560 ytl ceza kesiyorlar

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında gülbaharlar tarafından paylaşıldı.

1. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    arkadaşlar geçen gün barajda katliam adı altında bir konu açmıştım ilgilenen arkadaşlarıma teşekkürler ederim.cuma günü öğleden sonra saat 6 gibi manisa dan baraja avlanmak için yola çıktım.barajın enverimli yeri olan akyar diye bilinen kıyı inanınki insan seli gibiydi.kıyı boyunca yer bulmak inanki imkansız.tabi yine öyle oldu arabamızı güzel biryere çektikten sonra kıyı boyunca güzel bir yer aramak için yola çıktık.tüm alet edavatımızı yüklenip.
    fakat kıyı boyunca bir anormallik vardı.kıyı boyunca atılmış kişi başına 4 olta gerisi boş kılavuzlar.en yakınımda bulunan balıkçı arkadaşıma merakla sordum hayırdır diye bana aynen şöyle cevap verdi şerefsizler her oltacıya 560 ytl para cezası kestiler ayrıca yakaladıkğımız balıklarımızıda alıp gittiler dedi.inannın ki kıyı boyunca yüzlerce balıkçı her biri içi suya atılmış ınlarca kılavuz kılavuzlara bakıyorum aynı kılavuzlardan 25 tane toprağa saplanmış sadece 4 tanesi suya atılmış.
    balık tutacağımız yere yaklaşık 45 dakika sonra vardık hava çok rüzgarlıydı
    bende oltalarımı çıkarıp yalan yok 4 değilde 5 tane attım.sabaha kadar çok sert rüzgar vardı.gece usulca yaklaşan birde balıkçı teknesi gördüm baraja tam önüme ağ döşüyordu.karşıdan arkadaşım yasak değilmi diye bağırarak seslendim cevap olarak sanane cevabını aldım.
    osinirle tüm oltalarımı sudan toplayıp çadırımı kurdum sabaha karşı teknecinin hışırtısıyla uyandım sabaha kadar teknede yatmış ağlarını topluyordu oturup seyretmeye başladım.inannınki katliamdan başka birşey yapmıyordu tuttuğu balıklar çapak dediğimiz yavru sazanlardı inanınki bir tane büyük balık tekneye çektiğini görmedim.
    tekrar oltalarımı suya atmaya başladım hava birnebze olsun düzelmişti.oltalarımı atarken kıyıdan bir şapırtı sesi duydum biraz yürüyünce biraz önce balıkçının ağından yeni kurtulmuş yaklaşık 8 kilo civarında bir sazan kıyılamış önümde duruyordu elimi uzattım aldım sudan çıkarken biraz debelendi ama zaten büyük bir darbe almıştı herkes oltasıyla yakalarken ben elimle sekiz kiloluk sazanı kıyıya çekmiştim daha ölmediği için düzelir ümidiyle hapisime koydum daha sonra hapisime baktığımda balığın yüzmediğini gördüm heme hapisten çıkarıp güzelce parçalara ayırdım ve yanımda yakınım da nekadar balıkçı varsa hepsini çağırdım güzel bir öğle yemeği olmuştu.
    daha sonra yaklaşık 2 3 kilo civarında 4 adet sazan yakaladıktan sonra evime döndüm 560 ytl lik cezayı yiyen herkes manisaya dönmüştü su ürünlerine çok teşekkür ederim denetimleri için aeada bir böyle yapsalar iyi olur herkese selamlar.

2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bende katılıyorum ha az ha çok farketmez ağ atan balıkçıya nasıl kızıyorsan kendine öyle kız iğneyi kendimize batıralım çuvaldızı karşıkine onlar yapıyor diye lütfen bizde yapmayalım açıkyüreklilikle yazmışsın 1 olta fazla attım diye senden ricam onlar gibi olmayalım varsın onlar atsın biz atmayalım görürsek kanunsuz avlananları kolluk kuvvetlerine şikayet edelim lütfen.
    İyi avlar dilerim.

3. ozan

ozan Ozan

valla ben limit sayısında oltayı yanımda bile taşımam hamallık işi tek olta bilemedin iki gerisi boş iş