3.80 ryobi bot hakkında yardım...

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında ertanyaz tarafından paylaşıldı.

1. sabahakadar

sabahakadar Barış Başcı

Öncelikle herkese merhaba..Adım Barış.Ankara`dan aranıza katılıyorum..
    Daha önceleride bot ve tekne sahibi olmuş birisi olarak diyebilirimki RYOBI markası bana bayağı güven verdi ve son derece sağlam. Bu markayı yaklaşık 1-1,5 ay boyunca araştırdım, ilgili bütün formları okudum, bu yetmedi kalktım bu botu İzmir`de perakende ve internet üzerinden satışı gerçekleştiren firmanın yanına gittim. Derler ya gözüm görecek ellerim dokunacak diye aynen öyle yaptım ve 380 bot 54 LBS`lik motor(hediyesi olarak) ve bunların yanında gerekli bütün ekipmanlarıda alarak eve döndüm.Hazırlıklarımı yaptım aynı günün gecesi Kesikköprü`de aldık soluğu.Şişme bot konusunda tecrübeli olduğumdan dolayı fazla kasmadan yarım saat gibi bir sürede botu hazırladık.Gün ağarmaya başladı zaman 3 kişi açıldık kıyıdan.Motorda Mutlu`nun 105 amp.`lük aküsünü kullandık.Şahsen benim en çok hoşuma giden motorun 2.`ci vitesindeki rolanti hızı ile sırtı çekmek.Gerçekten olması gerektiği kadar bir hıza sahip.Ayrıca 5`ci viteside test ettik hakikaten 4-4,5 hp. benzinli motor hızına sahip.Akü,motor ve bot bana göre iyi bir takım oldu.Botun alüminyum tabanları dahil boş ağırlığı 78 kg., motor,akü,su,yiyecek ve 80-90 kiloluk 3 yetişkini sürekli olmadan bütün gün boyunca götürecek güce sahip olduğunu gördüm.Yani kaba bir hesapla bu motor orta devirde 15 amper güç harcadığına göre 105 amp./15 amp=7 saat
    (sürekli kullanım) sağlamaktadır.Diyebilirimki; buaralar bot almayı düşünüyorsanız size tavsiyem RYOBI`yi mutlaka görün.Bu piyasada yeni olmasına çok sağlam bir gövdeye,extra takviyeli tabana ve 1100 denye kumaşa sahip olması gerçekten güven veriyor.

2. onur1872

onur1872

ryobi lerin fiyatları ne durumda bunu bilmemiz iyi olurdu ama forumda sanırım bu tarz yazılar yazılamıyor :/

3. sabahakadar

sabahakadar Barış Başcı

balikmarketim.com adresinde farklı modelleri ve RYOBI markasını inceleyebilirsiniz..

4. thefish

thefish Özgür

merhaba

bende bot arıyorum, denizde kullanıcam, ryobı 3.20 likleri beğendim, birde tohatsu botlar var biraz daha pahalı oda japon malı ikisi arasında kaldım, aliminyum taban düşünüyorum, ryobilerin bot yanında ekipmanları nelerdir, kürek pompa felan varmı, ayrıca kurup şişirmesi ve toplaması kolaymıdır acaba??şişme botu mobilize olduğu için tercih ediyorum taşıması kolay olsun diye , kurması sökmesi meşakkatli olanı işime yaramaz, bilgisi olanların paylaşımı olursa sevinirim..

Son düzenleme: 21 Temmuz 2009
  5. onur1872

onur1872

botların hepsi kurulum vs konusunda hemen hemen aynıdır.aynı zorluklar iki eksik bir fazla hepsinde vardır.lakin en iyisi aracın üstünde taşıyabilecekseniz kurulum derdi olmayan fiber tabanlı botlar ve bundan daha iyisi ise şişme tabanlı botlardır(şişme tabandan kastım son teknoloji quicksilver ın yaptığı modellerden)

6. pinarli1964

pinarli1964 ismail

Onur bey selamlar nasılsınız? Buaralar foruma pek giremedim çok yoğun olduğumuzdan :) buda çok iyi ekonomimizin inşallah yakında düzeleceğine işarettir. Onur bey bir yanlış anlamayı düzeltmek isterim Ryobi botların hepsi şişme tabandır bunu söylemek istedim.Markamızın ucuza satılmasının tek nedeni bu botların Türkiye'de yeni olmasıdır ve kalitesi kesinlikle tartışılmaz iyi.Türkiyede satılan markalardan fazlası var eksiği yoktur buna emin olabilirsin. Ben kalitesi aynı olduktan sonra yalnızca markası yüzünden pahalıya satılan herşeye karşıyım, bu botlar içinde geçerli. :)

Son düzenleme: 19 Ağustos 2009
  7. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Ryobileri şuan kim ithal ediyor bilgisi olan var mı?