29/12/2006 Yer çubuklu Bu Kisa Sürede Ancak Bukadar....

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında AMCA tarafından paylaşıldı.

1. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    öncelikle bütün arkadaşları selamlıyorum. geçen haftasonu soğuk nedeniyle çıkamamıştım.bu bende bu hafta içi baya bir stres yaptı.meğer balık avlamak insanı nasıl stresten kurtarıp rahatlatıyormuş.bugün işimiz erken bitti indik sahile ve yine herzamanki gibi arabamızda hazır olan takımları çıkarttık arkadaşımla.önce yine kısıtlı zaman olduğu için istavrit tuttuk yemlik.yemi aldıktan sonra herzamanki mekanımıza gittik.ve görüntüdeki gelincikleri aldık.hava baya ayaz yapınca dönmek zorunda kaldık.sürekli geldi balık.hatta bi ara balık öyle sık geldi ki yem tak zoka çıkart baya bi çalıştık.hasılat iyiydi.görüntüdeki kraçaları yemlemek için tuttuk yanlış anlaşılmasın. demekki yemleri çok ekonomik kullanmışız.:) işte kuzular:) [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

2. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler şansınız daim olsun:)

3. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Çok güzel görünüyorlar. Tebrikler.

4. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    tebrik ederim ellerinize sağlık

5. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Abi bu balığınn vurduğunu anlıyon mu? Ayrıca tebrikler, afiyet olsun

6. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    öncelikle dibe bi karış mesafeye indiriyosun kamışı yani dip balığı bu.haliyle misina gergin kalıyor.balık yemi kemirmeye başladığında titretiyo anlıyosun zaten. titrettiği an vurduruyosun.vurdurmadan sonraki çekiş ise anlatılamaz.müthiş bi zevk.ağır bi balık alması çok zevkli oluyo.

7. bekarbey

bekarbey

Favori Kamış:
    Olta:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer
    tebrikler onur balıklar güzel görünüyor

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Tebrikler iyi bir av olmuş balık çok oldumu adam yarım saatte yoruluyor ya hoşaf gibi oluyor. Çek tak çıkar vs :D

9. onur kardeşim elinize kolunuza sağlık.. şöyle ortaya iyice çıkartalım şunları ..

;) ;) ;)

10. Spider

Spider Mert Eren

Bu Mahir amcanın da yakalamayı istediği
    Hatta bir de bu işin sepet muhabbeti yapılan balık değil mi????

11. Gelincik balığını pek bilmezdim

Ama,gerek forumda gerekse başka yerlerde ,bu balık hakkında araştırma yaptım.

Gelincik Balığı: Az çıkan bir balıktır. Ekşi erikle, buğulama usulü pişirilen balık çok lezzetli olmasına karşın pek bilinmez. Musevi vatandaşlarımız arasında "gaya balığı" olarak da bilinir.Musevilerin Sina Çölü'nde aç kaldıktan sonra ilk yedikleri balık olduğu inancıyla kutsallık kazanmıştır. Musevilerde cuma günleri gelincik balığı pişirme geleneği vardır.
    Temmuz Agustos ve Eylül aylarında yenir.
    Yumurtlama Dönemi: Ocak, şubat, mart, nisan, eylül, ekim, kasım, aralık.

Bu duruma göre yumurtlama döneminde olan bir balığın Aralık ayında tutulması yasak değilmi acaba ?

12. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    can abi bence dogru degil çünkü baıktan daha yeni geldim dün gece birinin tuttugu gelincigi gördüm karnı davul gibi at dedik atmadı beni dellendirdi ama genede bu zamanda tutulması sirkülere göre yasak olmayabilir listede bulunmayabilir ama vicdanen egerki amatör balıkçıysa bu zamanda gelincik tutmaz

13. Dediğim gibi Erdem,bu balıkla ilgili pek bilgiye sahip değilim sadece araştırmalarımda Aralık ayının yumurtlama dönemine denk geldiği ibaresi vardı ,bu konuda ustalarımız yeterli açıklamayı yapacaklardır sanırım.En azından ögrenmiş oluruz dogrumu yanlışmı diye

14. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    valla abi ben haka dün geceden beri sinirliyim adam birde çat diye kafayı aırdı yanımızda balıgın karnı davul gibi birde ukala ukala konuşuyor kaç istavrit yapar biliyormusun diye her tarafı balık olsa ne olur yumurtlasada yazın avlasan hepde böyle işlerde yaşlılar denk geliyor gölde bir tanesini gece suya atacaktım ag mevzuuna oda ukala nalatıyor yok şöyle ag atıyorum yok böyle ag atıyorum maraza çıkmasun diye başka göle gittik adamlar 70 inde böyle demekki 7sindede böylleydi hiç vicdan yok neyse gelincige gelelim pek bilinen bir balık olmadıgı için arkadaşlar böyle av yapıyorlar kendi şahsi fikrim umarum daha dikkatli olurlar

15. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
  16. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben bunları yazıyorum onur arkadaşım yanlış anlamsın yavru balıkların limit altı balıkların tutulamsına bir nevze ses çıkartılmayabilir ama bilerek bilinçli bir şekilde havyarlı balıgın avının hiç bir şekilde affı yok onurcum sözüm ortaya yanlış anlama muhtemelen bilmedigin için avladın alınma kızma

17. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Biz göremedik bu gelincikleri nedense... Bi eşkina bi gelincik kaldı zaten. Bir de Namık'lar beni çok özendirdi kuzuya yaa. İkide bir videosunu izliyorum, izlettiriyorum:)

18. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Yasak değil. Yasak değilse de kimseye karışma hakkımız yok bence. Salıp salmamak kendi vicdanına kalmış kişinin.
    Gelincik mezgitle akrabadır. Gadiformes takımında yer alır ikisi de. Gördüğünüz gibi yılda 7 ay gibi geniş bir yumurtlama sezonu var. Çok emin değilim ama muhtemelen gelincik de mezgit gibi yılda bir çok kez yumurta döküyor bu kadar uzun bir üreme döneme olduğuna göre. Avcılıkta çoğu zaman baz aldığımız nokta balığın en az bir kez üremiş olması hayatında. O boydaki gelincikler o sene içinde dahi birden fazla kez üremiş olabilir.

19. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    muhakkak ki sizler bu işi benden daha iyi biliyorsunuz.eğer söylediğiniz gibiyse yani yumurtlama dönemi bu ise tabiki avlanmaz.isterse sirkülerde olmasın.uyarında alınacak yada kızacak birşey yok.uyardığınız için teşekkür ederim.demek ki yaza kadar gelinciklerin duvaklarını açmıycaz öyle görünüyor.:) herkeze hayırlı bayramlar.

20. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    bu takvim doğrumudur arkadaşlar?
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]