda başladı ikşer üçer çekmeye. Bu arada deniz iyice kabarmış dalga yüksekliği yer yer 1,5 metreye ulaşmıştı ama gidemiyorduk çünkü balık yere düşürmüyordu, kalacağımızın tehlikeli olacağına karaverdik tehlike mide bulantısı ile kendini gösterdi dönüş yolunda yine rapalalar palamut heyecanı ile denizdeydi ama bu sefer bir vuruş yoktu. Gün sonunda herkes mutluydu aslında herkes tuttuğu balığı nasıl temizleyeceğim diye düşünüyordu. Verimli bir av oldu benim izmaritler 2,5 kg ve palamutlar da 3,5 kg arasındaydı fatih 3 kg, savaş 4 kilo 85 adet izmarit, enginde 4 kilo kadar yakalamıştık. Güzel bir gün de dostlar ve güzel bir avla noktalanmıştı. Biz şimdiden gelecek avların planlarını yapmaya başladık bile.. şimdilik kalın sağlıcakla antalyadan selamlar…

İşte Buda Tek Resim Palamut Diğer resimleri çekemeden indirmişler mideye :D

Ölçü Olsun diye sigara paketi koydum. sigara içmiyorum ve paketin üzerindeki notun dikkate alınması gerektiğine inanıyorum ...

Son düzenleme: 28 Mayıs 2007
  2. Allah muhabbetinizi nasibinizi artırsın,harika olmuş valla;) :)

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Balığa gel balığa afiyet olsun güzel av devamını temenni ederim.

4. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    :D :D :D :D

5. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Dostum çok güzel bir gündü. Hepinize teşekkürler. Özelliklede Fatih Hoca'ya teşekkürler. Bizi hep mutlu ettiği bize neşe kattığı için. Hikayeye ekleyeceğim çok şey yok herşeyi anlatmışsın. Bu arada sadece tuttuğum o izmaritleri temizlemek bir ölümdü. Ama az önce mideye indirdim çok lezzeliler. Değdi yani.:D

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tüm ekibi kutlarım, macera tadında bir av olmuş anlaşılan :) Şansınız da avınız da bol olsun...

7. ogultekinler

ogultekinler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tral 2kg
    Hey balıksever dostlar!
    Avınız epey bereketli olmuş. Ama bizlere haksızlık yaptığınızın farkındamısınız?:p
    Bitireceksiniz güzelim izmarit ve palamutları.:D
    Bizlerede bırakın birazını.:eek:

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Tebrikler arkadaşlar harika bir av olmuş,imrendirdiniz benide şimdi :D

9. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    işte bizde bunu düşünüp fazla yakalamadık ;) :D :D :D

10. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    İşallah walla büyük zevk palamut avı... umarım iyi av gerçekleştirirsiniz.;)

11. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    güzel av olmuş başarılar dilerim...

12. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    İşte buna sinir oluyorum!! Sen git 1 metrede Koca palamutları al,sonra 120 metrede izmarit ara!!!

Ama böyle olmasa da heralde bir anlamı olmazdı:D :D

Bir dahakine dilerim ki dönüşte de palo sizi bekliyor olur üstad,tebrikler....

13. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler......:)

14. deePblue

deePblue na

terikler..palamut cok hoş gözukuyor :D
    nice böyle güzel avlara..

15. Entomorph

Entomorph

Favori Kamış:
    Olta,Çapari,Rapala
    En İyi Avı:
    Dülger Balığı 1 kiloya yakın
    Tebrikler arkadaşlar. Avınız bizimki gibi çok güzel geçmiş. Ama biz palamut çaparisi denemedik. Sadece melanur denedik o da olmadı zaten.

16. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Tebrikler Teoman :)
    Anlatım ,ve balık harika .Teşekkürler :)

17. Asant07

Asant07 Osman

Favori Makine:
    Banax
    Tebrikler Teoman kardeş. Avınız gayet güzel olmuş. Sabah sabah biraz hüzünlendim yalnız. 7 sene öncesine kadar her hafta ben de büyük limandan balığa çıkardım. Bir Mehmet amcamız vardı Hakan isimli teknesi ile daima onunla balığa çıkardık.. Şimdi hala oralarda mı bilmiyorum. İş nedeni ile Manavgat'a yerleştikten sonra uğrayamaz oldum oralara. Bereketiniz daim olsun.

18. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Tebrikler Toman avınız daim olsun.

19. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Tebrikler Teoman....

20. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar çok güzel olmuş elinize sağlık :) Sizin o izmaritler var ya, şu anda bir tanesi için 3 gün kamp yapmaya razıyım, öyle seviyorum o balıkları :) Darısı başımıza diyelim... Rast gelsin arkadaşlar...