4.5kg kefal(mavri)kıyıkşlacık

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında tommasi tarafından paylaşıldı.

1. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    bu hafta sonu kuzenimin yanına kıyıkışlacığa gideyim dedim..Malum 23 nisan nedeniyle okullarda hazır tatil olmuş bizde 3 günlük bi tatil hemde bi balık avına girelim dedim..kuzenimin dediğine göre 20 gündür her gün gidiyomuş ama hiçbişey tutamıyomuş ama benim gitmemle kaderi değişti tabi :) kısmetimizle gitmiş olduk galiba :)benim gittiğim gün 2 tane mavri yakaladık..ikimizinki toplam 4.5 kg geldi..diğer günde 2 tane yakaladık ama onların fotorafı yok onlarda 5 kg geldi..saat 2 gibi çıkıp 8 gibi iniyoduk havuzdan işte o ara 2 veya 3 tane vurdu..bi tanesi baya büyüktü kuzenimin kaçırdığı 4kg yakındı(1 milyonluk misinayla anca bu kadar oluyor :)..2ci gün tuttuklarımızı videoya çektik onuda bi gün koyarım inşallah siteye..

Kuzi
    ufak olan bu ..benim tuttuğum
    havuz üstü..
    mangalll

2. sgntch

sgntch

Tebrikler dostum güzel bir av olmuş. Av tekniğinizi,yeminizide belirtirseniz seviriniz.

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Tebrikler çok şahane balıklar dev gibi.
    Yem olarak ne kullandınız, oltanız nasıldı, iğneler nasıldı. Biraz daha açıklayıcı olurmusun dostum.

4. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Tebrikler çok güzel bir av. Abiler söylemiş sen gereğini yerine getirirsin.:D :D :D

5. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    kusura bakma abi kaçırmışım orasının...Olta takımı gayet basit havuz üzerinde olduğumuz için..0.25 misina 1 milyonluk öle fazla marka takıntımız yoktur ucuz olanı alıyoz genelde :)oltalar çok küçük numarasını bilmiom ama en ufak boylardan malum kefalin dudağına giricek şekilde yemi aldımı mutlaka dudağından yakalanmalı büyük iğne olursa olmaz yemi almaz...Ağırlıkta ufak kıstırmalı ağırlıklardan olmalı akıntıya görede 2 veya 3 tane kıstırıyoz...yem olarak palet yen çiftliklerde balıklara atılanlardan..Balığın derinliği devamlı değişiyor bazen 3 kulaç bazen 4 bazende dipten bi kaç kulaç yukarda yani balığı buldunmu herkes o noktaya gönderecek misinayı :)

Son düzenleme: 23 Nisan 2007
  6. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Yeri bulmussunuz elinize saglik mangala da yatirmissiniz baliklar mundar olmamis:)

7. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Anladığım kadarıyla tutuğunuz yer ve teknik çok istisna.Oranın balık çiftliği olması ve kefallerin balık yemleriyle beslenip alışmış olmaları..Çok hoş. Bende alanyada bu teknikle avlanıyordum.Normal bir iskelede ve ekmekle. benım misinam en kalıtelısınden 14 numraydı ama hıç böle büyüğü oltaya vurmadı:) Avlağınıza cok özendim.Elinize kolunuza sağlık :)

8. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    tebrikler

tebrik ederim; kardeş güzel av olmuş,valla bende epeydir işlerin yoğunlugundan cıkamıyorum ava bir türlü. okadarda özledimki inşallah en kısa zamanda bir vurgun yaparım:cool:

9. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    Keyifler yerinde, bir semaver eksik. Eee bazen konforlu avcılık da gerekli...Hep ayak üstü, dere tepe olacak değil ya. Tekrar tebrikler.:D

10. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Arakadaşlar tebrikler,kefal avının zevkide bir başkadır dün sabaha karşı bende tek iğneli kıstırmalı kurşunlu takımla Mendereste bir tane yakaladım ama sizinkilerin yanında sönük kalır:D :D siz hakkatende müthiş bir iş çıkartmışsınız helal olsun size:)

11. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler mükemmel av olmuş...:)

12. deePblue

deePblue na

evrim kardeşim tebrikler :D:D onlar ne biçim kefal yaww balina mübarek :D:D
    gercekten yani 1 ytllik takımla bu balıkları almanız avlak bölgesinin ne kadar süper bir yer olduğunu gösteriyor..gerçi senden öncede bi şey çıkmadığını söylüyorsun..işin sırrı SENDE demekki :D
    sana ayrıca bi şey somak istiyorum..yanlış hatırlkamıyorsam muğlada öğrenciydin ? peki orda gökova körfezinde av durumu nasıl? akyakada yemci bulabilirmiyiz mesela?aklıma en cok takılan bu.yem ve yemci meselesi yani :D bu konuda fikrin varsa ve yardımcı olursan cok sevinirim..
    saygılar

13. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Benim anlamadığım o havuzlarda avlanmanıza nasıl müsait ediliyor???

Ticari amaçla yapılan bir yerde böyle serbestçe avlanmak garip geldi bana...

Ben en son izmir/balıklıovada yaklaşmıştım o havuzlara(tekne ile).kıyıdan bekçinin bir el havaya silah sıkmasıylan uzaklaşmıştık hemen oradan...

14. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Super fotolar, baliklar mukemmel. En kotu gununuz boyle olsun arkadaslar...

15. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    Bizim yazlığımız çiftliğe yakın olduğu için oradan arkadaşlarımın havuzuna çıkıyorum yani rahat rahat çıkma gibi bi durum normalde yok tabi...ya kendi havuzun olaacak yada birisinin tanıdığının havuzuna çıkıcan..Zaten bizde çıkınca çok öle havuzların üstünde dolaşmamaya özen gösteriyoz balıklar ürküyo ne biliyim yem falan yemiyo..Yani açıkçası kimse havuzuna birisinin çıkmasını istemez

16. grandi

grandi Hayati BAYDAR

Kefal avınızı kutluyorum.

Evrim kardeşim tuttuğunuz kefallerden dolayı sizi kutluyorum. Fakat başlıkta kullandığın (mavri) kelimesini anlayamadım. Yerel halkın kullandığı ve mavraki kefalden gelen bir tabir olmalı. Ama kefaller mavraki değil. mavrakiler 1 kg.'ı pek geçmez. Tuttuğun balıklar Ege de KASTROZ veya SARIKULAK olarak bilinir. Marmara ve Karadenizde Altınbaş kefal denir. Selamlar bol avlar.

17. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    evet olabilir abi..Bizim oradaki arkadaş cinsinin mavri olduğunu söledi o yüzden yazdım..Bende pek bilmiom..Anca koca kafayı ayırt edebiliyom :)

18. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Evrim gayet irice bir av olmuş :D

Tebrikler, koca cupralardan sonra şimdi de sırayı kefaller mi aldı?

19. sgntch

sgntch

Bu kefaller yaklaşık kaç yaşında acaba.

20. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    valla bizim orada tutabileceğimiz bütün balıklar büyükçe abi küçük balık diye bişey yok burada :) Burada 1-2 kg lüferlere bile küçük 4-5 kg lıklara orta boy diyolar.. :D 2hafta sonra bi daha gitçem inşallah gene bişeyler tutabiliriz