3.50 teknem 30/03/08 de geliyor inşallah...

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında yiv tarafından paylaşıldı.

1. ozan

ozan Ozan

adam başı can yeleği, yangın söndürücü ve belgeler yeterli oluyor burada. diğer deiklerini istemiyorlar zaten. gökova körfezinde de yeterli geldi ben gittiğim yerlerde problem yaşamadım. yeni yönetmelikte her şey açıklanacaktır diye umuyorum. çünkü orda sayılan malzeme yat malzemesi.

2. Aramis

Aramis

Ya baba boşver hepsini.Bi can simidi yada yeleği,bi ufak tüp,tava,rakı,bir iki kangal sucuk,fındık fıstık,her daim livarda yemlik canlı balık bulundur yeter.3,50 tekneyle marmarayı bir uçtan diğer ucamı geçecen.Hayırlı uğurlu olsun allah bol avlar nasip etsin.

3. lava

lava erdem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kiloluk kalkani72 lüfer 3 kiloluk kırlangıç 80 li yıllar ne bereketliydi
    Ek olarak Tekne icerisinde tabiki demir,50m ip,yedek benzin koymak icin bir depo ve yedek cerikan, suyu tahliye etmek için bir sünger,bas altina bir yagmurluk,1 çift kürek ve yedek iskarmoz,özgürce dalgalanacak şanlı
    bayrağımız Motorun faturası ve diğer belgelerin

Bunların yanısıra
    *Mangal *Buzluk *1 lt.Tekirdağ *Buz *Tuz *Su ve kadeh

Bumudur ? Evet budur. Noktayı koymuşsun bora kardeşim

4. Aramis

Aramis

Teşekkür ederim abi Babam bana böyle öğretti :D

5. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Sennur hanım merhabalar,

Demirli Durumda iken : Gece ise her taraftan görünür bir beyaz fener, gündüz ise bir siyah küre gösterecektir.Şekil olarakta 30 cm.çapında iki adet sert plastikten mamul olmuş bir malzemeyi gözünüzde canlandırın her ikisininde dikey yönlerinden merkezine kadar kesiti olan ve birbirlerine kenetlenmek suretiyle tekneden görünebilecek yükseltide bir dirğe bağlanarak 360' dereceden görünmesini sağlanacak bir ekipmandır. Uzaktan bakıldığında asılı olduğu yerden bir siyah top izlenimi vernekte..

6. simendifer

simendifer Sennur

Bilgi için teşekkür ederim. Bilmediğim bir şeyi daha öğrenmiş oldum sayenizde. :)

7. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Oktay ağbicim selamlar,
    Ben İzmir'den Okan nasılsınız (Master1973 Özgür'ün arkadaşı) ağbicim kusuruma bakma konuya açıklık getirmek için yazayım dedim Radar reflektörü denilen ekipman sizin dediğiniz gibi seyir halinde veya dururken deniz üzerindeki sinyaller neticesinde teknenin konumu ve yerini tespit etmek için kullanılan bir ekipmandır.İş Siyah küre'ye gelince şunu yazmak isterim
    Tekne Demirli Durumda ise Gece her taraftan görünür bir beyaz fener ile, gündüz ise bir siyah küre ekipmanı kullanılmalıdır.Ayrıca en uygun zamanda kendi teknemizide yanımızda getirmek suretiyle sizden Gökova için davet beklemekte olduğumuzuda yazmak isterim..

8. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Sennur hanım ,
    Bu gruplarda ne için varızki paylaşalımki bilmediklerimizi ögrenelim, bildiklerimizide üye arkadaşlarımıza dilimiz döndüğünce aktarabilelim.

9. r.oktay

r.oktay

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kılıç 7 kg, Lahoz 8,5 kg
    okan kardeşim....işim icabı şunun şurasında 15 günüm kaldı..sonra,sezonun başlaması dolayısıyla kasım ayının ilk haftasına kadar nefes almaya vaktim yok..ancak kasımın ilk haftasından sonra (zaten balığın en bol olduğu zaman) gökova da 10-15 günlük bir balık kampı adetimiz var..çadır,tekne ve bol balık .maıl adresini verirsen,ya da o tarihlerde haberleşebilirsek memnuniyetle..benim için zevk olur..

10. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Oktay bey,
    Size şimdiden yeni sezonda işleriniz için kolaylıklar dilerim.Dediğiniz tarihleri not aldım zamanı gelince haberleşiriz.

11. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Teşekkürler, benim Amatör Denizci Belgem var ama motorum 6bg, yeni tebliğe göre 10bg altı motorlu teknelerde ADB gerekmiyor..

12. Aramis

Aramis

Kardeş sen benim dediklerime bir göz at gerisini boşver :D

13. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Bu kadar malzemeyi ekleyince uzaya gidersin :) Birde 3,5metre tekne için cankurtarma sandalıda olsa tam olur. İple arkaya yedek bağlamak lazım ne olur olmaz belki batar 3,5metre tekne :)

14. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    bu sayılanlara ilaveten günes paneli eklemek lazın neolur olmaz denizde mahsur kalırsak balığı canlı yemek yerine ğüneş panelinde ızğara yaparız:D
    şaka bir yana hepsi lüzümlü şeyler

15. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
    selam hayırlı olsun bendede 3,50 metre fiber vardı motor 5 bg 4 zamanlı johnson vardı ama memnun kalmadım imkanın varsa 8 bg al çünkü 5 ve 6 bg ler tek silindir olduğu için hem ağır kalıyor hemde çok gürültülü ve titreşimli çalışıyor 8 ve 9 bg ler çift silindir hem sesi az hemde titreşimi az benim tavsiyem 8 bg tak hayırlı olsun

16. Sürmene

Sürmene ferit

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    ispari 500gr
    hehe he valla 3.5 metre sandal ıcın amma sey yazdılar yaw :) adam yasavasa yada sefere gıdıyor sankı 3.5m sandalla :)

17. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Arkadaşlar, gerekli bu teçhizatları kaliteli ve gerekli standartlarda İzmir'de satın alabileceğim bir yer biliyormusunuz???

18. Tolu

Tolu Ahmet

Favori Kamış:
    3 lü dip oltası
    En İyi Avı:
    uzun zamandır yakalayamıyorum
    güzel kaardeşim tekne varsa derdin cok alacaksın bunları ve bir yere sıkıştıracaksın teknende ha bana sorarsan bende 7 metre kamaralı var ben bi yer bulamadım onları sıkıştıracak sana kolay gele diyeyim başkada elimden bir şey gelmiyo bu arada hayırlı uğurlu olsun tabiki teknen rasgele bütün avlarda kazasız belasız işallah

19. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Kıvanç kardeşim,
    Almak istediğin malzemeleri Hisarönünde Aras Deniz ve Yat Malzemeleri Firmasından temin edebilirsin.Cengiz beyle görüş arzu edersen birkaç malzeme satan firmalarda var o civarda onlardanda fiyat araştırıp kesene en uygun magazalardan temin edebilirsin..

20. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Şanssızlığın böylesi, tekneyi getirecek satıcının aracının motoru bozulmuş, bu hafta sonu getiremiyor, benim teknenin gelişi 6 Nisan'a kaldı...:mad: