7-8 Temmuz Silivri'de mırmır-levrek-kalkana gidiyoruz (çadırlı)

Konu, 'Organizasyon Duyuruları' kısmında Suatreis tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dhan

dhan

Favori Kamış:
    olta

olsun ya ne olacak üç beş kuruş harcamaktan hergün gitmiyoruz ben herşeyimi hazırlayayımda içim rahat olsun:)

2. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Suat kardeşim o tarafta geçen hafta bulundum,lüfer ve levrek var.Levreği teke ile alabilirsin.Ben de Erdek tarafına kaçacağım.Şansın bol olsun.

3. simendifer

simendifer Sennur

Selamlar Feyyaz abi, senin de şansın bol olsun, rast gele. :) Geçen hafta Suat da levrek almıştı oradan. İnşallah şansımız yaver gider de balık alırız... :) Ama ben en çok mırmır istiyorum... :p

4. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Feyyaz Bey merhaba;

Lüfer'i kıyıdan mı aldınız? tekne ile mi?

5. Suatreis

Suatreis

Feyyaz abi, 15-25 ağostos T.S.K. M.ereğlisi özel eğitim kampındayım. Beklerim.
    Levreklerde bizi bekleşirmiş.... aldım haberini.:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Temmuz 2007
  6. Suatreis

Suatreis

Silivri orgaizasyonu için...

ulaşım:

toplu taşıma ile.....

yenibosnadan kalkan SİLİVRİ midibüsleri vardır. avcılar-k.çekmece-b.çekmece-kumburgaz-selimpaşa yani E-5 güzergahından gider ve 10 dakikada bir kalkışı vardır. Önünde kocaman SİLİVRİ yazar Bu midibüslere binilecek ve en son durakta inilecek. Ötesi yok. Sonra beni arayacaksınız. Ulaşamaz gibi olursanız. İndiğiniz yerden gümüşyaka minibüsleri geçer. Onlara binilecek ve ALTINORAK alt geçidinde inilecek. E-5 altından alt geçidi geçince yolun tam ortasında sizi bir karpuzcu karşılar oradan sağa doğru 200-300mt. yürüyünce solunuzda bir markete rastlarsınız. o marketin karşısındaki ara sokaktan devam edince jandarma kontrol noktasına (beyaz minik bi klubedir) varırsınız. Beni sorun gösterirler.Eğer minibüs beklemem yüküm var derseniz silivri midibüsünden indiğiniz yerde DURAK TAKSİ denilen bi adı üstünde taksi durağı vardır. Selamımı söyleyin ücreti mukabilinde sizi jandarma kontrol noktasına kadar getiricektir.

Özel araç ile....

otobandan selimpaşa çıkışında ayrılın bunu kaçırırsanız silivri çıkışı da vardır. Selimpaşa çıkışından sonra E-5 ten ayrılmadan devam edin 5-10 dk sonra silivrinin yanından geçicek 3 km.sonra maxi marketi sağınızda göreceksiniz.bunu geçtikten az sonra (1-2km.)sağa ilk sapak yol altı geçidine iner. Bu geçitin altından geçince (hali ile) karpuzcuyu görürsünüz. ordan sağa devam... doğru markete....marketten sola yolun bittiği yer jandarma kulübesi..

cumartesi sabahı silivride olacağım yem meselesi sorun değil takım eksiği olan var ise burada fazlası ile bulmak mümkün. Yeme içme işini orada cözümleyeceğiz. Yola çıkıpta sorun yaşan olursa lütfen arasın. Şimdilik budur.... Görüşmek üzere...:)

7. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Gidin gidin...:mad:

Hatta balık avlayın..

Deniziniz var tabi, yaparsınız.. :mad: Konuşmuyorum hiçbirinizle işte!..

8. simendifer

simendifer Sennur

Canım kardeşiiimmm sen de gel... :) Hem hani sen istavrit tutmamış mıydın Salı günü İstanbul'da... :p

9. Suatreis

Suatreis

Harem ve otogar yolu ile gelecek olanlar silivrinin içinden geçen metro, truva,istanbul seyahat vb.gibi otoüslere binecek..silivride inecek otobüsten inipte yola dönüp sola baktıkları zaman üst geçidi görecek ve üstünden(!)geçeceklerdir. Vardıkları nokta bahsettiğim taksi durağı ve gümüşyaka minibüslerinin geçtiği yerdir.

İstanbul dan silivri ilçesine olan mesafe pek yakın olmadığı için kesin bir buluşma saati veremiyorum.Yola çıkan arkadaşlarım beni arayacak olurlar ise kamp alanına mümkün mertebe toplu halde gidilebilir.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2007
  10. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    O sayılmaz!.. Gelmem işte, mıyır mıyır mızık mızık..

11. Suatreis

Suatreis

Sayılmaz tabi....işine gelmiyo ondan.....mızıldan bakalım.......:D

12. simendifer

simendifer Sennur

Konuyu toparlıyorum...

KATILIM LİSTESİ VE GENEL BİLGİLER

1 - Boğaç (istavrit)
    2 - Boğaç'ın arkadaşı
    3 - Esabi (Aytekin)
    4 - Aytekin'in eşi
    5 - Sennur (simendifer)
    6 - Suat (pavurya)
    7 - Tarkan Ateş (TarkanAtes)
    8 - Hakkı Can (canalpakin) - şu an için kesin değil
    9 - Hakkı Can'ın arkadaşı - şu an için kesin değil
    10 - Ömer (dhan) - şu an için kesin değil
    11- Ömer'in arkadaşı - şu an için kesin değil
    12- Ömer (zokacı) - şu an için kesin değil
    13- Fatih (oltam ve ben 2) - şu an için kesin değil
    14- Fatih'in eşi - şu an için kesin değil

1- Çadırınızı kapıp geliyorsunuz... :)

2- Arabası ile gelemeyecek olanlar. Otobüsle Silivri son durakta iniyorsunuz. Oradaki taksi durağı ile konuştuk, otobüsten iner inmez oradan taksiye binip ismimizi verip bizim yanımıza geleceğinizi söylerseniz, sizi direk bizim yanımıza getirecekler... Mesafe uzak değil.

3- Yiyecek içecek getirmenize gerek yok. Orada buluştuğumuzda, hemen arabayla maxi markete gidip alışverişimizi yapacağız ve aynen avlağa geri döneceğiz. Mangal durumu yani... ;)

4- Bulunduğumuz yer Jandarma bölgesi olduğu için, tam olarak avlanacağımız mevki de jandarmaya bildirilmiş durumda. Olacağından değil elbette ama, olağanüstü herhangi bir durum için, jandarma bizim o gün orada olacağımızdan haberdar. Ve tek bir telefonla yanımızda olacaklar. (Jandarma bölgesi dediysem, kerbela bir yer değil. İn cin top oynamıyor. Evler, bakkal, market falan var bulunacağımız yerde... :))

5- Rahatlıkla denize girilebilecek bir mevki ve rahatsız edecek kişilerin olmadığı bir yer. Yeri özellikle seçtik...

6- Mırmır için kullanacağımız iğne Mustad chemically sharpened ref.496 no.7 classic round... (İlle de şart değil tabi, sadece bilgi olsun diye yazdım. :))

Şimdilik bu kadar... Başka gelişmeler olursa haberdar ederim. :)

GEREKLİ OLTA TAKIMI

Av teknikleri bölümündeki mırmır avı teknikleri konusundaki mesaj aşağıdaki linktedir... Takımınızı buna göre hazırlayabilirsiniz...

http://www.balikavi.net/forum/showpost.php?p=240551&postcount=15

Ekleme yapmak isteyenler yapabilir. Ancak mangal v.s. işini orada halledeceğiz. Dediğim gibi yine de mangal getirebilecek olan varsa iyi olur, aynı anda daha fazla yiyecek pişirme şansımız olur... Bardak, çanak, çömlek kısmını da plastik olanlardan alarak halledebiliriz. Bunun dışında, bıçak, tuz v.s. gibi şeyleri ben yanımda getireceğim ayrıyeten... ;)

ULAŞIM

Silivri orgaizasyonu için...

ulaşım:

toplu taşıma ile.....

