“ Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyorum “

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Cevap için teşekkürler.Bu konuyu araştırmak istiyorum.Cok buyuk yatırım maliyetleri gerektirmese lazım.İnsanın sevdiği bir şeyi iş olarak yapması çok keyifli olur elbette.Dediğiniz gibi bu iş için en uygun yerler kemerburgaz bölgesi maden ocakları görünüyor.

2. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

Bu iş için şu adrese
    http://195.140.196.201/bimerwebform/default.aspx
    bir yazı yazarsan seni doğru mercilere yönlendirirler
    yada şu adresteki tel numaralarına durumu sorabilirsin
    http://www.basbakanlik.gov.tr/bimer/index.htm

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  3. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

işte burada mühim olan konu bu insan faktörünü doğru yönlendirmek
    Burada ücretli avlak kurmakla hem oraya gelen insanları belli bir noktaya şartlandırıp, "Sürdürülebilir Balıkçılığa" uygun avcılığı, düşünce yapısını gösterirsiniz, hem de bol balıklı göletlerde balık tutmanın keyfini insanlara yaşatırsınız.

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  4. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Bu konuyla ilğili uzunca bir yazı yazıp senınde bildirdiğin ve bıldırmediğin bir kaç yere mesaj attım .Yanıt bekliyorum bakalım karşılık bulucakmı mesajım.

5. stormx78

stormx78 Erhan

Slm burak kardeşim öncelikle çok önemli konuya el atmışsın bence balık avı demek dinlenmek ve spor amaçlı yapılan bir etkinliktir ama bizim insanlarımız bunu gerçek anlamda cılkını çıkaracak boyutlara getiriyorve ben buna tek birşey söylüyorum katliam'dan başka hiçbir şey değil. Teşekkürler...

6. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Helal olsun, anlamışlardır herhalde mesajı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Eylül 2009
  7. Gundogdu

Gundogdu Hasan hüseyin

Eskiden balıkçıları ketumlukla bildiklerini paylaşmamakla suçlardım, fakaz zamanla anladım ki en iyisi bu.. Daha bu senen başımıza geldi İStanbul kuruçeşmede eşkina için bir mekanımız vardı, ordaki bekçilerde bizi idare ediyordu, taki zıtapozun birisi google earth le başka bir balık sitesinde noktalayana kadar, bir akşam bir gittik 30 metrelik sahilde en az 50 kişi var, tabi o gün polis eşliğinde dağıtıldık:)

8. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

Bu işin püf noktası paralı avlak. İstanbul'a yakın bölgelerde bu işler yavaş yavaş sportif faaliyetlere dönüşerek bir sektör haline gelebilir. bu sayede bu bölgelerde sürekli gözetim ve denetim altında olur.

9. TARKAN

TARKAN tarkan

Favori Kamış:
    shimano aerocast 4.30 teleskopik
    Favori Makine:
    shımano ultegra 5500
    En İyi Avı:
    11 kilo aynalı sazan
    aranızda yeni olmama ramen çok zekice bir fikir oldugunu belirtmek isterim teşekkürler kardeşim allah senden ve senin gibi düşünenlerden razı olsun

10. Sweet Boy

Sweet Boy Ahmet

Başka Msjlardada belirttim ben bu durumu daha önce ama asıl girişimin sizden çıkması çok güzel bu konuda burak abi'ye ve balık avı.net e güveniyorum yapıcağınız her faaliyetin arkasındayım ben şuan özel bir mülkte avlanıyorum ve gerçekten avın keyfini çıkartıyorum. Fakat giriş çıkış ücretli değil aslında bahsettiğim bölge bu iş için pilot bölge olabilir hem mülk sahibi işletmeci arkadaşlar kazanır hemde hemde devlet kazanır. balık zevki oldugu müddetce biz avcılarda çok kazanırız bu işten insanlar çeşit çeşit hele istanbulda binbir çeşit kimisi kahvehaneye gider kimisi kumara kimisi içmeye... bazısıda vardır ki bizim gibi doğayı avcılığı sever ve boş vakitlerini hem kafa dinlemek, hem eğlenmek hemde spor yapmak amacıyla balığa gider. bu bahsettiğim insanların sayısı istanbulda hiçde az değil tatlısu avcılığına raabet çok giriş ve çıkışlar ücretli olsa ve limit dahilinde tutulan balık başınada ayrıyetten para alınsa hem işletmeci memnun olur hemde bizz hatta işletmeci ayriyetten yavru alım salımı bile yapabilir diye düşünüyorum. Ben Şahsen doğa aşığıyım ( Kurt, Domuz, Çakal) Dışında tabi :D baraja gittiğim zaman balık tutmuşum tutmamışım benim için önemli değil bir gece yakamoz olsun bana yeter ;)

