7 Nisan 2007...SİNARİT...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Onur GÜNER tarafından paylaşıldı.

1. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Muhtemelen burada okudun...Mesaj sahibi : bucalı ,mesaj no : 9
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=5760

Barış arkadaşımız burada yazmış bu söylediklerini,ancak bu resmi bir yasak değil sanırım,
    zira sirkülerde böyle bir yasak yer almıyor.Bende anlamış değilim,resmi bir dayanağımız yok gibi...

2. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    tam anlamıyla süper ellerine sağlık

3. ALP

ALP ALP

evet buradan okumustum hatırladım sımdı yazı metnini ..

4. ALP

ALP ALP

evet mehmet abi bende yasak olmadıgını ögrendim :) :) :)

5. yasak

olsun bak ben bu yasta ögreniyorum;) ne güzel

6. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Mehmet abi ve Alp arkadaşım, yasak olmadığını öğrendik ama kimi kaynaklar, 1 Nisan-1 Temmuz tarihleri arasında sinaritlerin yumurtalarını döktüklerini, bu nedenle avlanmamaları gerektiğini yazıyor. Şimdi sirkülerde avlanmak yasaktır demediği için bu gerçeği gözardı mı edeceğiz? :confused:

7. yasak

biliyorum sanki özünde etik olarak yasak ama...yasada bisey yok.haklısın

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Nisan 2007
  8. yasak

sonuc olarak yasaların korumadıgını 'etik degerler korur' ok
    syg

9. yasak

sirkülere göre yasak yok...ama yumurtlama dönemi oldugu icin ahlaki degerler devreye giriyor.yani ister vur ister vurma ..bu kisiye kalıyor.
    örnegin bu dönemde ben vurmam bu benim secimim...yasa acısından bi sorun yok..tamamen etik ve kisisel

10. ALP

ALP ALP

bu forumda sirküler ön planda tutuluyor ablacım .... bende okudum yasak oldugunu bu tarıhlerde fakat resmi bir kaynak yok ... bu yuzden kımse aldırıs etmıyor ..vicdani bir durum

11. ALP

ALP ALP

demekki son karar kişinin vicdanı

12. son karar

aynen öyle Alp kardesim

13. sagol

aynen öyle ...cok dogrusun

14. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Bu forumda "balık nesillerinin devamı" adına her şey ön planda tutulur.
    Biz konuşmalarımızda sirkülerde böyle bir yasağın olup olmayışla ilgili bilgi vermeye çalıştık.

Av yapan bir arkadaşımızın konusunda "bu balığı avlamak yasak" diyor isek bunu sirkülere dayandırmak durumundayız,anlatmak istediğim bu...

15. ALP

ALP ALP

(balık nesillerının devamı adına hersey on planda tutulur ) oyuzden havyar zamanı sinaritleri avlayın arkadaslar .. nasılsa sirkülerde yasak yok

16. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Alp arkadaşım konuyu saptırıyorsun...seninle yazışmalarımızın başlarına doğru gidersen benim ne düşündüğümü ne demek istediğimi anlarsın.

Sirkülerde yasak olarak belirtilmemiş bir madde yoksa kişilere burada yasak av yapmışsın deme hakkımız yok,anlatmaya çalıştığım bu...

Eğer sirkülerde bir hata,eksik bir nokta var ise(ki bu tartışılır) bunu foruma bağlayıpta burada gereksiz atışmalara girmeyelim,buradaki bir çok üye en az senin kadar balık dostu arkadaşım..!

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Alp arkadaşım, sanırım bir yanlış anlaşma var. Burak arkadaşımız sadece bunun sirkülerde geçip geçmediğini sorguladı. Sirkülerde yasak değilse avlanmakta sakınca yok anlamı çıkacak bir cümle bana göre kurmadı.
    Yasak olmadığını öğrendik diye yazıldıktan sonra ben de küçük bir ekleme yapmak istedim. Evet sirkülerde geçmiyor ama yumurtalarına döken bir balığı tutmamızın doğru olmadığını birçok kez forumlarda konuşmuştuk. Sinarite de aynı doğruların geçerli olması gerektiğini önerdim ve sanırım hepimiz bu konuda hem fikiriz. ;) :)
    Sonuç: Bir balığın avlanmasına ilişkin ilk yasa yüreklerimizdedir... :)
    Sevgi ve dostlukla...

18. yasak

balık nesillerinin devamı diyorsak bence evet sirküler yasak degil diyor biz yapmayalım demek bu kadar zor degilki..bence yapmayalım arkadaslar diyelim bitsin...Alp arkadasta latife ediyor bunu anlamak zor degil.son söz sirkülerde belirtilmese bile-etik olarak yasak bir seyi yapmayalım- herkese iyi geceler
    syg

19. ALP

ALP ALP

isteyen avlasın istemeyen avlamasın ..oncekı mesajlarda yazdım vicdan meselesi diye

20. nurol hocam...iyi geceler
    syg