yenibosnadan kalkan SİLİVRİ midibüsleri vardır. avcılar-k.çekmece-b.çekmece-kumburgaz-selimpaşa yani E-5 güzergahından gider ve 10 dakikada bir kalkışı vardır. Önünde kocaman SİLİVRİ yazar Bu midibüslere binilecek ve en son durakta inilecek. Ötesi yok. Sonra beni arayacaksınız. Ulaşamaz gibi olursanız. İndiğiniz yerden gümüşyaka minibüsleri geçer. Onlara binilecek ve ALTINORAK alt geçidinde inilecek. E-5 altından alt geçidi geçince yolun tam ortasında sizi bir karpuzcu karşılar oradan sağa doğru 200-300mt. yürüyünce solunuzda bir markete rastlarsınız. o marketin karşısındaki ara sokaktan devam edince jandarma kontrol noktasına (beyaz minik bi klubedir) varırsınız. Beni sorun gösterirler.Eğer minibüs beklemem yüküm var derseniz silivri midibüsünden indiğiniz yerde DURAK TAKSİ denilen bi adı üstünde taksi durağı vardır. Selamımı söyleyin ücreti mukabilinde sizi jandarma kontrol noktasına kadar getiricektir.

Özel araç ile....

otobandan selimpaşa çıkışında ayrılın bunu kaçırırsanız silivri çıkışı da vardır. Selimpaşa çıkışından sonra E-5 ten ayrılmadan devam edin 5-10 dk sonra silivrinin yanından geçicek 3 km.sonra maxi marketi sağınızda göreceksiniz.bunu geçtikten az sonra (1-2km.)sağa ilk sapak yol altı geçidine iner. Bu geçitin altından geçince (hali ile) karpuzcuyu görürsünüz. ordan sağa devam... doğru markete....marketten sola yolun bittiği yer jandarma kulübesi..

cumartesi sabahı silivride olacağım yem meselesi sorun değil takım eksiği olan var ise burada fazlası ile bulmak mümkün. Yeme içme işini orada cözümleyeceğiz. Yola çıkıpta sorun yaşan olursa lütfen arasın. Şimdilik budur.... Görüşmek üzere...:)

Harem ve otogar yolu ile gelecek olanlar silivrinin içinden geçen metro, truva,istanbul seyahat vb.gibi otoüslere binecek..silivride inecek otobüsten inipte yola dönüp sola baktıkları zaman üst geçidi görecek ve üstünden(!)geçeceklerdir. Vardıkları nokta bahsettiğim taksi durağı ve gümüşyaka minibüslerinin geçtiği yerdir.

Mesafe pek yakın olmadığı için kesin bir buluşma saati veremiyorum.Yola çıkan arkadaşlarım beni arayacak olurlar ise kamp alanına mümkün mertebe toplu halde gidilebilir.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2007
  13. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Sennur yeri anladım ben,Almanyadan abim geldi bu sabah.Haftasonu kaçarsam yazlığa ,uğrarım yanınıza...

Suat levreği nasıl aldın. At-çekmi yatın,yemli mi takıldın....

14. simendifer

simendifer Sennur

Suat çıktı Birol, sana cevap veremez... :) Ama levreğe at-çek yapıyor bildiğim kadarıyla... :)

15. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Şunu anlamadım : aydınlatırsanız sevinirim.
    Bahsettiğiniz yeri biliyorum ancak orası halka açık Plaj değil mi,
    insanların arasından gündüz vakti nasıl balık tutacağız?

16. simendifer

simendifer Sennur

1 - Halka açık değil, tellerle kapatılmış durumda balık tutacağımız ve kamp kuracağımız yer. Jandarmadan izin aldık orada kamp kurmak için. :) Bugün tekrar görüşme de yapıldı, içiniz rahat olsun. Bizden başka kimse olmayacak, sahil bizim.

2 - Biz daha çok gece avı yapacağız. Malum mırmır, levrek zaten gece ya da sabaha karşı olur. O saatlerde kimse olmaz orada. ;)

17. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

Sennur kardeşim iyiki toparlamışsın konuyu ha :D
    Kitap haline getiripte baskıya verseydin keşke:D:D:D

18. simendifer

simendifer Sennur

Bu seferkine yetiştiremedik, bir dahaki organizasyona inşallah Serdarım avcım perdecim. :)

19. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    selamlar millet yokmu daha kesinleştiren listeye baktımda herkesin karşısında kesin değil yazıyor:confused:
    haydi zorlayın imkanları:)
    tutalım mırmırları;)

20. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    El ilanı olarak kitap halinde bastırırız Senur'um kardeşim :D:D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.