4 Mart Mercan Raporu Alanya

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında homersimpson tarafından paylaşıldı.

1. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
    1 hafta sonra tekrar sizlere rapor sunabilmek çok güzel. Geçen haftaki raporda ki güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Neyse bu haftaya gelelim. Bütün 1 hafta geçen avın muhabbetiyle geçmişti. Fazlasıyla konuşmuş aklımız sıra daha da tecrübelenmiştik.

Geçen hafta 19 mercan tuttuysak bu hafta en az 50 olmalıydı Perşembe akşamından tekneyi ayarladık ve sübye siparişi verdik. Bi kere sübye işe yaramıştı yaa artık borukurdu sülünes benim için lüzumsuzdu :)
    Cumartesi günü bozan hava canımı sıkmıştı. Manavgattan arkadaşlar hava burada çok kötü orada nasıl ? nasıl çıkacağız bu havada demelerine (burada sağnak yağmıur varken) – Allah Allah Manavgatta yağmur mu var burada hava güllük gülistanlık dediğimi de buradan itiraf ediyorum. Ne yapayım bütün hafta bunun hayaliyle yaşamıştım isterse fırtına kopsun yine gidilecekti :) Allah tan Pazar günü hava açtı da mahçup olmadık.

Ekip bu sefer daha az kişiydi. Manavgattan 2 arkadaşım birinin denizci astsubay emekli babası ben ve kaptan toplam 5 kişiydik. her zamanki gibi kaşarlarımız salamımız ve kolamızla limandan demir aldık. (teknede vodka ve jack içilecek zamanlar da gelecek :) )

Kaptan Murat sözünde durmuş sübyeleri hazırlamıştı onu kesmeye koyuldu. Bizler ise takımları hazırlamaya başlamıştık. Deniz çok sakin sayılmazdı ufaktan dalgaları hissediyorduk bi yandan da hava inşallah bozmaz bozmaz yaa ne bozacak diye kendimizi avutuyoduk. Limanı terk edeli henüz 50 mt falan olmuştu ki suda bi kıpırdanma gördük Kaptanın palamuttur bu demesiyle sırtıyı suya salmam arasında en fazla 5 saniye geçmiştir:)

Maalesef o suda çırpıntı yapan palamut bizim sırtıdaki rapalaya pek yüz vermemişti. Millet baracuda tutarken palamutun ilgisini çekememek beni biraz üzmüştü. Verimsiz geçecek bir avın işaretiydi sanki. Moral bozulmamalıydı artık bu işi biliyorduk vuruşundan bile mercanı tanıyorduk usta balıkçıydık artık :) Ve FİSH MASTER 2007 yanımızdaydı. :)

Burada ufak bir parantez açıp sizlere Fısh Master 2007 yi tanıtmak istiyorum. Her ne kadar pirinç süzgeçine de benzetenler olsa da özel fabrika çıkışlı bir alettir bu :) Çalışma prensibi iki süzgeç arasına balığın dikkatini çekecek kokusuyla balık çağıracak yemi koyup oltayı salarken Fish masteri suya bırakmaktır. Teoride balık yemin kokusunu alacak süzgecin içine doğal olarak giremeyecek uleenn bu kadar geldim bari şu oltalardaki sübyeleri yiyeyim deyip hooop bizim oltalara atlayacaktı.

Ama o gün öğrendim ki balıklar her zaman evdeki hesaba uymayabiliyorlar. Akıntı 125 lik kurşuna rağmen fishmaster ı oltalardan bayaa uzağa sürüklemişti bunu hissediyordum ama moralimi bozmadım. İnatla beklemeye koyuldum. Bu arada balık tıkırtıları vuruşları başlamıştı 2 büyük sayılabilecek hanos tekneye teşrif ettiler. Hanos varsa mercan da vardır diye şevke geldik yemleri daha da bir özenli daha da bir dikkatli taktık başladık beklemeye. Ben bir oltamı bir fishmasterı kontrol ediyordum. Acaba fishmastera bi kaç iğne eklesemiydim dedim ve fishmasterı sudan çektim. Bide ne göreyim fishmaster balonların istilasına uğramış süzgeç delik deşik olmuş tüm yemler gitmişti. Moral bozukluğumu anlatmama sanırım gerek yok. Şunu öğrendim balonun yiyemeyeceği hiçbir şey yokmuş.

Neyse mercanlar gelmeye başlamıştı biraz neşelendik. Arkadaşım 1- 2 – 3 -4 derken 6. mercanı da çekmişti bizde ise balon balon ve balonun kestiği takımlar çekmeye devam ediyorduk. Bu arada geçen hafta balık tutamadığı için çok dalga geçtiğim kaptanımız bu hafta çok hırslıydı. Oltaları birbiri ardına sallıyordu derken o da başladı çekmeye 1-2 -3 bayaa iyi gidiyordu. Benim moral sıfıra inmişti. Ben değimliydim geçen haftanın mercan şampiyonu ben değimliydim bütün gece takım hazırlayan muhteşem fish masteri yaratan. Bir yandan söylenip bi yandan tabii sen bu kadar kaptanla dalga geçersen olacağı buydu diyerek balığa devam ediyordum. Neyse sağolsun yolunu şaşırmış bir mercanı tuttum çok şükür. Baktım olmayacak hemen hırsızı modifiye ettim 15 cmlik hırsızı 25 cm ye çıkarınca ardarada 3 mercan aldım. Tekrardan anladım ki mercanı tutan gerçekten HIRSIZ.