11. talatger

talatger Talat Ger

Favori Kamış:
    Shimono
    En İyi Avı:
    Sazan 10 kg
    Ben artık gittiğim yeri soranlara balığın az olduğu yerlerin adresini veriyorum orada o hafta turzim patlaması oluyor :)

12. hanigelmezdiyodun

hanigelmezdiyodun SÜLEYMAN

üstadım gerçekten de cahil insanların avladığı yavru balıklar yüzünden avlaklarda balık kalmadı hassasiyetiniz için teşekkürler.

13. Ferdin GÖKÇEPINAR

Ferdin GÖKÇEPINAR ferdin gökçepınar

Favori Kamış:
    shakespeare olta
    En İyi Avı:
    17 kg sazan
    birbirimizden avlak saklamaktansa hep beraber balık sayısını nasıl yükseltir
    ve korur olup herkes avlansa nasıl olur

14. cengaverdurmus

cengaverdurmus Emre MERMER

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    1,5 kilo kambur sazan (kara sazan da derler namına...)
    Valla doğru bir mesaj olmuş, uyarılar için teşekkür ederim.

15. KULALI-19

KULALI-19 HÜSEYİN KULALI

doğru söylemissin kardeşim.olta balıkcılığını bitiriyor bohcacılar.

16. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

Özelleştirelim tüm sularımızı göl ve göletleri giriş ücretli. balık tutma ücretli
    sonra...hatta su kenarında dinlenmekte ücretli olsun.

ne güzel olur değilmi.

parası olan avlanır olmayan kedi gibi seyreder.

17. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    ya şimdi şöyle googe earh var oradan çok rahat göller bulunabiliyor hatta ben bir tane keşfettim gerçekten çok bakir ama söylememekte fayda var yinede

18. ATLANTIS6237

ATLANTIS6237 aydın

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    100 cm lik zargana
    Bu uyarıları her yerde ve daha çok yapmak lazım.

19. eyupreis70

eyupreis70 eyup

En İyi Avı:
    20 kg lık aynalı sazan
    sana katılıyorum kardeşim

20. serdaralpaslan

serdaralpaslan serdar

Bu ve benzer platformlarda, delikanlı-amatör balıkçılıkta mangalda kül bırakmayıp bu işin rajonunu ve tatlı/su av sirkülerini ağzından düşürmeyip punduna getirdiğinde zuladaki ağını/tırıvırısını/serpmesini suya sermeyen bir Allahın kulu olduğuna inanmak isterdim....Bu işin ehil kriterlerine uyan ve ahlaki ölçütlerine paralel avcılık yapan üstadlarımızı elbetteki tenzih ediyorum(hoş, internetten copy and paste yapıp millete kolpadan bilgi yağdıran paylaşım hırsızları da üstad diye anılıyorya!!!) ..Bu arada, özelleştirme zihniyetine de karşıyım, ne yani? evinde karısına zulmeden onbinlerce hemcinsimizin zulmüne son vermenin yolu da mı özelleştirmeyle son bulacak??? Kanaatimce yaşam eğitimle kendine yön bulur ve eğitimli bireylerin attığı her adım paylaşarak güzelleşir, geleceğe aktarılan olgun ve oturaklı bilgiler yeni nesillere ışık olur.. Örnek olarak Sportif balıkçılığın orta-öğretim seviyesi öğrencilerine seçmeli ders olarak sunulması bunun güzel bir başlangıcı olacaktır...Veyahut lüzumsuz beden-eğitimi derslerinin içeriğine bu ve benzer konular ilave edilerek öğrencilerin asfalt okul bahçesinde koyun sürüsü gibi 1 adet yırtık futbol topuyla birbirlerini yemelerinin de önüne geçilmiş olacaktır...Tabi isteyen öğrenci yine topuyla oynasın ona lafımız yok ;) Bu ülkede su ürünleri fakülteleri var biliyorsunuz, yetişkin öğrenci arkadaşlarımızın bile kendi fakültelerinde sportif balıkçılığın ahlaki ölçütlerinden haberi yok, müfredatlarında sirkülerin s'sinden bahsedilmiyor :)) biz nasıl bir milletiz, burası nasıl bir ülke bazen anlamakta zorlanıyorum... sizlere saygılarımı sunuyorum..hoşçakalın..