27 Ocak C.tesi Akbuk

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında gokseldbuga tarafından paylaşıldı.

1. gokseldbuga

gokseldbuga

Cuma aksami gece 12 de yola ciktik, 02:00 de Akbukteydik, her zaman avlandığımız Caprice otel koyu tam cepheden fırtınalı olduğu için hiç bilmediğimiz balık çiftliklerinin oradan avlandık. Lapnos mu tam hatırlayamıyorum , bu balık çiftliğinin civarını öneririm. Fırtına hiç durmadan şiddetlenerek devam etti, kısmetimize duşenler aşağıdadır, küçükler denize salındı, yaşayamayacak olanlar sepete atıldı. Yüklemesi için bir süre beklemeniz gerekmekte.

saygılar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Ocak 2007
  2. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    elinize sağlık

3. neresi?

pardon bu akbük?hangi akbük? Karaburundakimi?

4. balikci

balikci

Göksel Bey sitemizin içinde Galerinden ve gerekli programlardan yükleme

yapabilirsiniz .

İnceleme için fotoğraf galerisn bakarsanız.detaylı açıklama bulabilirsiniz .

5. gokseldbuga

gokseldbuga

teşekkür ederim bundan sonra , fotoğraf yapıştırırım.
    Didim - Akbük

saygılar

6. gokseldbuga

gokseldbuga

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Ocak 2007
  7. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    göksel eline sağlık akbük yazın vazgeçemediğim tek yer yanlız biz her sene kazıklı koyunda kalıyoruz

8. AKIN74

AKIN74

Göksel ortaya karşık olmuş, mevsim itibariylede bereketli olmuş, Tebrikler...:)

9. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    akbük balık konusunda süper bir yer bunlarda bu sene akbük kazıklı koyundan

10. gokseldbuga

gokseldbuga

Barış tam tarif edebilirmisin Kazıklı koyunu , sanırım ben yerleri karıştırmış durumdayım. Bu arada gayet başarılı bir av tebrikler

11. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    göksel kazıklı koyu akbüğün içinden yaklaşık 15 km kadar caprisin önünden devam ediyorsun bu sene yeni bir benzinlik açıldı orayı göreceksin benzinliği az geçtikten sonra hemen sola yol ayrılıyor oradan giriyorsun ayrımda gümüşkent,mavi şehir sitelerinin tabelasını göreceksin orayı takip ediyorsun yol dağa doğru virajlı bir şekilde çıkıyor 7-8 km sonra kazıklı köyü gelecek önüne oradada gümüşkent ve mavi şehir tabelalarını göreceksin orada olmassa sorarsın gümüşkent sitesini köyden sonra gümüşkente 6-7 km kalıyor gümüşkentin oralarda ormanlık kesimden denizin kenarına inersen oralar çok iyi balık veriyor çevresinde bir kaç tane yetiştirme çiflikleri var eminim oradan bir daha vazgeçemeyeceksin

12. gokseldbuga

gokseldbuga

himm tamam anladim abicim, ben de merak etmistim bu yol nereye gidiyor diye, zaten balik ciftliklerinden sonraki koy Gulluk korfezi, kaziki o zaman daha bir bakiyor Gulluk korfezine, e orda bol balik vardir, teşekkür ederim , hanıma 2 haftada bir diye söz verdim bu haftayı evde geçirip öbür hafta kazıklıdayım insaşşah

13. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Güzel bir av olmuş,ellerinize sağlık.

14. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Güzel av tebrikler,

Fakat söyleyemeden geçemeyeceğim bir konu var.Aşağıdaki küçük boyları görünce içim cız etti.Keşke yaşayamayacak hale gelmeselerdi.
    Balık tutmak sadece oltadakini sepete atmak değil, iğnedekini de yaşatacak şekilde çıkartmaktır.
    Bu konuda özen gösterirsek tüm balık severler adına ileriye dönük balık zenginliklerimiz olacaktır.
    Paylaşım için teşekkürler :)

15. gokseldbuga

gokseldbuga

Suat, kesinlikle haklısın. Eskiden balığın boyutunu pek düşünmezdim, biraz daha dünyayı idrak etmeye başladığım zaman ve de en son olarak sirküler denen şeyden haberim de olunca her sorumlu& sosyal insan gibi, avladığım balıklara dikkat etmeye başladım. Resimdeki küçük balıklar, bırakmalara yapışmış ve çok sonra farkedilen ve çektiğimizde zaten yaşama şansı olmayan balıklardır, diğer yakaladığımız tüm küçük balıklar denize bırakılmıştır.
    tesbitin gayet doğrudur, tekrar teşekkür ederim.
    Herkes bu konuda duyarlı olmalıdır, başkaları yapıyor ben de yaparım mantığı bize bir yere götürmez, sirkülere uygunluk tesbit edilirken , zıpkıncı, ağ-cı vs arkadaşların da avlarına dikkat etmek gerekmektedir.
    Üzerinize alınmayınız, çok rastladığım ve de cok doğru bulmadığım için yazıyorum. Devamlı sirküler avcılığı yapmak ta pek mantıklı değil, ihlali yapan , bunu devam ettiren kişiler zaten resimlerinden veya mesajlarından veya " dillerinden" anlaşılıyor. Denizlerimizi , balıklarımızı korumak istiyorsak çok daha aktif savaşmalı, planlı yol alınmalıdır. Sonuçta amatör bir balık avcısı hayatında ya 1 ya 2 kez 30-40 kg balık yakalar (1 seferde) . Oysa balık çiftliklerinin , trollerin , ağların, atıkların verdiği tahribat bunun kat be kat üzerindedir.
    Aslında , muhakeme sahibi olmuş bir insanın zaten sirkülere ihtiyacı yoktur

saygılarımla

16. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg

Netice de hem fikir olmamız çok güzel.Anlattıklarında yerden göğe kadar haklsın.Fakat bizlerde amötör balıkçılar olarak burdan herkeze seslenmeye çalışıyoruz. :)
    Saygılar,

17. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    size bir şey sormak istiyorum,yem olarak sadece yengeçmi kullanıyorsunuz tavuk göğsü denedinizmi iş yaparmı orda biz daha önceleri gittiğimizde sadece yengeç götürmüştük başka yem deneme fırsatımız olmadı açıkcası.

18. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    ellerine sağlık...

19. gokseldbuga

gokseldbuga

Mehmet Bey, şu ana kadar yengeçle hiç çipura avlayamadım, her hafta tedbiren 10 tane alırız, ne abim ne ben yakalayamadık. 1 avda bulundurduğumuz yemler:
    Sardalya, mamun,boru kurdu, yengec . hepsinden takıp atıyoruz, en iyi verimi mamunda alıyoruz.

20. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    ilginç gerçektende bizde hep yengeç alırız ,havanın güzel olduğu bir hafta sonu kazıklı yapıcaz yem çeşidi yapalım o zaman hem denemiş oluruz

sardalyayı tazemi alıyorsunuz tuzlama işlemi yapıyormusunuz önceden?