9. İstanbul - 7.7.2007 Silivri Organizasyonu

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında istavrit tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. istavrit

istavrit Boğaç

arkdaşlar günaydın ...akşam ki gruptan siteye ilk giren benim her halde ...bu organizasyon için suat ve sennur başta olmak üzere herkeze çok teşekkürler...tek kelime ile kusursuz ve çok eğlenceli bir geceydi...saat 02.30 kadar ben kaldım arkadaşlar orada geceledi...o saade kadar bir adet levrek bir adet çipura tutuldu...ama tavuklar ve sucukları tutması daha güzeldi:D ...yer bir harikaydı ...suat altyapıyı harika kurmuştu...teşkilat süperdi...çok eğlendikkk çooookkkk...:D :D :D ...ayrıntıları ve fotoğrafları arkadaşlar siteye koyacaktır herhalde...en yakın zamanda aynı yerde...;)

2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Selam Boğaç;
    Dün akşam hep birlikte olmak çok keyifliydi.
    Seninde bahsettiğin gibi tutuğumuz Balıklar çok olmamasına rağmen
    deyim yerindeyse kurtlarımızı dökebildik .
    Yerimizin müsait olması sayesinde
    ( Koskoca sahil ve tamamen kumluk plaj ) değişik atış tekniklerini uygulayıp rapala ve bir kaç değişik takım denedik (hatta bir tanesini Senin ile beraber bağladık.)
    Balık yiyemedik ama ( o saate henuz tutmamıştık )
    * Suat'ın binbir zahmetle mangalda pişirdiği Sucuk ,Tavuk ,Domates ve Biberler
    * Sennur'un yaprak sarma dolmaları ,
    * Sizinkilerin çoban salataları ve
    * Aytekin'in Çay ları süperdi.

Kısacası gündüzden bol bol denize girip güneşlendik,istediğimiz gibi olta sallayıp,sohbet edip hoş saatler geçirdik. Üstelik bütün bunları çok düşük bir bütçe ile gerçekleştirdik.

Organizasyonu tertipleyen Sennur hanım ve Suat'a tesekkurler.

bir sonraki organizasyonda buluşmak,diğer arkadaşlar ile de tanışıp kaynaşmak
    dileklerim ile...

3. istavrit

istavrit Boğaç

:D bundan sonraki organizasyonların temelini attık ...yaz sonuna kadar silivriye devam ...kısmetse eylül ekim den sonra lüfere ...karadan -tekneden bize hepsi uyar...arada aytekinle tatlı su yaparız :p

4. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Elbette;

Özellikle Silivri Organizasyonu
    İstanbulda bulunan birçok üye arkadaşımız içinde çok uygun.
    * Ulaşım çok kolay ve İstanbul merkeze çok yakın.
    * Gündüz normal plaj , rahatca güneşlen,denize gir ,dolaş
    * Akşam çok rahat bir avlak
    * Gece püfür püfür yemek ye, çay iç, sohbet et ve dinlen.
    * Sabaha karşı gün doğumu Balık tutmaya kaldığın yerden devam et.

5. istavrit

istavrit Boğaç

hocam benden sonra iki mırmır daha indirmişsiniz :rolleyes: ...valla birileri fotolaru koysun siteye görelim eserlerimizi :p

6. dhan

dhan

Favori Kamış:
    olta
    balık bahane organizasyon şahane

abiler cok saolun sayenizde cok keyifli bir hafta sonu gecirdim ilk defa katılmama rağmen tek kelimeyle mükemmeldi... Bende sabah çekilmiş bir kaç foto var ama nasıl yükerim bilmiyorum sizlere göndersem sizler halletseniz
    sennur ve suat'a organizasyon için çok çok teşekkürler

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Aldım haberlerinizi Sennur' dan ;) Harika bir hafta sonu geçirmişsiniz, hepinizi tebrik ederim :) Fotoğrafları da çok bekletmeyin artık ;):)

8. istavrit

istavrit Boğaç

yolla fotoları kardeş ...foto galeriye gir ...resim göndere gir ...gerisini halledersin;)

9. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Sennur,bende yazlıkta idim,sizden 5km ilerde. yanınıza ugrayamadım. bizde gece 1'e kadar 3 kişi 3mırmır aldık.ama en az 10 taneyi cekerken kacırdık

10. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    valla bende gelmeyi çok istedim ancak organizasyon haberini hergün siteyi 5-10 sefer açmama rağman cumartesi sabahı farkettim, çok sevdiğim balık arkadaşım(siteyi yakından takip eder) Ahmet abiyi aradım malesef müsait değilmiş keşke birkaç gün önceden haber verseydin dedi, inşallah bidahaki sefere. Bu arada denizden neler çıktı çok merak ediyorum yazarsanız sevinirim...

