3.2 kg Çipura..

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında tommasi tarafından paylaşıldı.

1. ergen

ergen

Takma Kafana

Evrim bu Konuya bu kadar iclenme:)

Havuz alti Baligi böyle olur. Bunu bilen Arkadasimizda vardir, bilmeyende;)

Ben senin bu Baliklari nerede yakaladigini biliyorum!

Gerci Laf aramizda Havuz alti Cipurasi pek lezzetli olmaz;) Ben Doga Cipurasini yemek icin daha cok Tercih ederim.

Ama dedigim gibi sen avina devam et!

Bazi Arkadaslarimiz Havuzun üstünden Balik yakalamadigi icin, veya yakalamayi istemedigi, sevmedigi icin böyle söylemis olabilirler:)

Takma Kafana!!!

Yalniz senin bu Baligi, Olta haric bir seyle yakaladigini kimse düsünmesin.

Rasgele

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Oldu olacak baliga Otopside yapiniz ;)

3. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Ben bu balığın nasıl yakalandığı ile ilgili değilde başka bir şeyiyle ilgileniyorum. Çiftlik miftlik balık balıktır. Sonuçta o da denizde büyüyor.Ama pelet yemle besleniyor. Benim kafamı kurcalayan konu balığın nasıl bu kadar büyüyebildiği yada şöyle söyleyeyim o bölgede neden bu kadar büyük balıkların olduğu. Mesela Arda' da yazısında 2 kiloluklarını çok tuttum demişti. Burda da var çiftlikler ama ben bu kadar büyük çupra yakalandığını hiç duymadım. Belkide bu konuda Yakup Hocam birşeyler söyleyebilir. Orda bu kadar bol iken bu büyüklükte çupralar, burada neden bu büyüklükte balığa rastlanmıyor çiftliklerde?

4. beastseaman

beastseaman

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Çipura 2,5 kg
    kardeşim güzel balık. Yer aynı yani kıyıkışlacık üretim havuları, bu hafta sonu benim çırak üç tane kaçırdı onlardan birisini yüzeye kadar çektik ama kepçeden ürküp misinayı kırdı diğer ikisi yukarı bile çıkmadan kırdı.misinada 0,24 siglon. Kim ne derse desin balık acemiyi seviyo, ikimizde yan yana oturuyoruz hep onun misinaya vuruyo kardeşim

5. beastseaman

beastseaman

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Çipura 2,5 kg
    Hocam biliyorsun bu bölgeye mandalya körfezi denir bu bölge de birçok dalyan var.Yavru balıkların doğal yaşama ve büyüme alanı.büyüklerin artık yumurtaya gitme yani derine gitme zamanı geliyor,bu nedenle enerji depolama için şu anda saldırıyor.Geçen sene bi arkadaşım 9 tane yakaladı bu kuzularda toplamda 21 kg den fazlaydı.şu anda bölgemizde çok sayıda gırgır var ama doğru dürüst avlanınca balık yuvalarına zarar vermiyor,çuprada dip balığı olduğu için zarar görmüyor.Benim düşüncem bu hocam.

6. beastseaman

beastseaman

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Çipura 2,5 kg
    Arkadaşlar boşuna çenenizi yoruyorsunuz ben senelerdir avcılık yaparım hiçbir zaman aralık-nisan arasında böyle büyük balık yakalandığını görmedim
    bu balıklar yumurta bırakmaya gidecek yani havuz altındamı bırakacak yumurtaları.yanlız ben bu büyüklükte olupta bu kadar siyah olanınıda görmemiştim genelde % 100 doğal dediğimiz türden olurlar.Bu balığı havuzda bu büyüklüğe getirebilmek için en az 6-7 sne gerekir.Bu kadar uzun süre dayanabilecek ürüetici sınırlıdır ve genelde levrek büyütürler büyük levreğin pazarı daha iyidir.ben havuzlardan çıkan5-7 kğ lık levrekleri gördüm ama karlı bir şey olmadığı için genelde kimse bakmaz.

7. balikci_tr

balikci_tr

Favori Kamış:
    sallama dip oltası,6 m kamış
    En İyi Avı:
    4 kg sazan
    ;) arkadaşlar lütfen şu çupraların nasıl yakalanacagını anlatın.ben göl balıkcısıyım hiç denizi beceremiyorum,oltam nasıl olacak ,yemim ne olacak,ne tür yerlerde olur(kayalık,kum)lütfen anlatın

8. AKIN74

AKIN74

Önce Mürsel abim'e hitap tarzımdan dolayı çok çok özür diliyorum:( , Mürsel Abi dikkate almadan ve kesinlikle gözden kaçırdığım bir hata olmuş, Ergen'i soyisim yerine isim olarak yorumlayınca bu hatayı yapmışım...:)

Forum sayfalarında sık sık gezenleriniz farketmişlerdir sık olarak giriş yapamıyorum, çok istememe rağmen işlerimin yoğunluğundan dolayı her zaman katılımcı olamıyorum ve her mesaja da doğal olarak yetişemiyorum, bu hatada da bunun payı olduğunu düşünüyorum...:)

Namık'mı Namık'çım yoksa Namık Abimi desem tam olarak karar veremedim, sanki Namık daha iyi olur gibi geliyor bana:) ikazın içinde ayrıca teşekkür ederim...:)

Kalın Sağlıcakla.....

9. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    Mehmet abi bugün iğne almak için bi mağazaya girdim derken muhabbet iğne büyüklüklerine geldi. Ben 2 numara iğne alırken (çipura için) adamın biri geldi 2.0 iğne aldı...Tabi şoktayım o anda...Muhabbet esnasında adamları konuşturdum biraz nerelere gidiyosunuz, nasıl avlar filan gibilerinden. Adamın dediği şuydu ben 7-8 senedir çipura avlarım ve hep aynı iğneyi kullanırım dedi...Neyse adam dkkandan çıktı ben satıcı abiyle konuşmaya devam ettim. Satıcı dediki bu adamın geçen sene yakaladığı 2 çipuranın toplam kg'si 9.5 kilogeldi dedi ;) Adamlar çanakkale taraflarına gidiyolarmış ve 20 olta birden bırakma yapıyorlarmış kullandıkları yem tam boy madya ve çiftliklere yakın yerlerde avlanmıyorlarmış...

10. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    bunlar başka :)

abi size yemin edebilirimki 5 kg çipurayı arkadaşım tuttu aynı benim tuttuğum şekilde..Burdaki çipuralar acayip büyük oluyo.Güllük körfezini bilenler bilir burada inanlımaz bi şekilde balık çiftlikleri var buda balığın hızlı büyümesine neden oluyo tabi...Ayrıca bu körfez çıkışından didime doğru gidilirken ALAGÜn diye bi yer var orada bu 5kg lardan daha büyükleri çıkıyomuş..Yani böyle bi çipraya başka yerlerde rastlama oranın çok düşükken bu gibi çiftlik yerleinde bi hafta uğraşsan abi inanki sizde yakalıyabilrisiniz..Ama yüzeye gelince kepçeye alması biraz zor oluyo..Aniden kafa atıp aşağı iniyo ve kırıyo misinayı...Ayrıca Arda abide benim kuzenimdir o balığın tutuluşunda bende vardım:D Namık abi bilir :D :D

11. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Tebrikler Evrim. Balık harika. Çiftlik veya değil, sonuçta verdiği mücadele ve aldığın zevk önemli. Balığın menşeili, hangi yemle beslendiği bu kadar da önemli olmasa gerek.

12. Spider

Spider Mert Eren

Tebrikler Evrim.. ellerine sağlık.. Süper bir balık.. Böyle iri bir çipurayı umarım ben de en kısa zamanda avlarım..

Çekerken yaşadıklarını ve malzeme bilgini de aktarır mısın

13. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Süper bir av tebrikler:D:D

14. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    ...

abi olta takımım gayet basit havuz üstünden tuttuğumuz için pek bi malzemeye gerek kalmıyor..En önemli malzeme tabiki kepçedir..Ağzıda geniş olmalı çiprayı rahat alabilmek için..olta takımım en dipte iğne sazan iğnelerinden 4 numara 6 7 cm üstünde fırdöndü ve 20 grlık kurşun..Misina 0.25ti markası pek önemli değil 0.25 olsun yetter:) walla pek bi heyecanlanmadım biz genelde buralarda 1=2 kg lık tutuyorduk ama bana hiç rasgelmemişti böle büyüğü genelde kırdırıyordum yüzeye kadar çekip kaçıyodu:cool: zaten önemli olan yüzeye getirdikten sonra kepçeye almak kafa atıp hemen alta kaçıyo balık sonra kırıyo tabi misinayı..Bende zaten balığı kepçeye aldıktan sonra olta ağzından çıktı az daha oyalansak kaçıyomuş çipura:D

15. pupayelken

pupayelken

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    Ahh Abi Sen Merak Etme Bayram Sonu Hem Baliklar Hemde Fotolari Burdan Yayinlariz Nede Olsa Acemi Balikciyiz (doğuştan şansli;) )

16. Hüseyin hoşgeldin...
    Bayram geçti fotolar nerde...:D :D :D

17. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Hüseyin hoşgeldin toprağım ;)

18. pupayelken

pupayelken

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    :) bayram geçti ama tatil gelmedi bakalım seabestman bu hafta sonu izin alırsa içişlerinden cıkacaz balıga yoksa haftaya kalır :D
    bekarlık sultanlık:cool:

19. pupayelken

pupayelken

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    hoşbuldukkkkk unutmuşum pardon acemilik işte :D

20. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Çok güzel bir balık ya kocaman
    Ya bu yaz bende atacam bu Çipura ya nasıl tutuyorsun böylesini yem olarak ne kullanıyorsun ben bu havuz balıklarına verdikleri kahverengi suni yemler var onları takıyordum sistem olarakta milas merkezde balık malzemeleri satan kişiden de kasnaklı en alttan kurşunlu sistemle atıyorduk ama böyle büyükleri gelmıyordu :)