Akşamı etmiştik hasılat fena değildi. Şampiyon bu sefer kaptandı :) Tebrik edildi dönüş yolunda olurda yolunu şaşırmış bir kuzu alırız umuduyla paragat iğneli sübye kafası sırtı çekildi maalesef olamadı tabii ki. Klasik balıklarla foto çekilme faslı sonrasında balık paylaşımı falan derken günü sonlandırdık.
    Yine çok güzel bir gün yaşadık yine çok keyif aldık. Haftaya tekrar gitmek için sözleştik ve evlerimizin yolunu tuttuk. Bunlarda fotolar :)

Umarım sıkıcı bir yazı olmamıştır . Haftaya bu sefer büyük beyazın raporunu yazacağım inşallah :)

2. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    işte resimler

Son düzenleme: 7 Mart 2007
  3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Tebrikler mercanlar güzelmiş. Fishmasterda faydalıdır kanımca balığı toplaması açısından. ama hangi balığı toplar tabi o belli değil.

4. Matchbox

Matchbox

İyi av Osman tebrikler.:)

5. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    osman kardeşim tebrikler.Yine güzel olmuş herşey.1 hafta sonra bir daha inşallah:)

6. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    hem açık sözlü hemde harıka bi anlatım olmuş osman kardeşim ellerine saglık inşallah bi dahaki sefere seninde şansın yaver gider :)
    rastgele:)

7. owti

owti

valla super av olmus ya tebrikler ve afiyet olsun simdiden:):):)

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    güzel mercanlar var içlerinde ,elinize sağlık arkadaşlar,afiyetle :)

9. kbülent

kbülent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ıldır levrek 1 kg
    İşte adam gibi bir rapor elinize sağlık tebrikler.

10. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    anlatim super, goruldugu kadariyla baliklar da gayet guzel. ellerinize saglik, ayrica klavyene de tebrik osman.

fish master'in arge calismalarina katkida bulunayim bari, bu pilav suzgeclerinin (sey pardon, pilav suzgecine benzeyen malzemelerin :D)metal olanlari var, onlarla birim maliyet artmakla beraber kullanilabilirlik ve dayaniklilik artacak boylece optimal fayda elde edilecektir kanaatindeyim. ayrica bu malzemenin kullanimiyla birlikte dibe batirmak icin kullanilacak kursun agirligindaki azalma maliyete eksi deger olarak girerek karliligi arttiracaktir.:D

bu malzemeyle uretilecek fish masteri da parcalayacak bir balon varsa, tavsiyem arkaniza bakmadan o meradan uzaklasmanizdir:D

11. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Osman, gayet güzel bir av olmuş... Tebrikler.

Teknede yenilen, içilen herşey bence gerçek tadından çok daha güzel olur. Ben hep buna inanmışımdır.
    Kaşar-salamı da, kolası da, jack de ayrı bir tat kazanır...
    Önemli olan ne yenilip içildiği değil, olayın tadına varmaktır. Bence sizde gayet iyi tadına varmışsınız.

Raporlarının devamını bekliyoruz...

12. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:

balonları topluyo bunu öğrendik :)

ben ahtapot falan bir yerine takılır gelir diye bekliyordum gelmedi maalesef :(

Son düzenleme: 7 Mart 2007
  13. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    çok teşşekkür ederim

alışkanlık yaptı haftaya yine gideceğim kesin beklerim ;)

teşekkür ederim, biran için arkadaşı suya itesim geldi hırs yaptım tutamayınca

çok sağolun. 2 tanesi bayaa iriydi. Yanlız kızarınca Hanoslarda çok leziz oldu asla bi daha denize atmam :)

yazmak sizle paylaşmak çok keyifli

14. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:

çok sağolun. fishmaster konusunda uyarıları dikkate alacağım. haftaya daha donanımlı göreceksiniz beni :) söylenenlere göre balon bu metalleri bile delebilirmiş :eek: :eek:

Allah tan insana saldıran bir cins değil bu balıklar yoksa 2. bir pirana vakası sularımızda yaşanıyor olacaktı.

15. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    tebrik için teşekkürler. bende 2. baracuda seferinizi tebrik ederim. rica ediyorum hepsini bitirmeyin bi kaç tane kalsın burada bu keyfe bizde ulaşalım :)

en keyif aldığım balık teknede unsuz tuzsuz sadece yağda kızartarak yediğimiz sargoslardı :)

en keyif aldığım çay denizde yıkadığım çay bardağıyla içtiğim çaydı :)

deniz aşkı çok fena şey

16. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    çok haklısın kardeş:)
    ellerinize sağlık:)

17. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Osman çok keyifli bir gün geçirmişsiniz tebrik ederim balıklar çok güzel ellerinize sağlık afiyet olsun haftaya daha çok fotoğraf isteriz ama:) rastgele.

18. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Osman'cım öncelikle tebrik ederim. Çok güzel bir gün geçirmişsin. Bakıyorum oldukça sevdin bu işi. Bak sana söylüyorum. Nisan Mayıs ayı senin ayın olacak. Tam balığın mevsimi. Bizde bu hafta sonu tatlı su deneyeceğiz. Umarım iyi olur. Raporda belirteceğim.

19. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim
    makine arkadaşın olunca ancak bu kadar resim alabildim e maille :(
    fot. makinası almak şart oldu
    salı günü güzelim mürenler heba oldu olsaydı makine koysaydım siteye :)

sizede rastgele

20. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    abi inşallah dediğin gibi nisan mayısta daha iyi olacak öğrenmem gereken daha çok şey var.

tatlı suda bol şanslar inşallah güzel balık çekersiniz ne tarafta deneyeceksiniz?

manavgat çayı çok verimli arkadaşlar alabalık bile alıyorlar.

raporu sabırsızlıkla bekliyorum :)