11. istavrit

istavrit Boğaç

3 mırmır 1 levrek ...ama ortam ve sohbet şahaneydi valla...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Temmuz 2007
  12. 1444

1444 RxB

Düzeltiyorum,

3 mırmır 2 levrek...bu son levreüin hikayesi de şöle....

Ömer arkadaş gece oltayı sallarken kopartıyor ve olta öylece uzaklara fırlıyor gidiyor..sonra sabah olup hava ağardığında sahilde laflarken bir de ne görelim, martının bire 20 m ilerde denizden kocaman bir balığı almaya çalışıyor ama ağır olduğu için her seferinde düşürüyor...

Ömer hemen olay yerine doğru koştu suyun içinde (sahil çok uzun bir mesafede bel seviyesini geçmiyor)...bir de ne görsün, geceden kopup fırlayan oltaya bir levrek yakalanmış ve sonra da malumunuz martıya yem oluyordu az kalsın...

13. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    günaydın arkadaşlar çok güzelbir hafta sonu geçirdiğimize inanıyorum ve katılan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum sizlerle tanışmak ve bir şeyleri paylaşmak gerçekten çok güzeldi ama bu deniz işi beni acayip yordu tatlı suda bukadar yorulmuyorum ben:) hadi ilk resim benden olsun ama bunlar sadece balıklar dün akşam tavaya girmeden hemen öncesi balıkları yemek kadar zor bir görevi bana veren arkadaşlara tekrardan teşekkürler arkadaşlar balıkların tadı çok kötüydü iyiki yememişsiniz :D
    işte size ressimleri
    Shot at 2007-07-08

14. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    tebrikler :D

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    yediğim içinmi mehmet:D :D

16. simendifer

simendifer Sennur

Ömer, fotoğrafları yüklemede sorun yaşıyorsan simendifer9@gmail.com adresine gönderebilirsin... Ben hallederim. ;):)

Bu arada levrek denilenler 25 cm. Aslında levrek mi (yani öyle mi denir bilmiyorum) yoksa ispendek dediklerinden mi ?

Hafta sonu hakkındaki mesajımı ise daha sonra yazacağım. Ama çok güzeldi gerçekten herkese teşekkürler... :):p

17. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    offf var ya ne keyifli olmuştur, gelemedim ama iyiki gelmemişim mi desem, tekirdağdan bir arkadaş 4 tane kiloluk olta levreği, yaklaşık 20 tanede dondurulmuş kalamar göndermiş, levrekler süperdi, bugünde candostum Ahmet abiyi eve davet ettim kalamarlar soda-limon ve az şekerli karışımda yumuşuyor(laf aramızda balık-kalamar vs. pişirmede üstüme yoktur),akşamada Tekirdağda bir restorandan aldığım tarator tarifiyle güzel bir tarator yapıcam...
    Umarım bidahaki organizasyondan haberim olur önceden

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    boğaç saygılar kardeş ben pek denize gitmiyorum ara sıra kaynaşmak ve tanışmak için gelirim sizlerle ama tatlı su derseniz seve seve yaparız bir org:) ha bu arada denize takılmıyom dedim ama 3 mırmırıda ben yakaladım deniz balıkları bana misafir muammelsi yaptı herhalde ayıp olmasın diye oltama geldiler:D

19. simendifer

simendifer Sennur

Ömer'den 3 resim daha geldi ama hepsi hemen hemen aynı poz gibi olduğundan sadece bir tanesini koyuyorum...

20. simendifer

simendifer Sennur

Ne kızıyorsun ki ? :confused: Yakaladık ama yine de şöyle kocaman bir levrek alamadık. Levrek dediklerimiz 25 cm. Hatta 24,5 cm... :) Mırmırlarımız fena değildi sadece, orta boy bir şeyler geldi. Bu balıklar da olta attığımız andan itibaren sabaha kadar alınanlar. Bütün gecenin toplamı budur yani. :) Ama tabi her zamanki gibi, balık bahane. Çok güzel bir hafta sonuydu, yerimiz harikaydı gerçekten ve muhabbetimiz doyulmazdı. Gırgır şamatamız, arada bir yoklayan balıklar çok güzeldi. Ha bu arada, bir mırmırımız daha var aslında, sanırım 8-9 cm falandı, geri gönderdik büyüsün diye ama suya bıraktığım anda yok oldu. Gerçekten yok oldu. Suya yan bir şekilde koydum ve gözden kayboldu, nereye gitti ne yaptı bilmiyorum. Korkudan kuma daldı sanırım garibim :D

Ama bu arada, arabadayken Suat'a, levreğe olta atalım dedim. Burdan levrek çıkmaz dedi. Saçmalama çıkar, biz oltayı atalım dedim. Şans eseri mırmır oltasına bu gariplerden biri gelince, baktım Suat levrek için takım hazırlıyor acele acele... :D:D Neyse demeyeyim başka bir şey... :D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.