“ Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyorum “

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Evet Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyoruz .. Ve hiç düşünmeden bu göllerin ve içindeki eşsiz canlıların sonlarını hazırlıyoruz.

LÜTFEN HANİ ADRESLER DEYİP TE KAPATMAYIN BİR OKUYUN

Verdiğimiz av raporlarını güzel balık resimleriyle süsleyip, ballandıra ballandıra av mekanını anlatıp, üstüne de av mekanının tarifini veriyoruz.Peki sonra nemi oluyor?

Sitemiz balikavı.net olarak internette çokça tıklanan ve gezilen bir site bu yüzdende Google Yahoo vs gibi arama motorlarında “ sazan balığı ,turna avı veya Kemerburgaz ,sazlıbosna, Ömerli” gibi anahtar kelimeleri yazdığınızda ilk bu av raporları, sizin bizim yazdığımız yazılar verdiğimiz balık resimleri ve av yeri tarifleri çıkıyor.Bir deneyin görün.

Bu av raporlarını okuyan bohçacılar, ağcılar, tırıvırıcı cahiler, dinamitciler en kısa zamanda bu göllere nehirlere ulaşıp buraları kurutup bitiriyorlar. Örnekleri defalarca yaşanmıştır.

Örnek; Esabi ve ben yazdığımız iki üç av raporundan sonra avlağımıza gittiğimizde 10 kişilik bir gurupla karşılaştık biri 13cm’lik turnayı pet şişeye koymuş götürüyor ,biri tırıvırı atıyor .. Ve konuşmamız da bize orayı internete duyup geldiklerini söylediler.

Ve başka bir örnek; Geçen gün siteden bir arkadaşımız 18 kilolu, 10 kiloluk ve bilmem kaç kiloluk 3 sazan tutmuş ve tuttuğu yeri de yazmış. Arkadaşı uyardık kaldırdı yerin adını ama ben neresi olduğunu görmüştüm ve en kısa zamanda oraya gideceğim : ) : ) Hani benden zarar gelmez ama ya yukarda bahsetiklerim?

!!!!!!!!!
    LÜTFEN AV RAPORLARIMIZDA AYRINTILI AV YERİ TARİFİ YAPMAYALIM
    !!!!!!!!!!

SADECE GÜVENDİKLERİMİZE ÖZEL MESAJ OLARAK BELİRTELİM

!!!!!!!!!!

Murat.ozd, vireca, Sanberk66 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Bana güvenebilirsin dostum..:D

3. themad2

themad2 Serdar

çok doğru ;)
    Ama malesef agcılar tırıvırıcılar öyle yerleri zaten buluyorlar :S

4. summerset

summerset Barıs Tufan

Favori Kamış:
    lineaeffe fishing ferrari extreme 2000 surf kamış ; tubertini gorilla surf makine
    En İyi Avı:
    50 cm kofana ;2 kg kalkan
    sana katılmamak elde değil Burak gerçekten çok haklısın deniz tatlısu hiç farketmiyo bilinçsizce avlanan kişiler bilgiyi edindikten sonra hemen avlağa hücum ediyolar küçük büyük demeden katlediyolar balıkları. malum sitede yeniyim oyüzden ben bu tip olayları site ortamında değil ama çevremdeki insanlarla çok yaşadım ondan sonrada güvendiğim ağzı sıkı arkadaşlarımın dışında kimseye avlak yeri vermedim

5. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    haklısın ve sana katılıyorum
    sevgiyle kal

6. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    çok güzel bir başlık altında verilmiş çok güzel bir uyarı mesajı klavyene sağlık burak

7. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    haklısın valla

8. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    surf kamış,cormoran big ben 6000 pi makina
    doğru bi yaklaşım

9. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Çok iyi bir konuya temas etmişsin tebrikler
    mesela: avlak: anadoluda bir yer:D

10. manay

manay murat manay

Favori Kamış:
    alba star dega 5000 mkn.
    En İyi Avı:
    5kg istavrit
    çok zekice harika ve önemli bir yazı güzel uyarın için çok saol arkadaşım

11. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Düşündümde galiba haklısın. Çünkü duyarlı avcılar o kadar azki.

12. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tamamiyle katılıyorum.Sitemizde ara ara tekrarlanan bu uyarıyı yine ama güzel bir şekilde dile getirmişsin teşekkür ederim.

13. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    güzel bir fikir bence göl ve göletlerin yerlerini söylemeyin denizlerimizi saklayamayız ama:D

14. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    fikir güzel. aslında ben deniz için de aynı çelişkileri yaşıyorum. forumu aktif olarak kullanan üyelerden değil de girip okuyan ve gidip balığı kıranlardan korkuyorum, o yüzden de istismar edilebilecek olduğunu hissettiğim mekanları özel mesaj yoluyla isteyenlere mevzu açılırsa söyleme taraftarıyım. yani bölge tabi ki söylenir ama kerteriz genelden "bence" verilmemeli. bu benim fikrim tabi ki, kişiye göre değişir.

15. claytron

claytron ALİ

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    yayın 8 kilo
    Çok güzel bir konuya deginmişsin bende raporlarımda avlak yerini yazmıyorum özelden bizim site sakinlerine yolluyorum zaten özelden mesaj atanların çogu abi valla ag filan kullanmıyorum diyerek başlıyorlar sorularına gerçi agcıların bilmedigi yer çok az ama elimizden geldigi kadar gün ışıgına çıkarmayalım

16. azdiha

azdiha MEHMET BİLGİN

Favori Kamış:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    dağ alası 35 cm
    Çok haklısınız tabi burada suç bence bu işi takip etmekle görevlilerin işlerini yapmaması. Veya ihmal davranması. Bence forumlar zaten bu tür bilgi paylaşımının olduğu yerlerdir. Mesela ben yeni balık tutmaya başladım diyelim. Forumu okudum teknik yemleme takım.... herşey tamam öğrendim. Balık bulunan bir yer bulamadıktan sonra forumun geri kalan bilgilerinin faydası olur mu? İlk gereken balık bulunan bir yer. eğer o yoksa istediğiniz kadar hazırlık yapın nafile.

Vakti sınırlı olanlar (örneğin ben) bir tatilde kaç kez balık tutmak için fırsat bulur. Yani her göleti deneyerek mi bulacağız hatta gittiğiniz gölete birkaç kez gitmek lazım ki tam yerini ve tekniğini anlayalım.

Dolayısı ile amatör balıkçılık gelişmiyor ve ortalık sadece bahsettiğiniz kişilere kalıyor. Onlarda meydanı boş bulup her tür teknikle balığı bitiriyorlar. Ve bence bunlar tüm gölleri ve göletleri biliyorlar. Buradan yazsanız da yazmasanızda. İzmitten Samsun a balığa gidenler İzmitteki göletten habersiz mi?

bakın bir örnek vereyim. İzmit Yuvacık barajında yasak var. Herkes biliyor. Ama bu bahsettiğiniz kişiler hergün orada. Ben gitmiyorum. Gitmem de. Gitmemeliyimde. Tamam ama benim gitmiyor olmam yasağı yerine getirmiyor. Ben zaten gitsem bile balık yakalamadan dönüyorum hep. Yani kayıp yok.

Söylemek istediğim şu YASAK sadece iyi niyetli kişilere. Gerçekten hassas düşünenlere. Böyle olduğunda tatlı su balıkçılığı bahsettiğiniz tipte kişilere kalıyor.

tek çare yasağı uygulamak bu konuda yetkililere baskı yapmak. Yasak varken İshakçılarda yaslı emekli amçaya 350 YTL ceza kesmiş jandarma ve 5 yıl mahkeme gormuş. Şimdi herkese soruyor ne yem takmak serbes diye. gece 3 te jandarmanın 5 . oltajı toplattırdığını soylediler. Ne güzel. heryer böyle olsa herkes bildiğini paylaşsa ne güzel olur.

