9-10-11 mart kuşadası-davutlar-millipark

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mzfozt tarafından paylaşıldı.

1. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    katılımcılar: muzaffer (ben) :) ufuk- yalçın abi (çipuracı),
    yemler:sülünez-tavuk göğsü-

Geçtiğimiz hafta içi başlayan organizasyon çalışmaları sonuç verdikten sonra cuma günü gündüz yemlerimizi aldık ve ufuk kula arkadaşım ve ben kuşadası-davutlara doğru yola çıktık. Orada bizi bekleyen sevgili Yalçın abimiz'in ( çipuracı) misafirperverliği sonucunda yemeğimizi yedikten sonra davutlar sahilinden mırmır avı için ( yaptı mı iyi mırmır yapıyor orası-yalçın abi sözü) :)takılmaya başladık saat gece yarısını geçmişti ama hiç bir kıpırdanma yoktu, yine o esnada herzamanki gibi sohbetimiz çok güzel oldu. Cumartesi günü sabah erkenden milli parka gitme kararı alındıktan sonra takımlar toplanıp heyecanla sabahı beklemeye başladık. Sabah milli park karasu koyunda tek bir mırmır haricinde hiç birşey yoktu. Birde aşağı yukarı 30-40 yane yunus vardı. Daha sonra milli park içinde 3 tane koy değiştirdik ama vuruş bile olmadı. En sonunda pazar günü için engin kaptanı aramaya ve tekne ile çıkmaya karar verdik. cumartesi akşamı her seferinde olduğu gibi mangalımızı yaktık ve rakı eşliğinde sohbetimizi gerçekleştirdik. ( her seferinde balık avı hikayesi oluyor mangal partisi hikayesine) :) pazar sabahı saat 8 gibi tekne ile başladığımız av yine verimsizdi. 3 tane mercan ve biraz isparoz-izmarit ve aydın barbunu :) ( tekne de böyle bir balık cinsi muhabbeti döndü de :) fotoğraflar inşallah yarın tarafımdan eklenecektir.

sonuç olarak cuma'dan-pazar'a gerçekleştirdiğimiz balık avı verimli geçmesede doğa ile baş başa geçen zaman herşeyden önemliydi bizim için. katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim.

not: Milli park çok güzel bir yermiş benim yeni görme fırsatım oldu. Eğer görmeyen varsa mutlaka gitmeli

2. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    milli park gerçekten harika bi yer inşallah başka sefere avınız daha kısmetli olur
    ellerinize saglık:)

3. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    dünden beri siteye bakıyorum acaba hafta sonu için bir konu açtınız mı diye? şükür şimdi gördüm. pazar günü aramadım sizi, baktım sesiniz çıkmıyor herhalde balık yok dedim kendi kendime. neyse muzaffer sağlık olsun. en azından süper bir hafta sonu geçirmişsiniz. bu arada ilk balığı aldıktan sonra aramayın beni, uğursuz geliyorum, gözüm kalıyor sanırım :) ikinciyi çekin ondan sonra haber verin. üzülüyorum valla siz tutamayınca.

4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Muzaffer eline sağlık hikaye için.En azından yunusların ve milli parkın eşsiz güzelliğini keşfettik bu hafta sonu.Hem şurda kasıma ne kaldı...:):)

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    yanlız bu hafta pazar günü didim kazıklıdan bizim dr arkadaşlar gene çupraları almışlar 200-300 gr hemde,ama bende pazar günü davutlardaydım yazlıkta bir ara sahile baktım deniz normal ama hava pusluydu aslında tamda balık ortamı vardı ama vakit ve yem olmadığından dolayı olta atmadım

milli parkta balık olmaması çok ilginç aslında yer müsait ortam şahane en azından şu aralarda denize giren insan yok balık kıyıda,hemde kıyıdaki balık büyük balık arkadaşlar tekneden genelde sırtı yapmazsanız küçük balık çıkıyor ama kıyıda şansınız varsa kiloluk dahi gelir,artık sizin kısmetsizliğiniz diyelim,ama olsun genede temiz havada hoş sohbetli bir kaç gün çeçirme olanağınız olmuş o da yeter:) :)

6. sgntch

sgntch

Mehmet abi keşke denk gelseydik. 4 olta vardı bende yemler arttı denize döktüm sende bizle takılırdın. Lakin bu kıyıya bıraktıkları ağlar ne olacak bu balıkçıların. Çok sinir oluyorum. 3-5 mırmır için ağ geriyorlar. Ben o 3-5 mırmır için 450 km yol gidiyorum.

7. CnKmN

CnKmN Cenk Kaman

milli park cook guzel bı yer..hem cok sakın hemde cook temız..ınsallah bıdakıne daha kısmetlı olursunuz...

8. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    Muzo Nede Güzel Anlatmişsin Eline Saglik Yaptimi Yapiyor Yapmadimida Yapmiyor Ne Yapalim Canimiz Sag Olsun . Ufuk, Da Demiş Kasima Birşey Kalmadi Siz Ozaman Görün çipuralari...

9. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür

hocam balıklar seni bekliyor demekki ortada da görünmediler :) bundan sonra dediğin gibi 2. balıkta arayacam seni :)

10. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür

ufuk imzan çok güzel olmuş ama sözün kime ait olduğunu belit bence :D
    kasıma ne kaldı ya:) :)

11. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    fotoğrafları ekliyeceğimi söylemiştim ama ben balıkları yedikten sonra aklıma geldi fotoğraf makinası ile balıkların resmini çekmek. :D :D :D
    cep telefonu ile çekmiştim ama görüntü ayarı çok net değil :)

12. NOT: Mektupa para koyacaktim, ama geç akluma geldi, zarfi kapatmisum:D

13. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    yalçın abi ya,gördün mü muzo ne yapmış!! Bari benim mercanların bi fotosunu çekseydin:( ahh.. ahh..bir de utanmadan yedim diyor yahu!!:)

14. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    :D :D :D

sen bakma bize muzo :D ama çok hoş olmuş valla,demek balıklar mideye indi bile :D ama mundar etmemişsindir sen onları vermişsindir çoşkuyu yanında;) afiyet şeker olsun kardeşim bir dahaki sefere görürüz mercanları artık:)

15. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür

mehmet abi saolasın desteğin için:) Görev tamamdır abi :D

16. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    valla çok özledim oraları. umarım geldiğimde çıkabiliriz tekrar. 1. balıkta aramak uğursuzluk getirdi sanırım. bir de ikinci balıkta aramayı dene bakalım belki şansınız açılır :)

17. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:

yok orcun hocam onlar şansızlığı ilk balığı benim yakalamama bağlıyorlar:( balık yakalamak da suç oldu yahu!!

18. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    ilk balığı ne zaman sen çeksen arkası gelmiyor ufuk ne yapalım herşey onu gösteriyor uğursuzluk sende. birde uğur böceği kondu sırtına ama yine olmadı. uğur böceği kondu sevindik balık gelecek diye ama balık yerine yunuslar geçti önümüzden :)

19. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:

ya kardeşim işte uğur böceği şans getirdi ama biraz abarttı şans olayını.Ben altı üstü mırmır olsun istedim o yunus verdi,hayvanın ne günahı var, en büyüğünden getirdi şansı:)

20. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    değilmi şansın büyüğü geldi biz ne yapalım 40 lık misina ucunda sülüneze vurmazdı ama o yunuslar:D :D

ben sana dedim canlı bir levrek ile onları çekebilirdik :D :D