29.04.2007sazlıbosna ve büyükçekmece raporu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında berkman84 tarafından paylaşıldı.

1. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Balzer Trendos 3,90 (3 parça)
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    Sabah saat 05.45 uyandım ve yola koyuldum siteden tanışdığım WAGABONDS arkadaşımla 6.15 gibi mahmutbey gişelerde buluştuk istikamet doğru Büyükçekmece gölü gittik ve oda ne su kalmamış nerdeyse ve bir yer bulduk attık oltalarımızı ve turnaya atmak için yemlik tuttuk sonra yemli attık ve beklemeye başladık saat 11:30 oldu tık yok karar verdik ve çıktık sazlıbosna mermer ocaklarının oraya geldik kaşık yemli bir olta attık,silikon balık salladık tık yok akşam üzeri saat 4 civarı kaşıkla at çek yaparken çok büyük bi vuruş oldu heyecanlandım ve kamışı kaldırdım motor çok ağırlaşmıştı kamışı kaldırdığım için kamışım (balzer trendos 4.90cm) iki büklüm oldu düzeltmek için yatırayım dedim ve boşluk yaptığında balık kaçtı hüsrana uğradım bütün şevkim kaçtı ve WAGABONDS ile beraber evimize her ne kadar boş dönsekte tanışmak herşeye değerdi :)) inşallah bi dahaki sefere fotoğrafları ile beraber gelicem...

2. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    gökan kardeşim le güzel bi tanışma oldu balık tutamadıysakda baya güzel gecti en güzeli tanısmıs olduk bende daha önce hiç gitmedigim yerlere gitme fırsatı buldum kısmet bi dahaki sefere ama gökan kardeşimle ava gitmek gercekten zevkli neyse kısmet kardesim bi dahaki sefere kafamıza kepimizi alıp öyle gidelim kimsenin kafasına güneş geçmesin :D

3. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    nasip başka sefere. arkadaşlar bu mermer ocakları tarafına nasıl giderim. hadımköy tarafından tarif edilebilirse iyi olur.

4. Eee ne demişler.
    Kırkgün taban eti,bir gün av eti.
    Önemli olan balığa gitmek.Yakalarsak tabiki harika ama yakalayamzsak aldığımız keyif,heyecan,şimdi yakalama umudu yeter.
    Birdahaki sefere şansınızda olur umarım.:)

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sizin guzel dostlugunuz yeter. Baska sefere..
    Rastgele

6. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    çok güzel bir hikaye balık konusunda değil ama dostluk bakımından çok şey anlatıyor. ikinizede teşekkürler. inşallah bir daha ki sefere....

7. harunturkmen

harunturkmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    75 cm turna, 6kg yayın
    sevgili kemal yazılarını dikkatle okumaktayım ve çok iyi balık avcısı olduğunu düşünmekteyim ben sana tavsiyem büyük çekmece gölünden vazgeçme
    Bak ben geçen hafta birçok turna ve kızılkanat aldım ve sadece 1 tanesini eve getirdim tuna ve kızılkanatlardan diğerlerini geriye göle salıverdim
    sana tavsiyem abicim büyükçekmece 1 numara

8. harunturkmen

harunturkmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    75 cm turna, 6kg yayın
    büyükçekmece gölü

büyükçekmece gölünün arkadaşlar gürman çiftliği mevkisiine gidin su birazcık azalsada balık bir hayli fazla var
    hatta olan balıklar yayın ve turna
    ben bugun gittiğimde 3 yayın ve 5 turna aldım tabiki eve sadece 1 yayın getirdim diğerlerini dahada büyümesi için geriye göle salıverdim
    sizlere tavsiyem buraya mutlak gidin boş dönmeyeceksiniz
    saygılarımla

9. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Aslında günün en iyi avı,birbirinizi bulmanız olmuş,merak etmeyin,dostluk kalıcıdır nasıl olsa beraber bir daha gidişiniz de yakalrsınız;) ;)

10. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    kemal abi şimdi hadımköyden bahçeşehir yolu üzerinden ikitelli tarafına gider gibi devam edeceksin o yol seni altınehir meydana çıkarır altınşehir meydan 5 yol ağzı döner kavşak olan bir yer orda sor kayabaşı şamlar köyüne nasıl giderim diye sor sana gösterdikleri yol büyük happy center denilen marketin önünden direk devam edeceksin kasaba gibi bir yere geleceksin baraja nasıl giderim diye sor sana rampayı çık düzlük temiz bir yol var ordan yaklaşık 1 km gittikten sonra soldan aşağıya yol iner o yol direk baraja gider diyecekler o soldan aşağıya inen yolun başında bir amca var arabayı çekmiş balık malzemeleri satıyor ordan direk aşağıya in bir köyün içinden geçip baraja düşeceksin baraja ilk girdiğinde ortada bir toprak yol sağın ve solun göl o yoldan direk devam et yol sola döner ve direk devam et yaklaşık 15 20 dakika çünkü yol çok bozuk yavaş gitmek zorundasın orda oda zaman alıyor yol çok virajlıdır ve mermer ocaklarının oraya geldiğinde göreceksin dev kayaları orda sal oltanı suya rastgele (biraz uzun oldu ama harfi harfine takip edersen mermer ocaklarındasın abi)

11. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    harun abi tavsiyen üzerine büyükçekmeceye gittim ama balık yapan yerleri bilmediğim için tutamadım

12. harunturkmen

harunturkmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    75 cm turna, 6kg yayın
    sevgili kardeşim gürman çiftliği mevkiine gideceksin aksi takdirde zor bulursun balık orda istersen yardım edeyim ok?

13. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    abi yardımcı olursan çok memnun olurum teşekkürler