Sağlıcakla,

17. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Mehmet bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Evet haklısınız zaman sorunu olanlar için mevki ögrenmek şart.Ama zaman içinde sitede kurdugunuz diyaloglar ,arkadaşlıklar sayesinde bir çok av yeri ve tekniği ögreniceksiniz. Belli bir sürede güven vereceksiniz sitedekilere. Bizim istemediğimiz İnsanların forma üye bile olmadan yada 2 günlük üyelikte tüm bilğileri toplayıp kaçak şekilde avlanması ve avlaklara zarar vermesidir.

Son düzenleme: 16 Ağustos 2008
  18. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Doğru yüzde yüz doğru....

19. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Burası Türkiye abi herşey olur... :D

20. azdiha

azdiha MEHMET BİLGİN

Favori Kamış:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    dağ alası 35 cm
    sayın Yıldırım hoşbulduk... Burada olmaktan çok memnunum. Yazılan yazılardan forumdakilerin ne kadar hassas düşündüğünü görüyorum. Hepsinin balık ve göletleri koruma hakkındaki görüşlerini paylaşıyorum. Çok balık tutamasam da doğanın korunması için çok çaba sarfettiğimi(kendimce tabi) söyleyebilirim.

Ben balık tutmaktan hoşlanıyorum. Ama genelde aile olarak balık tutup çocuklarla hoş vakit geçirebileceğim yerler arıyorum. Fırsat buldukça çocukları doğaya alıştırmaya çalışıyorum. birkaç balık yakalarsam da orada pişirip yiyerek değerlendirmeye çalışıyorum. Eve getirmiyorum.

Benim söylemek istediğim göletleri korumak için gizlemek yetmiyor. Başka önlemler almak lazım. Sizde biliyorsunuz ki göletlere ve balıklara en büyük zararı o göletin en yakınındaki ler veriyor. Orayı bilenler yani.
    Örnek;
    1-Geçen gün göl kenarında tanıştığım biri denizli göleti diye bir yerden bahsetti ben bilmiyorum. balılandırmak için yüzbinlerce Aynalı sazan yavrusu atılmış. 1 ay içinde yöre halkı göl oltaları ile balık henüz gölü tanımadan çuvallarla toplamış. Şimdi balık yok.

2- izmit derbent yakınlarında bir dere var (kanal diyorlar) sapanca yolu üzerinde. Balık belli mevsimde mart-nisan sanırım kanaldan köye doğru yumurtlamak için çıkıyor. Dar bir kanal bilenler vardır. 7-8 sene once orada rasgele bulundum geöerken yüzlerce balıkçı var ve olta atıyorlar. Yol kenarında otoyol kenarında. Yasak sezonda avlanıyorlar gören duyan yokk...
    Bu bir yana kanala germe ağ germiş yerli halk 20 mt de bir ağ var ve ağı elle çekemiyor amca taraktörle çekiyor. Traktör kasasında 3-4 çuval balık vardı.
    Şimdi balık yok.

3- İzmit körfezinde teknelerin sahile kadar ağ attığını bilmeyen yok. donanma ,sahil güvenlik...herkesin gözü önünde.. şimdi balık yok.

endişelerine tüm kalbimle katılıyorum. ama endişe etmek artık yetmiyor ve gizlemek artık imkansız. Herkes heryeri biliyor. en azından barbar avcılar her yeri biliyor.

Nereden mi biliyorum. Çünkü gittiğim hiçbiryerde balık kalmamış. Benden önce birileri oraya uğramış.:mad:

Yurtdışındaki arkadaşlarımdan aldığım resimlere gıbta ile bakıyorum, ülkelerini nasıl da korumuşlar. helal olsun.

Şu asil milletin toprakları, denizleri, gölleri, dağları,.... böyle olamamalı,

bu ülkenin vatandaşları böyle yapmamalı, yapanları ihbar etmeli...ve görevlerini yapmayan denetçileri takip etmeli...

yoksa eldekileri de kaybedeceğiz..