30 agustos çay ( çankırı) macerası

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında orumar tarafından paylaşıldı.

1. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    davet üzerine çankırının orta kasabasının bir köyüne gittik pırıl pırıl bir çayı var arkadaşlar neyse serpme ile olaya başladık harbiden bir çok kara ve balık avı yaptım iyi kötü hepsinden anlarım ama o serpmenin içinden balığı elle çıkarmanın verdiği zevki hiç bişey vermiyo kardeşler epey balık aldım çok iri olmamakla birlikte akşama dogru biraz yüzelim dedik yaşlı bi amca geldi gençler dedi şuraya serpme atsam rahatsız edermiyim dedi bizde amcaya bura derin dekik yüzme biliyormusun dedik adam işin kurduymuş meğer bi serpme atıyo ağzım açık kaldı allahta ona nasib etti 20 dakkada bizim akşama kadar tuttuğumuz kadar balık aldı o da onun kısmeti imiş bu macerada böyle oldu işte hepinize iyi avlar.

2. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    kardeşler serpmenin yasak oldugunu bilmiyor idim öğrendim ve çok saçma buldum eee çayda neyle avlıyacağız ben zamanında ağcılarla tartışmalarımda devletin yetkili şahıslarından aldığım cevapları yazsam gülersiniz ben kendi adıma şukadarını söyliyebilirim doğayı ve av kaynaklarımızı seviyor ve koruyorum. iyi günler.

3. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    Namik Efendi Amma Uzattin Kamanlimisin Sende Beeee

4. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    madem saçma buldun. güle güle selametle

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    valla orumar namık abi sana kötü bir şey söylememiş yasak avlanma konusunda biraz hassastır o kadar eğer doğayı seviyor ve koruyorsan namık abiye kızma aynı yoldasınız .Çayda nasıl avlanılır bende çok net bilmiyorum fakat konu açabilirsın eminim bunun başka yollarıda vardır bilen arkadaşlar sana yardımcı olur

Son düzenleme: 31 Ağustos 2006
  6. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Var paraya kıyıp güzel bir Fly Olta yaparsın. Çevreyide korursun ceza yemektende kurtulursun. En mükemmel ve zevkli balıklarıda tutarsın. Serpme ağ :D Yav balık ile mücadele etmedikten kendi tecrübeni ve zekanı onun tecrübesi ve zekası ile kıyaslamadıkça balık tutmanın ne zevki var ki. Balık pazardada var. Daha olmadı madem kovaya balık doldurmak istiyorsun git bir balık çiftliğine at havuza çek at çek parasını çıkarken öde inan daha ucuza gelir. :D:D:D

SERME AĞ KORKAKLARIN İŞİDİR. BALIKTAN KORKANLARIN...

7. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    çayda balık avlama

usta sana çayda balık avlama yotemini anlatayım
    ilk önce derinliğe göre ayaklarını üşütmemek için tulumunu derinliğe göre giyersin sonra şamandıralı takımını kamışlı alırsın beden uzun olmalı akıntının hızına göre sende oltanla hareket edersin oltanı daima bulunduğun konumun karşı tarafına atmalısın ve solucan çay ,dere alası için iyi yemdir balık genelde otluk kutuk altları buyuk akıntının olduğu yerde kaya altlarında olur benim bilgilerim bu kadar arkadaşlar yardımcı olur serpme kolaycılıktır gibi geliyor bana :D

8. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    offffff offfffff Serpmeden balık toplamanın zevki diyor yahuuuu !!!!!
    Hocam bence sen balık tutma zevkini hiç yaşamamışın.Bence oltanın ucundaki vuruşu hissetsen ben boşa uğraşıyormuşum diye kendine kahredersin...

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Şaka gibi valla :D :D

10. okidoki59

okidoki59

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 7 KİLO,TURNA 60 CM.
    serpmede bir ağ çeşididir ve ağ ile avlanmak yasaktır.sen hem yasak avcılık yapıyorsun hemde bunla gurur duyuyorsun.seni ikaz edenlerede tepki gösteriyorsun.senin avın bu şekilde ise bence bidaha yazma.........

11. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    valla arkadaşlar tamam kabul bu işi sadece siz yapıyor biliyor uyguluyor yasaklara uyuyor doğayı koruyor ve numan kardeşim gibi balıktan korkmuyor gürhan gibi oltanın ucunda hissediyorsun doya doya bizde şimdi canavar olduk yamyam olduk şunuda yazayım arkadaşlar önce insanda merhamet olacak önce kendi vicdanları yasakçı olacak tabi sizler öylesiniz biz değiliz. neyse hayırlısı. (doğru okidoki kardeş tamam bi daha yazmam.) bide moderatör kardeşlerden ricam konuyu silerseniz sevinecem.

12. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sevgili arkadaşom ORUMAR ,yasakları sorgulamak yerine,bunları bir daha yapmama gibi kolay bir alternatif varken ,niçin hala ayak diretiyorsun anlamıyorum.
    mesela banada;90 km hız sınırı çok saçma geliyor,şimdiki araçlar daki fren sistemi güvenli duruş sağlıyor,yollar daha güzel vs..vs.. ama nedir yasakkkkkkk.
    radara yakalanınca hiç birimiz bu saçma yaaa..bana ceza yazamazsın diyemiyoruz değil mi..
    demekki neymişşş yasaklara uyalımm...uymayanları uyaralımmmm...
    arkadaşım her yasağı sorgularsak işin içinden çıkamayız ....

13. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Merhaba adını ve yaşını imza ayarlarından yazarsan daha iyi tanışır ve konuşuruz.
    Sularımızda Amatör Avcılığı düzenleyen 37/2 no.lu sirkülerin 10-4 maddesi kapsamında bir avcılık yapmışsın.
    Bilmiyordum, diyorsun.
    Tamam.
    Büyükler; bilmemek ayıp değil, sorup öğrenmemek ayıp, demişler.
    Şimdi öğrendiğine göre, tabiatı ve içindekileri seven bir kardeşimize de artık bu çerçevede avlanmak ve yasaklanmış usullerle avlananları uyarmak düşer.
    Bunu senden bekliyoruz.:)
    Selam ve sevgilerimle.

14. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    mahir abi cidden teşekkür ederim ben hemen hemen her gün bu siteye giriyor ve büyük zevk alıyorum ama yanıldık bi konu açtık pişman olduk arkadaşların sayesinde ne ise sen büyüklüğü sağol bende senin gibi duyarlı ve muazeneli abimizden özür dilerim.