4.950gr/80cm Levrek (+2)150 gr fark ile kendi rekorumu kirdim :)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında poseidon911 tarafından paylaşıldı.

1. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    ellerinize sağlık

2. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Daha buyukleri sizlere nasip olsun

3. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    abi harbi güzel av afacanda ayrıbi renk katmış balıklara

4. ALP

ALP ALP

tebrikler ümit harika bır av olmus

5. reef1905

reef1905 Akın

Favori Kamış:
    SHIMANO ALIVIO CX TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO EXAGE 6000 FA + E
    Selamlar ;

Maşallah, sizi tebrik ederim.Çok şahane bir av olduğu anlatımınızdan belli.Şansınız bol, kısmetiniz daim olsun.Rastgele.

Saygılarımla.

6. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Tek kelime ile şahane ellerinize sağlık bizede nasip olur inşallah afiyet olsun rastgele saygılar.

7. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Tesekkur ederim ali kardesim ufaklik bayagi sasirdi baligi gorunce neredeyse ikiside ayni boydaydilar :)

8. mustafa karataş

mustafa karataş mustafa

Üstat bu nedir böyle .Herhalde balıkta son nokta .Tebrik ederim eline koluna saglık

9. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Nasip kismet iste aslinda ben levrek tutabilecegimi bile hesaba katmiyordum sezon basi oldugu icin.Bir seye dikkat ettim Turkiye ve burada levrek sezonu ayni anda aciliyor.Insallah sizlerdende guzel haberler gelir.

10. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Sevgili Ümit,
    resimlerin devamını bekliyoruz.
    bizim buraları maalesef bayağı bir kesat,
    umarım bu hafta sonu birseyler alırız...
    sevgiler

11. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Salih abi 4 senedir kendimi levrek avciligi uzerinde yogunlastirdim.En buyuklerini bir gecen sene birde iste gecen gun yakaladim.Ya ben ustalasiyorum :rolleyes: yada baliklar belirsiz bir sebebten intahar ediyorlar banzaiii!!:D
    Isin kotu tarafi deniz 6 saatte bir inip cikiyor ve hergun bu inis cikis 1 saat ileriye atliyor.Mesela bugun deniz en yuksege saat 12 de cikiyorsa yarin 1de cikiyor. herzaman avlanma saatlerine uygun bir deniz yakalamak cok zor. Turkiyemin gozunu seveyim.Uygun hava ve denizi yakalar yakalamaz tekrar gidicem.
    Umarim bol bol balik yakalarsin Salih abi.Hafta sonu icin basarilar diliyorum

12. Yörük Efe

Yörük Efe

Favori Kamış:
    Şimdilik Olta, Sonra Zıpkın ve Dalış takımı da olacak.
    En İyi Avı:
    Şimdilik Pek Dişe dokunur bir şey yok.
    Ümit'cim Harika bir av olmuş, Tebrik ederim seni. Daha nice rekorlara diyelim. Her şey gönlüne göre olsun, Rastgele

13. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Muharrem abi tesekkur ederim .Darisi sizlerin basina.

14. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    tebrikler güzel av

15. fairson

fairson

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çupra 1 kg
    tebrikler.balıkları nasıl yakaladığınızı daha detaylı anlatabilirmisiniz.

16. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    :D
    Anlatayim:)Dedigim gibi sadece oylesine bir bakmak icin gitmistim.Kamisim Mitchelle makaram uc bilyali geologic marka 300 veya 350 gr agirliginda tam hatirlayamiyorum.Misina olarak ana beden 30 luk asso,40gr kursun firdondu 1.5mt lik 27.5 luk 5.6kg cekerli flurocarbon misina ve yapay kurt kullandim.Ilk atisimda ufaklardan birisini yakaladim.Yuksek bir kayanin uzerinde oldugum icin bir elimde kamis obur elimde file 1.5 mt lik yukseklikten kendimi asagiya saldim:)Aslinda benimle beraber benden 20 mt uzaklikta bir arkadasim daha vardi o da Turk.Kesinlikle avlarda yanyana durmuyoruz.Zaten isi geregi pek fazlada gelemiyor baliga.Aradan yarim saat gecmeden ikinci ufak.Bu arada tuttugum ufaklari denize geri biraktim.Ben gene asagiya atlamak zorunda kaldim tabi.Bu arada ruzgar ve dalgalar cogalmaya gunes neredeyse batmaya baslamisti.Denizin kabarik ruzgarin cok olusundan dolayi hep 40 gr lik agirlik kullandim.Levreklerin kiyilama donemi ve sezonun basi oldugu icin baliklar herzaman dibe yakin oluyorlar,birde ruzgari hesaba katarsak benim icin cok buyuk bir avantaj oldu yanimda 40 gr lik kursunlardan bulundurmam.Kendi kendime herhalde tuttuklarimin bu avin sonu olacagini dusunurken misinada hafiften bir gerilme oldu ve hemen ani bir hareketle iyneyi baligin agzina gecirdim ve makinanin freni ziiiiiiiiitttttt diye bosaldi buyuk bir balik oldugunu anladim.O cekti ben biraktim sonra sardim tekrar tekrar cekti ben biraktim ve sardim baktim ki balikta pek yorulma olmadi cunki o cekiyor ben sariyorum :)freni biraz daha sıktım.Balik daha fazla dayanamadi ve suyun ustune perisan bir halde cikti:) bir taraftan ana bedene bagli flurocarbon misinanin baliga dayanip dayanamayacagini dusunurken bir yandanda tekrar asagiya atlama provalari yapiyordum:) cunki deniz yukseliyordu.Dalgalar baligi bir oraya bir buraya goturuyordu.Baligin bloklarin obur tarafina gecip misinayi bloklara kestirmesinden korkuyordum cunki diger iki ufak boyle yapip kurtulmaya calismislardi :).Asagiya tekrar atladim hemen makaramin boslugunu aldim sardim egildim kepceyi sag elimle asagiya indirdim.Ama balik bir turlu filenin icine girmiyordu .Dalgalar bir saga bir sola baligi surukluyordu.Hemen hemen uc dakika baligi filenin icine sokmaya calistim.En sonunda girdi.Yukariya cikmak cok zordu birbucuk mt yukariya kamis file ve neredeyse 5 kiloluk bir balikla cikmak zorundaydim.Ufak levreklerle pek sorun yasamamistim cikarken ama bu neredeyse 5 kiloydu.Ilk once kamisi cikardim tekrar indim,baligi fileden cikarmadan filenin parcali bolumlerini ic ice gecirdim.Nasil ciktigimi bende bilmiyorum o balikla.Sonucta cikmak zorundaydim deniz yukseliyordu :)Bu arada balikta hicbir karsi koyma yok:confused:Sanirim yorgunluktan kalpkrizi gecirdi:) Yukariya ciktigimda usudugumu fark ettim .Islanmistim ruzgarda vuruyordu.Baliga uzun uzun baktim.Sanki oda bana bakiyordu ama inanin balikta hicbir kipirti falan olmadi hayvancik oylece gitti:confused:sigarami yaktim oturdum baligi seyrettim:)takimlari topladim baliklari cantaya soktum.Buyuk olanin neredeyse yarisi disarida oylece yukariya yola ciktik.Arkadasimda toparlanmis beni gormeye geliyormus.Buyuk baligi gorunce oda sasirdi sevindi kekeme oldu:) Iste boyle bu baligin hikayeside bu.:)

17. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Her sey cok guzel. Bu muhtesem paylasiminiz icin cok tesekkur ederim. Darisi memleket balikcilarinin basina..

18. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Ilginiz icin tekrar hepinize tesekkur ederim.Darisi herkezin basina.Isin gercegi olaya tam olarak odaklaninca oluyor yakalaniyor.Alp abi sizin tuttugunuz baliklarida gordum cok guzel baliklar.Burada o kadar cesitli balik yok.Sizin tuttuklariniza bakiyorum Turkiyeye bakiyorum binbir cesit balik masallah.Kiyidan tutulabilen en iyi balik levrek burada.Pek balik turu yok.

19. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Iste burda bu sitede bir birimizi tamamliyoruz. Burda da levrek yok. Resme bakip "Ahh bir gun boyle bir levrek bana da nasip olur mu?" dememek, mumkun degil. Bir olsun boyle olsun. Daha nice rekorlar kirarsin insaallah. Hem bu sevdanin insani nereye goturecegi hic belli olmaz. Baksana beni taa buraya getirdi.
    Daha nicelerine rastgele dostum.

20. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    şahane av olmuş, ne diyeyim. tebrikler. balıklar gerçekten muhteşem.